CELÝ NOTES

10.10.17

Album TABLETKY ODVAHY oslavuje 10 rokov!! 🙂

Kedy, keď nie teraz spomenúť pár pikošiek? 😉
Ako prvá vznikla pesnička “Včely“ a hneď za ňou “Zdá sa, že to stačí” (kto má moje DVD Live, v Dokumente, niekde na hoteli počas turné, píšem práve text “Zdá sa že to stačí” z ktorého som vybrala slovné spojenie …“keď sa mi minú raz dve „tabletky odvahy…“ a nazvala tak celý album)
Pesnička “Najhoršia vec” mala mať pôvodný názov “Najlepšia vec”, ale keď som postupne písala text, význam sa mi úplne otočil a zmenila som ju.

Album obsahuje skrytý track – pesničku, ktorej som nikdy nedala oficiálny názov, ale volám ju neoficiálne List, alebo Dnes som ti chcel napísať…
Album sa nahrával v starých filmových štúdiách na Kolibe v Bratislave.
Fotografie fotil Jakub Klimo s ktorým sme spontánne v daždi naskočili do prvého osobného vlaku, ktorý odchádzal z Hlavnej stanice – do Galanty! 🙂 mali sme so sebou iba pár korún na lístok a jeho čierno-biely dáždnik, ktorý nakoniec výborne poslúžil.
Počas fotenia som s dáždnikom v hustom daždi pobehovala po perónoch železničnej stanice v Galante a nado mnou sa veselo blýskalo. Z titulnej fotky videiť to nadšenie, že ano?! ;)) Nakoniec nás odtiaľ vyhnal nejaký pracovník, ktorý s našim bláznivým nápadom nesúhlasil – v záujme ušetrenia môjho života :)) mohlo to dopadnúť ešte kadejako…  Tak teda: “čin-čin” zu 😉