31. December 2017

Aby som zachovala istú tradíciu, ktorá sa mi tu s poslednými príspevkami v roku darí dodržať, chcem sa pár vetami s vami rozlúčiť (…ale, nie nadobro, žiaden strach ;)) Keď si spätne prebehnem príspevky z uplynulého roku, nebolo ich veľa, nie toľko ako po minulé roky…ale, všetko má svoj dôvod. Niekedy skrytý, niekedy jasný a niekedy sa všetko časom vyjasní a zapadne ako posledná kocka do lega :) …to len, ak by ste mali pocit, že som sa vám niekam vzdialila a zabúdala na vás…poznáte to, zdanie niekedy klame… :)
Chcem sa vám strašne moc poďakovať za čokoľvek, čo ste tento rok (a nie len) pozitívne vyslali mojim smerom. Cez maily, odkazy, príspevky, listy, darčeky až po vašu prítomnosť na koncertoch a osobné stretnutia. Všetko si to ukladám do pamäte a verte, zostane to tam navždy.
Ďakujem tiež mojej kapele za ďalší koncertný rok. Veľa sme sa zase naučili, boli spolu ako jedna rodina, v dobrom aj v zlom a odnášame si všetko to dobré do ďalšieho roka.
Pre mňa by bol rok 2017 definovaný niekoľkými slovami: sebapoznávajúci, náučný, náročný a objavný. Málo som vám písala o všetkom čo sa mi v ňom mihlo, ale potrebovala som na chvíľu zatvoriť hlásnu trúbu do skrine a užívať si všetko iba vo svojom súkromí. Ani neviete ako dobre mi to padlo :) …Čo vám ale napíšem, sú moje zážitkové highlighty roka, na ktoré určite nezabudnem. Koncerty svetových hviezd. Tento rok som stihla navštíviť štyri, pekne postupne – Jason Mraz, Coldplay, Adele a Tori Amos :) Samozrejme, zážitky a emócie veľké a naveky. Je vždy skvelé vidieť svetovú produkciu a učiť sa od nej, hoci len malé veci. Po týchto radostných momentoch mi však jeden nie tak veselý navždy zostane v srdci. Prehliadka koncentračného táboru Osvienčim a Birkenau v Poľsku. Nebola to žiadna náhoda, vždy som tam totiž chcela ísť a zažiť aspoň jedným maličkým percentom ten strašný priestor, kde sa dialo toľko zla a utrpenia. Tvrdím, že keď tam raz človek vstúpi, už nikdy nevyjde úplne rovnaký. Uvedomí si hodnoty vlastného života a zistí, čo všetko má a ako veľmi by si to mal vážiť. Dalo by sa o tom písať aj päť Notesov, ale nič z toho by nemalo na vás taký efekt, ako to naozaj vidieť. Ak sa vám naskytne príležitosť vybrať sa tam, určite choďte! Nechcem vám tu robiť osvetu, ale myslím, že by to všetko mal vidieť každý…
Prajem vám moji milí fandovia, aby ste mali parádny Nový rok 2018. Premúdrelé horoskopy tvrdia, že to bude čínsky rok Psa – čiže vraj veľmi priateľský a založený na rodinných vzťahoch. Veď ono by to tak malo byť predsa každý rok, no nie? :) tak buďte k sebe milí, skúste vysielať trošku viac pozitívna do tohto sveta, veľa sa usmievajte, buďte vdační a tí, ktorí máte deti, tiež ich učte vďačnosti, v dnešnom sebestrednom svete je tej úcty a vďačnosti ako šafránu (málo).
Prežívajte veľa lásky a šťastia, nech to z vás žiari. Už teraz sa teším na všetko nové, čo spolu zažijeme :) dovidenia, dopočutia v Novom roku!!! ;) zuz

23. December 2017

Milí, dobrí ľudia…
Oddychujte. Stíšte a upokojte svoje vnútro, doprajte si pokoj, dobite energiu a zregenerujte svoje myšlienky. Už toho tento rok bolo dosť, no nie…? Vianočný čas by mal byť na to ideálne obdobie :) Čaká nás všetkých ďalší hektický rok, tak nech nás nezaskočí nepripravených! ;)
Prajem vám, aby ste sa tešili z mála a boli za všetko vďační. Nech vám chutia vianočné dobroty a pri všetkej tej veselosti si aspoň jednou myšlienkou spomeňte aj na tých, ktorí sú sami, alebo ďaleko od domova, chorí, alebo tu už medzi nami nie sú… Všetko dobré vám prajem, užite si pekné vianočné dni ;) zuz

10. Október 2017

Album TABLETKY ODVAHY oslavuje 10 rokov!! :)

Kedy, keď nie teraz spomenúť pár pikošiek? ;)
Ako prvá vznikla pesnička “Včely” a hneď za ňou “Zdá sa, že to stačí” (kto má moje DVD Live, v Dokumente, niekde na hoteli počas turné, píšem práve text “Zdá sa že to stačí” z ktorého som vybrala slovné spojenie …”keď sa mi minú raz dve “tabletky odvahy…” a nazvala tak celý album)
Pesnička “Najhoršia vec” mala mať pôvodný názov “Najlepšia vec”, ale keď som postupne písala text, význam sa mi úplne otočil a zmenila som ju.

Album obsahuje skrytý track – pesničku, ktorej som nikdy nedala oficiálny názov, ale volám ju neoficiálne List, alebo Dnes som ti chcel napísať…
Album sa nahrával v starých filmových štúdiách na Kolibe v Bratislave.
Fotografie fotil Jakub Klimo s ktorým sme spontánne v daždi naskočili do prvého osobného vlaku, ktorý odchádzal z Hlavnej stanice – do Galanty! :) mali sme so sebou iba pár korún na lístok a jeho čierno-biely dáždnik, ktorý nakoniec výborne poslúžil.
Počas fotenia som s dáždnikom v hustom daždi pobehovala po perónoch železničnej stanice v Galante a nado mnou sa veselo blýskalo. Z titulnej fotky videiť to nadšenie, že ano?! ;)) Nakoniec nás odtiaľ vyhnal nejaký pracovník, ktorý s našim bláznivým nápadom nesúhlasil – v záujme ušetrenia môjho života :)) mohlo to dopadnúť ešte kadejako…  Tak teda: “čin-čin” zu ;)

30. August 2017

…už zhruba 13 rokov, mi letné mesiace pretekajú pomedzi prsty rýchlo ako voda. Asi ako keď som bola školáčka a lúčila som sa s prázdninami :) niektorí to aktuálne prežívate teraz, niektorí už len spomínate ako ja…:) Každý jeden rok sa v mojom čase okolo mája spúšťa ferbný, cinkajúci, veselý a hrajúci “Merry-Go-Round” kolotoč letných festivalov, rôznych slávností, jarmokov a hodov, lotérie s počasím, stretnutí s vami, cestovaním a mnou dookola spomínajúcich neskorých nočných príjazdov, alebo skorých ranných vstávaní :) pocitovo to je pre mňa tak energické, chaotické a rozcestované obdobie, že hneď, ako leto “otvorím”, tak sa ani nenazdám a už ho aj “zatváram” /so skrehnutými prstami na nejakej poslednej letnej akcii :)/. Nemožete sa mi čudovať, že to tu každý rok rovanko opisujem, až by som mohla používať z predošlých Notesov “ctrl+C / ctrl+V” …ono to tak ale naozaj stále je a stále sa dejú tie rokmi zaužívané veci, ktoré jednoducho už do mojho života patria a som za to stále vďačná.
A viete čo ma najviac na tom všetkom baví? :) šialené, ale to, keď som po sezóne unavená, rozbitá, polozlámaná z dlhých ciest v dodávke, nevyspatá a bez kúska energie navyše…:) rock’n’roll čo? :)) ale vtedy mám dobrý pocit z toho, že som svoju energiu vyčerpala tým správnym smerom. Smerom k vám a k mojej hudbe… a vždy je po všetkom rovnaký výsledok: že sa zase absolútne teším na ďalší rok “se-vším-všudy”. Nepomôžem si :) …Na vás, na to, keď idem na pódium a keď z neho schádzam… neopísateľný druh vnútorného chvenia a satisfakcie, ktorý aj bez slov viem zdieľať iba s vami a mojou kapelou.
Moja babka sa ma pred časom spýtala:”…to všetko je pekné, ale kedy konečne začneš žiť?” :)) poznáte to… nuž, asi na to netreba viac slov ako to, že presne TOTO je môj život, ktorý najradšej žijem. :) Bez šablón, bez plnenia predstáv niekoho iného, bez toho, čo by som mala, lebo…bla. Toto som ja, toto ma robí šťastnou a pre toto rada obetujem svoju energiu. Keď človek príde na to, čo je pravým zmyslom jeho života, vtedy sa akoby vykoľajený a stratený vlak vráti na správne miesto a môže ísť plnou parou vpred. Nie každý si za svoj život nájde tú správnu koľaj kde sa cíti dobre… preto mám veľké šťastie, že ja som si ju našla …a tak si na nej cestujem. ;)
Toto leto som si na 4 dni odbehla do Álp. Chladný, vlhký a čistý horský vzduch! ACH! <3 Na ten horúci pekáč, ktorý bol v tom čase na Slovenku, to bol najlepší agregát! :) …verím, že vy si vychutnávate leto tak, ako ste si ho vysnívali a naplánovali! Chcela som sa vám tu len zase krátko ozvať, posielam srdečné pozdravy, mám pred sebou koncertami nabitý september. Špeciálne sa teším na dva /Praha + Bratislava/, na ktoré ma pozval pesničkár František Nedvěd! Oslavuje 70-tku a ja si s ním niečo zaspievam ;) no čo vám poviem, teším sa! ;) ste samozrejme pozvaní (všade!:) (termíny koncertov UŽ na webe v sekcii!)
Aj keď sa ozývam len sporadicky, vedzte, že som veľmi často v myšlienkach s vami, to mi verte. ;) zuz
PS: všetkým školákom a študentom držím palce do nového školského roku!! ;)

21. Jún 2017

Pozdravujem náhodných okoloidúcich a tých, ktorí sem nakuknú pravidelne :)) …už je to polroka, čo som sem nenapísala ani slovo a mohlo by sa zdať, že som na vás zabudla. Kdežeee, kdežeee!! ;) chcem, aby ste vedeli, že rozhodne na vás myslím často, iba sa tak často neozývam. Verím, že mi to odpustíte. Všetky sociálne spojenia so svetom som dobrovoľne preložila na druhú koľaj a venujem sa najmä sebe, ľuďom okolo mňa a užívam si všetko reálne čo ma obklopuje. Celý tento virtuálny svet ma v poslednej dobe trochu unavuje a ja sa ho chcem dotýkať na potrebný čas len zriedka. Mám teraz moju obľúbenú letnú, fetivalovú sezónu a po x-tý raz vám ďakujem a teším sa, že vidím vaše tváre v dave ;) Chcela som ešte aj tu poďakovať za všetky vaše správy-maily-listy k mojim narodeninám a samozrejme za dary, ktoré ste mi dali osobne!! :) vážim si, že na mňa myslíte!! Verím, že sa máte parádne, že si užívate leto, cestujete, chytáte bronz a keď pracujete, nájdete si chvíľku na dobrý, zaslúžený relax ;) teším sa na vás na ďalších koncertoch!! (nezabudnite, že sa priebežne vždy aktualizujú, tak zostante informovaní ;) zuz [foto©mb]

1. Január 2017

Nový rok.
Bilancovať nebudem, lebo všetko to zostalo v mojom srdci a v pamäti, a verím, že kúsok z toho, čo som poslala smerom k vám, zostalo aj vo vašom srdci :)
Zažila som v minulom roku toľko skvelých a cenných okamihov… A presne toto očakávam od Nového roku. Sebecké? Nie :) Prajem si, nech je pre mňa opäť plný prekvapení, výziev, objavovaní, prekonávaní mojich vlastných síl, pádov, vzostupov a rastu.  Toto všetko v ňom chcem, nech je zo mňa zase silnejší a skúsenosťami múdrejší človek, nech mám silu a odhodlanie púšťať sa do nových vecí a nech sú moje rozhodnutia vždy také, ako to v daných momentoch cítim, lebo viem, že presne vtedy budú správne. Nech sa ma drží zdravie a láska, lebo z toho vždy pramení aj šťastie.
Toto všetko prajem aj VÁM. Opatrujte sa. Žite a prežívajte svoj život, ktorý je okolo vás a nie na internete. Nech sa máte z čoho radovať, lebo vždy sa niečo malé nájde ;) Buďte spokojní a prajte dobré veci aj druhým, vtedy budú dopriate aj vám. Prajem vám fantastický rok priatelia a fanúšikovia! Teším sa na naše ďalšie stretnutia, kedykoľvek a kdekoľvek :) zu

23. December 2016

Včera posledný odohratý koncert v tomto roku a cesta domov za podmazu “Driving home for Christmas” :) ouu, aké klišé… Viete čo..:) strašne ma fascinuje správanie ľudí práve v tomto období :) …už týždeň pred Vianocami sa neviem dostať cez kolóny áut do obchodu, aby som si kúpila chlieb a zubnú pastu. V nekonečných radoch panuje nervozita, telefonáty domov so zvýšeným hlasom “čo ešte treba”, lebo všetci zrazu portrebujú všetko :) Mať tak vtedy megafón a zakričať doň “halooo, ľudiaaa, spomaľtéé, o čo idééé??” :)) sviatky pokoja…šialené… a takto to je každý rok (aj napriek tomu, že si každý povie, že “budúci rok sa tomu vyhnem a všetko nakúpim už v septembri” :) ani omylom…
Úprimne, ja od tohto všetkého bláznivého bočím ako sa len dá a moje jediné vianočné prianie je, mať pevné zdravie a na duši pokoj. To prajem zo srdca mojim blízkym a aj vám! :) ODDYCHUJTE. Buďte s blízkymi, lyžujte sa, sánkujte sa (pokiaľ bude na čom :), robte veci, na ktoré ste nemali počas roka čas…máte jedinečnú možnosť :) prajem vám všetko len to dobré! Šťastné, veselé a pokojné dni fanúšikovci ;) zu

PS: ak by sa ma niekto pýtal, čo som mala pod stromčekom, tak plávajúcu podlahu, koberec a stojan.

4. Október 2016

Ahojjj drahí fanúšikovci :) to je zase doba, čo som sa neozvala… nuž, žiadne výhovorky, skrátka som koncertovala, cestovala a žila :) Prešla som tisícky kilometrov v rámci našej republiky, kvôli koncertom a vám, ale čo ma rozhodne vnútorne obohatilo, to boli moje cesty do sveta :) Prešla som si Rakúsko, Švajčiarsko, Lichtenštajnsko, Taliansko a najkrajší pocit si stále v sebe nesiem z Nórska, ktorý vo mne ešte čerstvo doznieva. Toto rozhodne nepíšem preto, aby som vzbudzovala vo vás závisť, alebo aby som sa nebodaj chválila, rozhodne naopak, chcem vám cestovanie odporučiť :) pretože z ciest sa človek vždy vráti trochu iný. Spozná iný kraj, iný mrav, vidí nádherné miesta, spozná kultúru, ochutná iné jedlo a toto všetko sa krásne uloží do pamäte navždy :) Viete čo ma na Nórsku nadchlo najviac? Z môjho pocitu je to veľmi čistá, v tom najlepšom zmysle slova konzervatívna krajina (v obliekaní, v architektúre, vo farbách, v mentalite), kde veľmi ľudia dbajú na okolie a krásu svojej prírody. Pri cestách ŽIADNE billboardy, v mestách žiadne graffiti, nikde odpadky. Úžasné. Ako ľudia dokážu byť disciplinovaní, keď sa všetko rozumne nastaví v rámci dobra a úcty k svojej zemi. Toto tu my, bohužiaľ, nepoznáme… Tak som teda späť doma a predo mnou posledný open-air koncert v tomto roku! Veľa sa ma pýtate na turné a na album :) Tak teda postupne. Turné. Ako vám píšem veľmi často, v pláne stále JE, rozhodne to ale nie je u nás (a najmä v posledných rokoch) jednoduché urobiť také turné, aké mám v predstavách. Pretože, bolo by rozhodne jednoduchšie urobiť malé, klubové, akustické turné, ktoré ste už so mnou zažili, ale moje predstavy sú teraz niekde inde a kým to tak nebude, stále sme v štádiu snahy tieto moje predstavy naplniť. Preto sa stále snažíme, riešime, uvažujeme a hľadáme cesty, aby sa to podarilo, bez časových deadlineov. Preto, keď sa to celé podarí, s najväčšou radosťou vám to hneď vytrúbim :)) tak tedaaa, držte palce! Album. Od radového albumu Dvere už uplynulo veľa času, áno, súhlasím :) rozhodne som ale za ten čas vďačná, pretože som odvtedy na inej ceste v spoznávaní samej seba a v tom, čo chcem a kam sa chcem uberať. Bez hanby a s pokorou, som umelec, nie továreň na hudbu :) a to v sebe rešpektujem. Chcem svoj vlastný čas na to, čo vytvorím, nech si to samé vyklíči a rastie. Tak to vždy u mňa fungovalo. Album chystám. V myšlienkach. Viem ako sa bude volať a ako bude vyzerať, ale zhmotnený bude vtedy, keď bude správny čas :) vy ste vždy boli voči mne trpezliví a verím, že budete aj naďalej!! ;) …Zatiaľ toľko, majte sa dobrrre a teplo sa obliekajte, zima je za rohom!!!!! ;) zuz

13. Júl 2016

Nie vždy si sadnem k Notesu takto cez obed (12:30), ale dnes mám ešte pred odchodom na cesty čas, tak som sa rozhodla stráviť ho písaním krátkeho pozdravu pre vás :) …obklopená zeleňou, ľaliami, zvončekmi, lupinusmi a kokardami v maminej záhrade, nado mnou mrak, ktorý neveští nič dobré… vraj má prísť ochladenie, tak využívam chvíľu, aby som si aké-také teplo ešte doma užila :) ale myslím, že rozhodne si ho užijeme, leto je v polovici, ešte sa zapotíme ;) Chcem sa vám poďakovať za vaše ohlasy na moju pieseň Horou. Každý jeden ma stále milo prekvapí, som nekonečne šťastná, že sa dotkla vašich sŕdc, že to cítite podobne ako ja a je pre mňa absolútne úžasné sledovať malé deti, s akým oduševnením ju spievajú, hoci jej pravému významu asi ešte nerozumejú :)… je to pre ne zrejme niečo ako rozprávka v ktorej poznajú každú vetu naspamäť :) pre mňa magický pocit, pretože keď sa obzriem späť, viem, že Horou som do rádií vôbec neplánovala pustiť a dnes je z nej už deväť týždňov najhranejšia slovenská skladba… to je pre mňa ako autora tá najkrajšia odmena a som za to MOC vďačná :) … v priebehu nasledujúcich týždňov mám pre vás ešte sľúbený krátky bonus zo štúdia z obdobia nahrávania Horou, predsa len, osem mesiacov bola dlhá doba a je stále z čoho čerpať :)) Aj toto leto som s kapelou vo festivalovom švungu, cestujeme, hráme, zažívame príhody, stretávame vás a tešíme sa zo všetkého nového :) koncerty na webe stále priebežne aktualizujem, preto sem zájdite častejšie, aby ste mali prehľad :) …prajem vám milí fanúšikovci, aby ste mali aj vy leto plné krásnych zážitkov, na ktoré budete ešte dlho spomínať, dajte si na seba pozor a zase sa na vás teším osobne, na diaľku, alebo aj tu ;) idem si urobiť kávu a potom vyrážam na cestu… paa! zu :)

5. Máj 2016

Nepamätám si, kedy som takto neskoro písala prvý príspevok do Notesa v novom roku :) ALE, má to svoj dôvod :) zakaždým, keď som si sadla k notebooku a začala doň ťukať niečo ako “ahojte, tak som zase tu, ako sa máte, ja dobre, mám nové to a to…” vždy ma lákalo napísať vám to, čo som vám vlastne chcela napísať až teraz :) …a tak som si dala čas, aby to všetko malo svoj význam a váhu… :) Tak teda, mám sa fajn a ako už viete, mám novú pesničku a videoklip “Horou” :)) … i keď, pre mňa nová rozhodne nie je, napísala som ju totiž v januári 2015, takže s ňou žijem už viac ako rok, ale kvôli vám ju môžem brať ako novú :) Je to pre mňa silná, opäť veľmi osobná pieseň a bolo, myslím, len otázkou času, kedy takú napíšem…  o svojej láske k prírode, k hore, kam tak často chodím upokojiť svoju hlavu, vyčistiť myšlienky, tam unikám z chaosu mesta aj môjho muzikantského života… tam som na mieste, kde vládnu úplne iné pravidlá, ktorým by sa mal človek pokorne podriadiť a v tichu čerpať energiu, ktorá je taká vzácna…stačí sa len zastaviť, zatvoriť oči a zhlboka dýchať… Napísala som ju asi v priebehu pol hodiny, text aj hudbu… blesk z jasného neba :) …naopak jej nahrávanie v štúdiu nám trvalo dlhých 8 mesiacov, od augusta 2015 do marca 2016…!! :-O Takto dlho som žiadnu svoju pieseň nenahrávala :)…. ale, bola to pre mňa úžasná skúsenosť s úžasnými ľuďmi. Prvýkrát som sa stala ja sama producentom svojej piesne, čo bola pre mňa veľká výzva, pretože vždy doteraz som dohliadala na prácu mojich producentov spoza ich chrbta a pomáhala im, tentokrát som o všetkom rozhodovala ja, čo bolo veľmi inšpiratívne a tvorivé :) Mala som jasnú predstavu o tom, čo chcem a ako má pesnička vyzerať… pracovali sme na nej dovtedy, kým som nebola definitívne spokojná. Vždy som túžila zložiť veľkú orchestrálnu, hymnickú skladbu, kde zaznie mužský spevácky zbor a teraz sa mi to splnilo ;) Za spoluprácu na pesničke som veľmi vďačná zvukárskej štúdiovej legende – Ivanovi Jombíkovi, od ktorého sa veľa učím a veľmi si to vážim!! Trávili sme dlhé hodiny v štúdiu pri páci, ale aj pri obyčajných rozhovoroch s kávou v ruke… skvelý tvorivý čas s človekom, ktorý toho veľa zažil s legendami našej pop-music :) Ivan, ak to čítaš, ešte raz ĎAKUJEM!! :) Tiež som vďačná všetkým 34-om (!!) ľuďom, ktorí priložili svoje ruky a hlasy k dielu a pomohli mi tak uskutočniť môj sen ;) O klipe som mala tiež jasnú predstavu. Chcela som natáčať priamo v lese, dotýkať sa stromov, zažiť tú krásnu atmosféru prírody. Vymyslela som si, že v ňom chcem jeleňa a orla a pustila som sa do pátrania, kde také skrotené zvieratá nájdem :) s jeleňom to naozaj nebolo také jednoduché, ale vďaka dobrým ľuďom som sa dostala k jeleňovi Mišovi, ktorý žije v obore v Kláštore pod Znievom. Išla som za ním na obhliadku, ako sa s ním dá pracovať a už pri prvom stretnutí sme sa skámošili ;)) za celú realizáciu klipu ďakujem režisérovi Martinovi Smékalovi a jeho štábu, ktorý sa nebránil ísť točiť klip v decembri (21.12.2015) v čase, kedy už všetci doma piekli medovníky a balili vianočné darčeky :) … Bola nám všetkým strašná zima, ale zvládli sme to aj napriek tomu, že nám prvý deň natáčania zlyhala technika a všetko sme to museli znova natočiť pár dní po Vianociach (27.-28.12.2015)… Chladné podmienky pri natáčaní sa mi odrazili na zdraví, takže som sa celé sviatky snažila vyliečiť zápal priedušiek a dutín, nie veľmi sa to podarilo a vo videoklipe som ešte usmrkaná a ukašľaná :) …šialené, ale neľutujem nič, bolo to úžasné dobrodružstvo!!!! :)) (najmä keď sme museli čakať celý večer na jeleňa Miša, ktorý sa rozhodol, že sa mu točiť nechce a odišiel niekam do hlbokého lesa a vrátil sa až ráno :)) ďakujem všetkým, ktorí mi pomohli pri realizácii a prípravách klipu… tiež majiteľovi jeleňa Miša – Petrovi Juhasovi a jeho manželke, sme vďační, že ste sa o nás postarali a dali nám priestor pracovať u vás :) ďakujem sokoliarom za skvele vycvičené orly a za to, že trpezlivo vyčkávali v tej zime po mojom boku :) ďakujem tiež Hotelu Impozant vo Valčianskej doline za útulné ubytovanie pre mňa aj pre náš štáb! Pieseň Horou má ešte jeden príbeh navyše… :) zhruba za týždeň, kedy som pesničku napísala (január 2015), prišli za mnou domov dvaja páni (Alojz Kaššák a Ľubomír Kľúčik) a požiadali ma, aby som im napísala pieseň do ich pripravovaného dokumentu o slovenkých lesoch “Krajina bez tieňa”… neverila som vlastým ušiam, pretože nemohli ani len tušiť, že pred týždňom som napísala pieseň Horou, ktorá by sa im mohla hodiť :) nahrala som demo a dala im ho neskôr vypočuť… s nadšením ju prijali a stala sa ústrednou piesňou celého dokumentu! :) … to nevymyslíš, to sa skrátka stane :)) páni, ďakujem za túto krásnu príležitosť!! ;) dokument je na svete a mal premiéru na Lesníckych dňoch vo Zvolene (22.4.2016) A aby toho nebolo málo!! :), mám pre vás 45-minútový DOKUMENT z nahrávania pesničky v štúdiu. Uvidíte v ňom moju osem-mesačnú prácu so všetkými ľuďmi, ktorí v pesničke figurujú :) PLUS, mám pre vás samozrejme aj making-of video z natáčania videoklipu :) to všetko postupne za pár dní… ;) Pesničku budem s kapelou pre vás hrať aj na letných festivaloch, tak sa teším na to, ak si ju so mnou zaspievate ;)) Majte sa dobre, ďakujem za akúkoľvek reakciu na novú pieseň aj klip… :) šírte, zdieľajte, tešte sa a spievajte ;)) zu

24. December 2015

22.12. otec priniesol z hory strom… väčšinou smrek, lebo borovica sa nám pre dlhé ihličie nepáčila a po jedli sme radšej netúžili, lebo sme nemali to svedomie… keďže sú vraj chránené klopanie na dvere nejakého uja od ochrancov prírody sme doma počuť nechceli… taaak sme sa uskromnili… ako každý rok. 23.12. na obed otec strom vyniesol do obývačky už osadený v stojane a ja som sa nevedela dočkať, kedy ho ozdobíme. Hýril všetkými farbami spektra, lebo okrem gulí, reťazí, svetielok, figúrok z kolekcie a salónok som naň navešala aj kadečo papierové, čo som pár dní pred tým navyrábala… Vyzeral chaoticky, ale, bol náš :) Mama varila kapustnicu a my sme s bráchom (ktorý mi medzičasom stihol vytrúbiť, že našiel darčeky, ale že nepovie kde), pozerali von oknom na mega-vločky a v telke sa prehrávalo niečo tisíckrát videné, ale vraj tradičné… 24.12. ráno…to, pre mňa, nepochopiteľné vyhýbanie sa jedlu kvôli videniu akéhosi povestného zlatého prasaťa (či krokvy zlatej!!?), ktoré som aj tak napriek všetkým snahám nikdy nevidela (iba ak pod vplyvom mdlôb z hladu)… tak som si väčšinou vyčítala, že som asi niečo neurobila dobre (možno vypila čaj?) alebo sa nepozerala tým správnym smerom… Štedrá večera sa niesla v duchu medového krížika na čelo (o ktorý sa mi vždy kvalitne zalepila ofina), oplátok, kapustnice, makových opekancov a ryby so zemiakovým šalátom… musel byť vždy jeden tanier naviac (pre pocestného a možno pre ujca od ochrancov, ak by sa mu nezdal ani ten smrek) a ešte miska s kúskami jedla z večere ‘pre smrť’, aby sa akože nehnevala, že sme na ňu nepomysleli a nikoho z nás si ďalší rok nezobrala… Darov bolo vždy tak akurát, lebo bola dobrá doba. Boli sme radi za to, čo máme a mali sme jasno v tom, že stačia ponožky, kniha a občas nové pyžamo… a po sviatkoch sa nám nikto v škole nesmial, že nemáme nový mobil, alebo tablet… smiech bol iba vtedy, keď bola nová mikina o dve čísla väčšia (lebo veď, budeme ju môcť nosiť viac rokov, kým do nej naozaj dorastieme). Po rozbalení darčekov sme sa teplo obliekli a vyrazili pešo k babke a dedkovi… lebo vraj Ježiško sa zastavil aj tam a ešte nám tam niečo nechal (to mi kedysi ako dieťaťu nešlo do hlavy, prečo to nevyložil u nás všetko, ale niesol to o pár domov nižšie k babke… no, skrátka divné, ale oook :)) … Cestou sme rátali koľko zasvietených stromčekov vidíme v iných domácnostiach a porovnávali to číslo s tým z minulého roka. Po rozbalení darov u babky opäť radosť z nových rukavíc a stavebnice Lego (wau!!!) … to sme teda zírali, a uvažovali nad tým, kto z nás dvoch (ja alebo brat) k tomu prispel lepším správaním počas roka…(stále si myslím, že ja :P) Tak… a bolo po Vianociach. Tých z detstva. A aj dnes je. V tomto duchu, niekde na duši… Už pár rokov zdobím umelý strom niečim vkusným z obchodu a tento rok sme sa svorne zhodli, že predsalen bude živý, ale malý, v kvetináči, ozdobený za päť minút. Vidieť zlaté prasa už netúžim a štedrá večera je stále tradičná a neuveriteľne chutná ako bola vždy, akurát bez medového krížika a prilepenej ofiny :)… prázdnych tanierov je viac a miska ‘pre smrť’ sa stále plní aj napriek tomu, že jej neviem odpustiť ten omyl spred šiestich rokov… veď sme na ňu vždy (a hlavne otec) s tými zvyškami mysleli… nuž ale, to je tak, pochopila som, že tu skrátka úplatky neplatia….. O daroch to už tiež dávno nie je… dnes som absolútne vďačná za pokoj, ktorý nastane, keď si vypnem telefón a začítam sa do kníh, ktoré sa mi kopia na nočnom stolíku a ja do nich celý rok nemám čas pozrieť… Užívam si oddych, pečiem s mamou suché pečivo (na druhoch sa nevieme nikdy zhodnút, preto ho je vždy toľko, že ho objavujem v mrazáku ešte na jar..! ale, ku káve potešia vždy :), mám radosť z toho keď nesneží, lebo nie je čo odhŕňať spred garáže, keď chcem vycúvať auto, tiež že pred Vianocami sa viem úspešne vyhnúť chaosu v nákupných centrách, a že ma nezastihnú vianočné reklamy, lebo už 3/4 roka som nezapla televíziu… a takto si tie Vianoce užívam po svojom a je mi skvele :) …s tými, ktorí ich nijak šialene neprežívajú, ale chcú si ich zapamätať nie vďaka darom a hrou na niečo ideálne, ale pre to, že sa na chvíľu zastavili, zamysleli sa nad sebou, našli svoj vnútorný pokoj, boli vďační za to, že stále majú koho objať a že sami sú niekym, pre koho má život význam :) Nájdite si vo vašich Vianociach svoj vlastný zmysel, svoju vlastnú pohodu a atmosféru… nech sú pre vás obdobím dobra, niečoho pekného a výnimočného, nech vaše domovy voňajú dobrotami, spomienkami, ale hlavne prítomnosťou a nech ste usmiati, lebo ten malý pohyb úst vie navodiť šťastie nie len vám, ale aj tým okolo vás… Všetko dobré! zu ;)

11. Október 2015

Už pekných pár rokov nám doma na dvore rastie okrasná, vysoká tráva, ktorá sa zvykne volať aj “ostrica”… rastie do výšky asi dvoch a viac metrov… vždy, pekne na jar, začne vyliezať zo zeme a pre mňa je už zopár období absolútnym symbolom môjho leta… :) keď sedím na slnku s kávou v ruke, príjemne zašuští, keď do nej zafúka vietor, sadajú na ňu motýle a po daždi je krásne posiata kvapkami všetkých veľkostí… :) skrátka, keď ju tam vidím a počujem, vtedy som si stále istá, že je leto :) aká prkotina :)) … a potom to príde… na začiatku jesene sa na ňu tradične vrhne s nožnicami moja mama a začne ju pri koreňoch celú strihať, aby bola zase pekná jar… vtedy viem, že sa jej zrezaním zase niečo končí… leto, ten pocit… :) Pravidelne mamu prosím, aby ju ostrihala, až keď nebudem doma :)) … teraz som zase po čase späť a ostrica je už preč… :/ je to jasné, jeseň už je dávno tu a ja už zase beriem čiapku ako povinnú výbavu mojej tašky… tuším sa tu každý rok opakujem, ako nemám rada jeseň, takže dnes to vynechám ok? (ale stále to platí!! ;)) :P … V Dunajskej Lužnej sme odohrali posledný open-air koncert, takže do konca roka a nasledujúcej jari ma uvidíte koncertovať už len v kluboch a iných interiéroch :) Už o pár dní vyrážam s Adamom Ďuricom na jeho Mandolína Tour, tak sa na vás teším, ak nás prídete pozrieť ;) verím, že sa vám bude páčiť, my sme si urobili skúšobnú generálku a myslím, že všetko ide ako hodinky :) Zoznam tour-koncertov nájdete aj tu u mňa na webe! Mimo iného sa občas zastavím aj v štúdiu, takže zase vám za nejaký čas dám niečo nové vypočuť ;) Majte pekný večer, teplo sa obliekajte a dávajte na seba pozor!! zu ;)

26. August 2015

26.8.2015 / 00:35 am
Keď si sadám k Notesu, tak je to väčšinou večer, alebo v noci… ako dnes… mám vtedy najväčší pokoj, nikto ma nezháňa, nevolá, myšlienky sú ako-tak upokojené a veci, ktoré sa stali počas dňa dostali za tých pár hodín iný rozmer a dôležitosť. Uplynulé tri dni som trávila aktívnym oddychom… Prechádzky so psom, nákup v meste, štúdio a výroba náramkov :) dokážete si predstaviť, že už sa im venujem rok a pol?? :)) … a dokážete si predstaviť, že ma to stále baví?? :))) už keď si myslím, že vám posielam posledné kusy, vtedy prídu ďalšie a ďalšie objednávky… často pri nich sedím celý deň a končím neskoro v noci, ale vždy mám z toho tak skvelý pocit, že som pre vás vyrobila niečo, čo radi nosíte na ruke a má to pre vás aj iný význam, ako len obyčajný názov pesničky… ;) Gro môjho leta sú ale samozrejme koncerty/festivaly a mám ich za sebou už niekoľko… vždy úžasné, energické publikum a skvelý pocit na duši :) Pred pár dňami som sa na koncerte v Likavke vraj lúčila s letom… Prečo takýto depresiu-vyvolávajúci názov podujatia?!! :/ tuším, že si účasť na podobných akciách v budúcnosti rozmyslím :))) lebo ja sa nechcem lúčiť s letom a navyše nie takto “oficálne” :) … ale, je pravda, že vonku už to vonia jeseňou, večery sú chladnejšie a ja som si začala pomaly vyberať zo skrine obľúbené svetre… Máte za sebou dovolenku plnú zážitkov?? :) … ja bez sťažovania priznávam, že nie, pretože som si zvolila prácu – koncertovanie, štúdio a nové pesničky :) takže žiadnou plavkovou fotkou z pláže som nikoho nepotešila a ani nepoteším :) do decembra budem mať ešte stále nabitý program prácou a potom Vianoce!! aaach, nieee… :( stop. Stále máme august!!! :) A viete čo? je pre mňa vždy úžasné, keď vás (aj skalných) zazriem stáť pod pódiom spievať moje pesničky… Po koncerte vás pozdravím, prehodíme pár slov a vy odchádzate na nočný vlak (ktorý ide za x hodín…) Skrátka, veľmi ma teší, že máte už toľko rokov stále chuť ísť za mnou, hoci je to pre vás aj veľmi ďaleko… Možno vás niektorých zaujíma čo ma čaká v najbližších týždňoch, alebo mesiacoch. Tak v skratke. Určite koncerty, potom štúdio, a potom turné – s Adamom Ďuricom :) nesie názov Mandolína Tour a ja tam budem hosťom :) Objavíme sa v desiatich slovenských mestách a veľmi sa na to (a vás) tešíme! :) … ďalšie novinky vám budem dávkovať postupne, dovtedy sa majte tak, ako si prajete :) … je čas ísť spať, dobú noc!! ;) zu

28. Jún 2015

Ahojte! vitajte po čase opäť v mojom Notese :) Ani neviem odkiaľ začať… V uplynulých mesiacoch sa toho stalo TOĽKO, že opísať to všetko by bolo aj na tri Notesy :) Môj svet vnímate len zvonku a to len vďaka tomu, čo k vám posuniem, ale za “oponou” sa toho deje samozrejme vždy oveľa viac… Tam tvorím, tam prežívam svoj život v naozajstných emóciách, tam sa teším, tam bývam pokojná, nervózna, naštvaná, veselá, zamyslená… Tam si vytváram svet, ktorý potom vidíte, keď sa opona trošku otvorí. Dostala som sa do módu (a vlastne som v ňom na počiatku všetkého aj vždy bola), kedy potrebujem a chcem mať na prípravu niečoho nového a dobrého, za čím si viem stáť, svoje vlastné tempo, svoj vlastný čas. Žiadne “dedlajny”, ale iba tak, ako to sám život prinesie. A za posledné obdobie priniesol toho toľko, že ma na túto, myslím správnu, vlnu a postoj zase dostal. Veľa som pochopila a zase sa o sebe niečo naučila. Mám tvorivé obdobie a rozhodne viem, že niekam v ňom smerujem. Viem, že keď skončí, zase budem trochu iná… Prirodzene. Je to vývoj, môj nový pohľad na život, ktorý žijem práve teraz, vplyv okolia, impulzy, inšpirácia… to všetko lieta okolo mňa a vo mne a tým sa nechávam viesť. Posledné mesiace som rozhodne nesedela len tak so založenými rukami a nenudila sa :) …veľa z vás sa ma pýtalo ako sa mám a čo pripravujem, takže teraz vám už konečne môžem trošku pootvoriť oponu a pár informácií napísať :) trávila som veľa času v nahrávacích štúdiách, pri klavíri, pri textoch, pred kamerou a pripravovala pre vás niečo nové… Pesničku “V dobrom aj v zlom” ste už počuli, aj videli, možno len pár viet k tomu, ako sa stala :) Text som začala písať ešte v lete 2013, ale vtedy som ho ako počiatočný nápad odložila a nechala tak… v decembri minulý rok som ho zase našla a dokončila ho na hudbu, ktorú som mala už pripravenú. Mám rada tento tvorivý proces, keď občas neviem, čo vznikne z jedného rýmu a či vôbec. Ale veci, ktoré majú byť sa nakoniec aj stanú… zrejme to mala byť aj táto pesnička :) O čom je už viete a dúfam, že aj vy máte pri sebe človeka, ľudí, ktorí vás len tak ľahko neopustia, nech sa deje čokoľvek. Pesničku som opäť, po minuloročnej spolupráci na pesničke Miesta, nahrávala v štúdiu Lavagance spolu s Marekom Rakovickým a Tomášom Löbbom, mixoval a mastroval ju Ivan Jombik v štúdiu One Love a mihol sa v nej aj bubeník Martin Valihora :) Na pesničke sme pracovali počas apríla a mája a ako to celé prebiehalo uvidíte v novom videopozdrave, ktorý vám ukážem už zajtra!! ;) Videoklip opäť natočila režisérka Paulína Mačáková so svojim tímom. Účinkuje v ňom mladý pár Saška a Rudy, ktorí nie sú žiadny herci a myslím si, že svoju úlohu v klipe zvládli úžasne. Making-of video z natáčania uvidíte tiež veľmi skoro ;) o styling a šaty sa mi v klipe postaral Boris Hanečka a Zuzka Kanisová a o vizáž Katka Kmecová. O novej sérii náramkov už tiež čo-to viete :) Nové farby, korálky a dva špeciálne druhy pre páry. Všetky nájdete opäť tu na webe v sekcii “shop” a môžete podarovať svojmu partnerovi/partnerke, priateľovi/priateľke, ktorí vám za ten náramok naozaj stoja ;) Pesnička už mala aj live-premiéru a budeme ju hrať aj na ďalších letných a iných koncertoch, takže sa teším, že si ju so mnou zaspievate! :) To je zatiaľ všetko, moje leto bude opäť pracovné, koncertné, aj štúdiové… vidíme sa na festoch, majte sa dobre a zase čoskoro tu! :) zu

5. Apríl 2015

Je tu apríl a môže sa zdať, že som tu na vás zabudla :) nebojte sa, som tu a rozhodne nezabúdam :) …ako sa mávate?? verím že dobre a tešíte sa na koncerty ako ja!! :) (teda hlavne tie verejné, kam sa dostanete ;) …Zatiaľ ich je do júna pomerne dosť, hoci niektoré ešte uverejnené nie sú, pretože sú zatiaľ preddohodnuté, alebo v rokovaní, takže sa budú stále aktualizovať, dopĺňať, alebo mazať :) Júlové, augustové a septembrové pridám na web zase neskôr, ale priebežne ten zoznam pozerajte, aby ste boli v obraze ;) V lete je už na zozname pár pekných festivalov, kde býva vždy parádne, tak verím, že sa na niektorý z nich dostanete! :) …aaaach, nenormálne sa teším, že už je jar! akurát to počasie… husté sneženie, krúpy, búrka, dážď, slnko, vietor a striedanie toho všetkého v priebehu polhodiny-hodiny… aprílová klasika… :) …Dostala som od vás opäť otázky, kedy bude stretnutie fanklubu! Nerada zostávam iba pri sľuboch, ale viac teraz urobiť bohužaľ neviem… Ak sa hlásim oveľa menej (aj tu v Notese) vedzte, že sa rozhodne nenudím, ale mám plnú hlavu, (srdce aj ruky) práce, i keď to nevidíte a nepočujete :) (zatiaľ) takže, ak budú na obzore nejaké novinky, budem vás o nich určite informovať :) …“GOOD THINGS TAKE TIME!!!” ;) Posielam vám pozdravy, užívajte jar, slnko, dážď, sneh aj krúpy a ja sa zase čoskoro ohlásim! ;) pááá!! zu

8. Február 2015

Čaute skalní čitatelia môjho Notesa!! :) toto je prvý príspevok v roku 2015 a píše sa február… Sedím na posteli a s poloprižmúreným pohľadom ťukám do notebooku, keďže je už neskorý večer a moje oči čo-to už dnes videli… (ps: čas písania príspevku nezodpovedá času uverejnenia príspevku :) ale som si povedala, že si urobím pred spaním čas a pozdravím vás… Od môjho posledného písania sa toho kadečo stalo a udialo, o niečom viete a o niečom nie, ale na to ešte čas bude… :) Pred pár dňami sme sa vrátili s chlapcami z Manchestru a Londýna. Hrali sme tam dva koncerty pre československú komunitu, ľudí, ktorí tam už dlhé roky žijú a pracujú a domov sa vracajú len párkrát za rok. Tak sme ich prišli pozdraviť a priniesť im kúsok Slovenska :). Bolo to rozhodne veľmi milé, pretože som na koncerte absolútne nemala pocit, že som v inej krajine. Druhá vec je, že Anglicko je v tomto období veľmi chladné, sychravé a veterné, a hoci som mala na sebe svoju nepremokavú teplú lyžiarsku bundu a na hlave čiapku, bola mi tam taká zima, že som sa tešila na našu slovenskú, zasneženú zimu, ktorá úplne inak chladí :)) šialené… (ps: v Londýne som zaspala v posteli s čiapkou na hlave!!! :) natočila som z tohto výletu pár videí, takže keď si zorganizujem čas, urobíme nový videopozdrav (robím si poznámku! ;). Nedávno som od vás dostala zopár zvedavých otázok na tému čo chystám v tomto roku a na čo sa môžete tešiť… Niečo málo som už prezradila i keď zatiaľ naozaj nič konkrétne písať nebudem. Zatiaľ. :) Som v období, kedy sa hudobne hrám a nedávam si žiadne ciele a plány čo z toho bude. Viete, že texty a hudbu si vždy píšem sama, takže ak sa do niečoho púšťam, vždy si to vyžaduje svoj tvorivý čas a nikdy nie je zrejmé, ako dlho potrvá. Písať pesničky nie je pásová výroba, aspoň u mňa to tak rozhodne nefunguje :) Takže, ak budem mať pocit, že som pripravená prísť s novinkami, určite vám to rada oznámim ;) a keďže viem, že vy viete byť trpezliví, spolieham sa na to, že vydržíte aj teraz! ;) Pozerám na hodiny, odbila dvanásta hodina, je čas ísť spať :) … Prajem vám dobrú noc (pekný večer, alebo deň) a zase niekedy na tomto mieste ;) zu

31. December 2014

Drahí fanúšikovia, ĎAKUJEM ZA ĎALŠÍ KRÁSNY ROK S VAMI… za malé a obyčajné radosti, stretnutia, podania rúk, maily, správy, listy, váš potlesk, vašu podporu a priazeň! :) Ste už pekných pár rokov súčasťou môjho sveta a ja sa opäť teším na ten ďalší, ktorý s vami strávim ;) Pre mňa to bol opäť krásny, tvorivý a koncertný rok za čo samozrejme vďačím aj chlapcom z kapely a mnohým iným blízkym ľuďom, ktorí pri mne stáli, pomohli a podporili. Čakajú nás nové prekvapenia a výzvy, a nech sú akékoľvek, treba ich prijať s otvorenou náručou a byť za ne vďačný, pretože z nás robia vnútorne bohatých a silných ľudí. Rok 2015 má byť v znamení Kozy a tá je vraj symbolom mieru, harmonického spolužitia a pokoja… na hviezdy sa netreba úplne spoliehať, pretože veľa veľa záleží od vás, ale veľmi vám prajem, aby ste taký rok naozaj mali!! k tomu ešte dopisujem pevné zdravie, lásku všade okolo a rozhodne sa obklopujte akoukoľvek dobrou hudbou, ktorá vám zakaždým rozvibruje všetky bunky v tele a budete sa cítiť blažene ;) Dnešný deň/večer nech je pre vás v znamení smiechu a radosti a oslávte ho tak, ako sa najviac patríííí ;)) všetko dobré priatelia a do skorého videnia a počutia v Novom roku!!! ;) Zu…

24. December 2014

Predposledný príspevok do Notesa nechal na seba dlho čakať, ale je tu a rovno s ním aj Vianoce :) dnes budem veľmi stručná, pretože verím, že nie ste stále na internete a nestrácate tento vianočný čas čítaním a písaním statusov a hneď po večeri sa nepochválite fotkami darčekov… :) Skrátka si Vianoce užite iba priamo s tými, ktorí sú v tej chvíli vedľa vás, alebo počujete ich hlas v telefóne…užite si prítomný čas, objímte svoju mamu, otca, súrodencov, starých rodičov, krstných rodičov, lebo len oni sú naozaj to najvzácnejšie, čo máte! a kým ich máte, buďte s nimi! Do vašich domovov vám posielam pozdravy a prajem vám Vianoce plné radosti, návratov, objatí, zmierení a lásky, nech sú pre vás voňavé, rozprávkové a šťastím vyšívané ;) Zu

29. September 2014

Dnes bol jeden z tých dní, kedy som sa v myšlienkach zase lúčila s letom… Prechádzka po slnkom zaliatej lúke, teplý vzduch, poletujúca pavučina a okolo mňa môj pobehujúci pes… Indian summer… Zo skleníka som natrhala rukolu, bazalku, obrala pár dozretých paradajok a vybrala zo zeme reďkovky na môj obľúbený šalát :P zajtra ešte skočím do lesa pozrieť na huby (túto sezónu asi po 15-krát!! :) a potom zase šups na pódiá… Toto sú moje dva obľúbené extrémy :) Koncertne sme našu letnú sezónu ukončili posledným open-air koncertom v Novej Bani… Fú, ani neviete ako mi mrzli prsty!! :) preložiť ich z akordu C na D bola nenormálna drina :)) …a tradične je mi za týmto letným obdobím smutnooo… :(( toto leto bolo naozaj, naozaj výnimočné… :) (chlapci z kapely, díky za skvelé zážitky a veľká vďaka aj Milovi Suchomelovi, ktorý túto letnú sezónu odohral s nami ;) Október bude skoro už tradične v znamení uzavretých koncertov na ktoré sa bohužiaľ nedostanete, ale verím, že ste ma stihli vidieť a počuť v lete ;) …majte sa pekne a užívajte posledné teplé lúče ;) zu

1. August 2014

Prvý augustový deň!?!?… zastavte tooo!!! :)) My sme v kapele zahájili krátku celozávodnú (10-dňovú!!) dovolenku, takže neviem čo skôr, aby som ju hodnotne využila… :) (včera som zašla na (mega)huby a večer už plávali v polievke…) Preto vám píšem už teraz, lebo neviem, kedy sa k Notesu zase dostanem a popíšem vám tu zase pár vecí… Minule som vám písala o prekvapení, dnes už ho možno nosíte doma na ruke :) Teším sa, že sa tešíte z mojich náramkov!! :) keby niečo, stále sú všetky v ponuke a ak náhodou dlhšie čakáte, tak preto, lebo na ich výrobu nemám čas, inak je všetko ok a váš vyvolený dorobím :) ale, jednu vec musím napísať, že stále to je pre mňa zábava, hobby a sezónna záležitosť, pretože, narovinu, ako 50-ročnej sa mi zrejme už nebude chcieť piplať sa s korálikmi, takže využite to, kým mám dobré oči a chuť sa realizovať!! ;D … Toto festivalové leto je pre mňa zase jedno z tých veselých, inšpiratívnych, muzikantsky-sa-posúvajúcich a radostných a popri tom návale všetkého dobrého zase točím materiál na nový videopozdrav :) a kedy bude? keď sa nám skončí toto letné dobrodružstvo ;) Posielam vám pozdravy všade tam, kde sa práve nachádzate, či už ležíte na pláži, alebo na vás prší v horách, alebo… hocičo ;) užívajte!! do skorého písania-čítania ;) zu

26. Jún 2014

Je štvrtok, 26.6.2014, 11:30, sedím na balkóne a je mi dobre :)) ahojte! Dnes pre mňa trošku netradičný čas písania do notesa, väčšinou sa k tomu dostanem večer, ale teraz sa mi to hodí… :) mám rada takéto dni… keď sa zobudím a už je vonku teplo… káva a raňajky na balkóne (v lepšom prípade, keď som u mamy – na dvore) a pozorujem, ako sa medzičasom, kým som ešte spala, rozbehol deň… nie som “ranostaj” (iba keď musím), ale už veľakrát som si povedala, že sa naučím vstávať skôr, lebo byť na nohách od skorého rána má veľa do seba. Dá sa vidieť východ slnka, človek má oveľa dlhší deň, viac vecí postíha a večer ide do postele ideálne unavený a (väčšinou) bez problému  zaspí. Leeeenže… Je tu to “lenže”! :)) keď sa často vrátim z koncertu o druhej v noci, reálne si ľahnem o pol tretej a ráno ma z postele nedostane ani záprah koní, nie to ešte túžba vidieť východ slnka!! Nie! :)) Takže asi je to takto správne. :) Inak… chcem sa vám zdôveriť. Predvčerom som sa po 10-tich rokoch (!!) zviezla MDH za kamarátmi do centra na pivo :)) no nečudujte sa, mám 10 rokov vodičák a MHD som zo svojho života úplne odstavila! :) ale musím sa priznať, že to bol zase strašne fajn pocit sedieť v električke… ako v hrkalke :)) a viete čo je super? že konečne som mala čas obzerať sa okolo a zbadala som veci, ktoré som si z auta nikdy nevšimla, hoci som tadiaľ prešla už x-krát! proste paráda ;)) Leto sa rozbehlo, máme pred sebou výjazdy do miest, kde sme už veľakrát hrali, ale aj na miesta, kde ešte nikdy. Kto už nedávno na mojom koncerte bol, vie, že do letného programu som zaradila pesničku Čo má prísť, príde, Ženy aj muži a tiež novú Miesta, ktorú ale spievam sama, keďže máme s Adamom koncerty súčasne na iných Miestach :)) aleee, jeden spoločný sa zorganizovať podarilo a to 4.7. na Domaši! tam vám zaspievame duet spolu, tešíme sa na to ;) Pamätáte sa na to, keď som vám tu v notese pred časom písala o ďalšom prekvapení, ktoré pre vás mám?? … tak budúci týždeň sa dočkáte!! ;) je po 12:00 idem obedovať! (dúfam, že ste mali pekný deň :)) pa! zu
PS: školopovinným prajem parádne prázdiny!!! ;)

2. Jún 2014

Po náročnom, pracovnom, hektickom, bláznivom, ale aj krásnom máji mám konečne ten večer, kedy sedím na posteli a vo svetle nočnej lampy vám píšem zase niečo na čítanie :)  ahojte! Ani neviem odkiaľ mám začať, aby som v niekoľkých vetách vyjadrila, ako ma to všetko májové tešilo, prekvapilo a vnútorne bavilo :) Odohrali sme sériu špeciálnych akustických koncertov blížiaceho sa festivalu Topfest. Som rada, že ste prišli za nami hneď do niekoľkých miest! Priznajme si, koncerty v obchodných centrách nemajú takú atmosféru ako v kluboch, alebo na festivaloch (hlavne, keď okolo vás prejde pán s nákupným vozíkom, alebo pani s plnými igelitovými taškami :)), ale bola to pre nás hudobná zábava a verím, že pre vás tiež ;) sľubujeme, že na Topfeste to rozbalíme vo väčšom štýle!! :)) …Máj sa niesol aj v duchu natáčania a premiéry videoklipu k pesničke Miesta. Veľa som toho už povedala pre médiá, ale….. Minulé leto som tej pesničky mala plnú hlavu… Na to, aby som v nej vyjadrila všetky najhlbšie myšlienky som veľmi často chodila do prírody… Boli to také tie zadumané prechádzky, keď iba pozerám pod nohy, vôbec sa neobzerám a po čase zistím, že som prešla strašný kus cesty… Potrebovala som ticho… byť sama s pocitmi, ktoré pozná snáď každý… A viete, že keď som na nej každý deň pracovala, začala som ju pomaly nenávidieť??!! :) no skúste denne jesť parené buchty!! :)) to bývajú asi najťažšie krízy pri tvorbe, kedy prestanem mať odstup, keď sa s jej melódiou budím a zaspávam s ňou. Vtedy je čas vypnúť klavír, počítač, zatvoriť zápisník a ísť od toho na míle ďaleko :) …preto som ju nechala na dlhý čas odležať a ku koncu roka 2013 som si ju zase pustila a moje rozhodnutie zavolať Adama na spoluprácu bolo definitívne! Ďakujem za vaše ohlasy, ani neviete akú mi urobili a robia radosť!! Cez môj notes ďakujem Miriam, ktorá nám na natáčanie videoklipu poskytla priestory svojho bytu a tak nás zachránila pred záložným plánom B :) (zábery iba z plavárne), ďakujem Paulíne a jej tímu za čarovno a poetiku obrázkov v klipe a samozrejme aj všetkým ostatným zúčastneným, ktorí nám pomáhali (Pali, Janči) a fotili (Maťo) :) (ps: dva dni sme mali plné nosy filmárskeho snehu!! :) z natáčania robíme aj making-of video, takže sa môžete začať tešiť ;) …V lete sa tešíme na festivaly, pocestuje s nami aj jazzman Milo Suchomel, takže sa pripravte zase na niečo nové ;) majte pekný večer, vidíme sa, počujeme sa! :) zu

21. Apríl 2014

Začnem trochu aktuálne tým, že aj napriek tomu, že nie som sviatkomil, z vlastného popudu vrátiť sa niekam späť do tvorivého detstva plného nadšenia z tradícií som sa rozhodla, že sa pohrabem v šuplíku s polámanými voskovkami, pár ich dám roztopiť a pomaľujem jedno vajce od susedkinej sliepky :) (ok, nezostalo to len pri jednom ;)) po prevrátení domu hore nohami v snahe nájsť slávne farby na vajíčka OVO sme boli s mamou neúspešné a tak sme sa spoľahli na farbu z cibuľových šupiek a šalviového čaju :)
Ale k veci!! Posledné týždne a dni sa niesli v duchu “každý deň niečo”, čiže koncerty, fotenie, štúdio… Pre vás je z toho najdôležitejšia informácia tá, že sme úspešne natočili spolu s Adamom Ďuricom novú pesničku “Miesta”. Tentokrát to ale prebehlo úplne inak ako vždy doteraz :)… Predstavte si, že po desiatich rokoch som vyskúšala na svoju pesničku iné štúdio a iného producenta. Pýtate sa prečo? pretože tvorivý človek by mal skúšať nové veci a impulzy, ktoré posúvajú ďalej a inšpirujú ;) preto som oslovila šikovného Mareka Rakovického, frontmana skupiny Lavagance. Verím, že sa vám bude pesnička páčiť, pretože mňa stále od nahrávania neopustil spokojný pocit ;) Druhá vec – ideme k nej točiť aj videoklip, takže kým nebude hotový, pesničku počuť nebudete! :)) všetko potom dostanete v jednom balíčku, niekedy začiatkom mája! éto zatiaľ vsio, prajem vám veľa úsmevu do jarných dní ;) zu

16. Február 2014

Hou! Dnes som po dlhej dobe zažila hokejový adrenalín! :) možno na to nevyzerám, ale keď ide do tuhého, som fanúšik ako sa patrí :)) … ale nebudem sa tu dnes venovať hokeju, riaditeľov zemegule je u nás viac než dosť :) Už viac ako mesiac som sem neťukla, tak vás teda opäť pozdravujem ;) … Dnes som nevyliezla z domu… v poslednom čase som veľký “knihožer”, takže obvykle ráno začnem a končím večer pred spaním :) mimo toho sa zase častejšie dotýkam klavíra a pera, takže si po troškách užívam malé skladateľské okamihy… Pre tých, ktorí to nezachytili, chystám duet s Adamom Ďuricom, ktorý sa volá “Miesta”! :) musím sa priznať, že už keď som túto skladbu písala (v lete minulý rok 2013) som vedela, že musím osloviť Adama. Doslova som ho tam už počula :). Trvalo mi pol roka, kým som mu to navrhla a on neváhal a súhlasil, takže mám z toho radosť :) nedávno sme obaja aj s kapelou trávili čas v skúšobni, hľadali si spoločné party pre hlasy a odchádzali sme nadšení, ako tá pesnička zrazu dostala ten pravý význam a ozajstnú príchuť duetu… :) to sú tie skvelé okamihy pri zdieľaní niečoho spoločného, keď všetko do seba zaklapne a vtedy viete, že to tak malo byť, lebo to funguje… Ak ste zvedaví, kedy budete môcť pesničku počuť, tak to má samozrejme svoju postupnosť. Musíme ju najprv nahrať v štúdiu, potom k nej natočíme videoklip a potom vám ju s radosťou pustíme a ukážeme :) takže strihajte meter zhruba do apríla 2014! :)
Pýtate sa ma na verejné koncerty. Budú! :) nebojte sa ničoho ;) musíte byť ale trpezliví a uvedomiť si, že moja práca nie je len o hraní koncertov, ale aj o skladaní pesničiek, o obdobiach, kedy musím mať svoj vlastný pokoj, aby som si vedela pre seba na ďalšiu koncertnú sezónu nabrať veľa energie. A nie len ja, ale aj chalani z kapely. V tomto období tiež kadečo pripravujeme a chystáme, takže vedzte, že nezaháľame a keď bude ten správny čas, prídu aj koncerty pre vás a aj kadečo nové ;) plus, ako som písala vyššie, máme pred sebou prípravu pesničky, takže veštko má svoj čas ;)
Ďalšia z vecí, ktorú pripravujeme je e-shop na tejto stránke! Budete si môcť objednať CD-čká, tričká, odznaky, šálky, kalendár a ďalšie predmety, ktoré postupne pribudnú. Práve sa na tom všetkom pracuje, keď to spustíme, dáme vám echo :)
To je zatiaľ všetko, majte príjemný večer! á, ps: urobte si cvikľovú šťavu, je zdravá ;-P zu

6. Január 2014

Nooo, vitajte v Novom roku!! :) ako krásne a bleskurýchle prešli sviatky a všetky iné “povinné” jazdy, že?! :) tieto Vianoce boli pre mňa dosť čudné… ale možno iba dospievam… každopádne, zvykla by som si na také, hlavne čo sa počasia týka!… Vonku zelená tráva, slnko, plusové teploty, v skleníku nám podrástol šalát, ktorý sme zasadili ešte v novembri (?!), na lyže sadol prach a v rámci vianočného podmazu – v televízii zase raz originálne to isté (!) a na Silvestra snáď najhorší tv-program čo som tu na tomto svete. Ale zase na druhej strane, nečakala som nič výnimočné… mala som čas mať nos v knihách, “osemsmeriť”, ísť so psom na prechádzky, pozerať Game of thrones, ísť do kina, veeeľa spať, cvičiť a nezaoberať sa nikým a ničím nepodstatným… takže vlastne všetko v poriadku! :) … zajtra slávnostne odzdobím strom a hor sa “tešiť” na Veľkú noc! :) čo už, stal sa zo mňa sviatkový antifanúšik :) Nie pre sviatky samotné, ale pre to, čo z nich ľudia robia. Ak by ste sa pýtali, čo nové pre vás tento rok chystám, tak v šuplíku mám novú pesničku! :) zvažujem z nej urobiť duet, takže ak sa veci vyvinú správnym smerom, verím, že na jar ju budete môcť počuť a tiež vidieť s novým videoklipom. Tiež pribudne nový člen do kapely, pripravíme nový koncertný program aa časom určite aj kadečo iné, novým zaváňajúce :) všetko dáme včas vedieť, keď budú veci aktuálne! Ale tešte sa, lebo ja už sa! ;) 11.1. hráme prvý tohtoročný koncert, takže zase sa budeme vídať – vy mňa, ja vás :) Zatiaľ sa mávajte fajnovo a odvážne!!! ;) zu

17. December 2013

Najčastejšia otázka novinárov v tomto období je “ako budete tráviť Vianoce?” tak teda… ako každý rok, úplne normálne… vypražíme stromček, ozdobíme kapra, zjeme darčeky, rozbalíme kapustnicu a počkáme na šibačov… :) … Tento týždeň bude pre mňa a kapelu posledným koncertným. Máme pred sebou ešte tri koncerty a potom už len sladkýýý oddych… rodina, knihy, lyžovačky, sánkovačky, vanilkové rožky, vianočný punč, kapustnica, staré české filmy s Vlastom Burianom, návštevy priateľov, home-made sushi, klavír, pokoj, spánok, scrabble, aa ešte kadečo iné, na čo som celý tento šialený polrok nemala čas. Dúfam, že sa teraz nebláznite a za darčekmi a nerobíte z Vianoc paniku! Minule som zašla do potravín nakúpiť pár bežných vecí a všade boli dlhé rady ľudí, plné košíky a zhon… Otočila som sa, vrátila som všetky svoje štyri veci späť do regálov a odišla som s tým, že sa po ne vrátim po sviatkoch, keď sa všetci ukľudnia a nebudú riešiť hlúposti. Nemám rada túto predvianočnú davovú psychózu. My sme pracovali ako včely, rozposlali sme vaše objednávky kalendára, dúúfam, že všetky vám stihnú prísť do Vianoc!! :) kto bude mať ešte záujem, ozvite sa v januári!! Hlavne, buďte v kľude, užite si predvianočný týždeň, zase sa vám ozvem!! ;) zu

2. November 2013

Nemám rada jeseň… vždy sa mi vtedy stáva niečo zvláštne, prelomové a niečo, čo spracúvam v živote trochu dlhšie ako v inom období… Tiež mi pripomína, že všetko to dobré, a na koži hrejivé sa končí, hoci tá tohtoročná je výnimočne pekná a teplá… Na druhej strane, jeseň mi každý druhý rok vždy doteraz priniesla nový album, tak ako aj teraz, takže niečo pozitívne na nej predsa len vidím :) … Viete, že je pre mňa strašne zvláštne držať v rukách moju výberovku? :) … nič samozrejmé!… pred desiatimi rokmi by mi to ani na um neprišlo, že sa to raz stane… :) Nedávno som mala svoj “press day” v kaviarni slovenského rozhlasu, kam prichádzali novinári a robili so mnou rozhovory o Momentoch… Presne to isté sa dialo na tom istom mieste pred desiatimi rokmi, keď som uvádzala do života svoj prvý album Entirely good!… :) a skoro som neverila vlastným očiam, keď sa tam mihli presne tí istí ľudia čo vtedy :) usmievala som sa ako vietnamec :)) … nikto to tak neplánoval, skrátka sa to tak stalo … schválne, zopakuje sa to o ďalších desať rokov!!?? :)) To zvláštne a prelomové sa deje aj teraz… je veľa symbolických vecí mojej prvej hudobnej dekády, ktoré sa sa snažím takto po čase chápať, spracúvať, vedieť sa usmievať, vedieť byť na mnohé veci pokorne hrdá a popri tom sa stále učiť, že prekvapení /príjemných aj nepríjemných/ je za rohom stále veľa, len sa ich netreba nikdy báť, lebo otvárajú novú cestu… Už nie som malé dievča, ktoré radšej nepovie čo si myslí, pre dobro iných, naučila som sa mať úctu k iným a hlavne k sebe samej… Budúci rok príde zase niečo nové, na čo sa teším… a dúfam, že aj vy!! ;)) na novú chuť do tvorby, na koncerty, na oddych, ale aj na vás… znie to ako posledný príspevok tohto roka, ale nie je, zatiaľ sa nelúčim :) začal sa november, vyberajte šály, čiapky, zimné bundy a rukavice, budeme ich čochvíľa potrebovať!! zase sa čoskoro ozvem… majte pekný večer ;) zu

12. Október 2013

Tak si hovorím, je asi čas zbilancovať uplynulé týždne :) lebo toooooľko sa toho udialo, že si to pomaly nestíham pamätať! :)
V prvom rade – ešte jedno veľkééé ĎAKUJEM všetkým zúčastneným spevákom a speváčkam v mojej novej pesničke Ženy aj muži a rovnako tak aj rádiu Expres, ktoré mi vás našlo :) Verím, že budete mať vždy príjemné spomienky na štúdio, keď ju započujete z éteru ;) všetkých sme si vás natočili na kameru, máme materiálu na dva celovečerné filmy :) a v najbližšej dobe určite urobíme z nahrávania videopozdrav… alee, zatiaľ všetko pekne po poriadku, jeden je stále v procese výroby s vašimi otázkami na členov kapely :)
V druhom rade – prípravy výberovky MOMENTY 2003-2013 vrcholia, čoskoro sa dozviem presný dátum vydania, ktorý vám hneď potom oznámim. Treba spomenúť, že výberovka vyjde na pulty v dvoch vydaniach!!! Prvé bude limitovaná edícia – 2 CD – /1.disk moje pesničky + nová pesnička Ženy aj muži, 2.disk spolupráce + videorozhovor/ a druhé bude klasické CD s mojimi pesničkami + spolupráca s Desmodom (Pár dní) a spolupráca s IMT Smile (Úsmev a čaj).
Za tretie – vrátim sa k aktuálnej pesničke Ženy aj muži, pýtali ste sa na oficiálny videoklip… áno bude, momentálne je v štádiu výroby! :) takže dúfam, že čoskoro uzrie svetlo sveta, ja sa naň veľmi teším ;)
Za štvrté – pripravujeme pre vás kalendár na rok 2014! bude menší ako predošlý, takže si ho budete môcť pekne postaviť na stôl!! bude poskladaný z fotiek, ktoré fotil fotograf na klasický film, sú naozaj peknéé, myslím, že sa máte na čo tešiť :)!! Keď bude tesne pred jeho vydaním, opäť vám to oznámim, zatiaľ dátum nie je známy…
Za piate – opäť sa stretnem na jednom pódiu s jazzmanom Milom Suchomelom, s ktorým sme absolvovali jarné turné!! Pôjde o jeden koncert 9.11.2013 v Novom meste nad Váhov (klub Blue Note) a vznikne z neho záznam na DVD! Príďte nám spraviť parádnu atmosféru, my sa na to tešíme!! ;)
Za šieste je to asi všetko :) Dnes som si odbehla opäť do lesa na huby! bola som úspešnejšia ako minule, ide sa variť polievka!! majte saaa!!! ;) zu

29. August 2013

Hej! návštevníci ;) pozerám von oknom, prší… Posledné dni sú už viac chladné, pomaly si začínam zase zvykať, že sa to bude len zhrošovať… No čo, nemám rada zimu, však už som to tu veľakrát priznala… :) včera som sa prešla so psom do lesa, hľadala som hríby a pre veľký úspech som našla až jeden!! :) Aj napriek tomu pocitu, že v poslednej dobe veľa prší, je to vlastne na huby málo a chce to oveľa väčšiu vlahu, takže si budem musieť na tú hubovú úrodu ešte počkať :) Som vo svojom štúdiu a mám ešte pár dní na dokončenie textu k novej pesničke. Budúci týždeň budem zatvorená s kapelou v štúdiu a opäť budeme nahrávať niečo nové! :) lepšie povedané, nový singel, ktorý bude jediným hudobným bonusom na výberovke 2003 – 2013. Ďalšie info sa k vám dostane v polovici septembra, nechcem a nemôžem nič iné prezradiť, nechajte sa prekvapiť :) … Popri tom všetkom dokončujeme vizuál výberovky, ja osobne sa veľmi teším na výsledok a zároveň dúfam, že sa bude páčiť aj vám!! ;) svetlo sveta by mala uzrieť na konci októbra…! Užívajte zvyšok leta a školáci, majte úspešný a príjemný začiatok školského roka!! ;) zu

3. August 2013

Vonku je horúco (14:50 / 40° na slnku), tak som zaliezla do domu a povedala som si, že vám sem niečo krátke ťuknem… ešte minulý rok som dokázala v takýchto horúčavách sedieť na slnku a chytať bronz, dnes s rozumom utekám do chládku a radšej si počkám na nie tak agresívne jesenné lúče niekde pri mori… čím som vlastne tak trochu prezradila, že si po “koncertno-cestovnom” lete pôjdem niekam na pár dní oddýchnuť :) … pred tým by som ale ešte chcela stihnúť nahrať s kapelou v štúdiu jednu novú pesničku, ktorá bude môj nový singel a tiež súčasťou mojej jesennej výberovky :) malo by sa to udiať niekedy v septembri… Dovtedy ale ešte kade-tade pohráme a pocestujeme :)
Tak teda, len toľko vážení :) a aby som nezabudla, chcem sa vám poďakovať… všetkým, ktorí prichádzate na moje koncerty a dávate nám úžasnú energiu svojim potleskom, spievaním a ohlasmi… ani neviete ako vie taký pocit zahriať! :) Užívajte leto plnými dúškami, dávajte si na seba pozor a teším sa na vás na ďalších koncertoch! zu ;)

26. Jún 2013

Keď nemôžem v noci spať, započúvam sa do zvukov domu a okolia … všetko sa dá tak krásne identifikovať, keď je také ticho … kartáčik na ruky sa zošmykol v kúpeľni do umývadla, niečo tichúčko puklo v radiátorových trubkách, tikot hodín v kuchyni, štrnganie kľúčov a neskorý príchod suseda domov, tlmené buchnutie dverí na aute, štekot psa a mucha medzi žalúziami… keď sa na to všetko prestanem sústrediť, začne sa to všetko vzďaľovať a nechávať za sebou tichú ozvenu…. zzz

Upršaný a horúci Jún…. Zase sme trávili s kapelou chvíľu v skúšobni a vyberali pesničky do playlistu na letné festivaly… Po dlhšom čase sme sa zase vrátili k pesničke Zdá sa, že to stačí a znova si túto sezónu zahráme Keď neveríš, uveríš! :) (lebo sa nám na ňu dobre skáče! …teda mne :)) … a viete čo, zase som začala skladať pesničky … mnohí sa ma pýtajú, kedy vyjde nový album?! …povedzme, žeee… budúci rok :) pretože tento rok bude pre vás a nás aj tak štedrý a darčekový…!  Za prvé: vychádza moja prvá výberovka s najväčšími hitmi, spoluprácami a bonusom, za druhé: tiež sa zatiaľ okrajovo zberá foto-materiál na kalendár 2014, za tretie: na jeseň pokračujeme v akustických koncertoch s Milom Suchomelom, za štvrté: točíme druhé live DVD z akustických koncertov, a za piate: pevne dúfam, že stihneme nahrať a vypustiť nový singel :) dúfam, že sa budete na to všetko tešiť! ;) … to je na dnes všetko… vonku je chladno, predo mnou päť koncertov, snáď nám nezapršííí ……. paa! zu :)

15. Jún 2013

… keď odídu z bytu poslední narodeninoví hostia, ostane po nich v hlave ešte rezonovať príjemný a veselý zmätok… vtedy viem, že boli prítomní tí, ktorí si v mojom živote našli svoje miesto, o ktoré sa svojim pozitívnom a čistým priateľstvom starajú a tak mi ho tam spoľahlivo zútulňujú a zalievajú kvety…
Toto nebol bežný deň… Bol jeden z tých najkrajších narodeninových… :) a akýmkoľvek spôsobom sa ku mne dostali milé gratulácie od vás všetkých, chcem vám za ne strašne poďakovať!!! zahriali, potešili, rozosmiali, pobavili aj dojali :) ĎAKUJEM!! ;)

3. Máj 2013

Také dni, aký bol nedávno, mi vždy pri spomienke naň zostane visieť úsmev na tvári… Opekačka, priatelia, dobrá nálada, veľa smiechu a nočný príchod domov… Toľkokrát som to už spomenula a ešte veľakrát to tento rok urobím :) 25.4.2013 to bolo presne desať rokov, čo som sa objavila na hudobnej scéne a s mojou kapelou sme to spolu vydržali až dodnes :) je to pre mňa výnimočná vec, pretože je toľko interpretov, ktorí za svoju kariéru vystriedali x členov svojej kapely a my sme zostali stále spolu aj napriek rôznym obdobiam, ktoré boli pre nás veľkými skúškami. Tak sme to oslávili!! :) špekáčkami, živánskou, pivom, tancom, spevom a kadečím bláznivým, ako sa na našu partiu patrí :)) Ubehlo to všetko strašne rýchlo a ja si na seba ešte aj dnes spomeniem ako na ustráchané dievča, ktoré prišlo v roku 2003 do hlavného mesta na súťaž Coca-Cola Popstar a potom ju s absolútnym presvedčením nechcelo vyhrať :) Len prísť, zahrať a odísť domov s pocitom, že som to aspoň skúsila. A nakoniec pár ľudí, na čele s Petrom Nagym rozhodlo za mňa :) a ja som im napokon za to všetko strašne vďačná, pretože ak by som sa nakoniec rozhodla za seba a výhru odmietla, dnes by som nepoznala všetkých tých skvelých ľudí, ktorí mi tou dlhou cestou až sem podali ruku, chytili ma za plece, objali ma, všeličo ma naučili, zdvihli zo zeme a vlastne aj tých, ktorí ma tam občas zrazili spať, alebo ma potkli… Bolo to výnimočných desať rokov plných zmien niekde v mojom vnútri, v mojom osobnom, aj pracovnom živote… Každú zmenu ste možno pocítili cez moje pesničky, cez koncerty, na mojom zovňajšku, alebo cez rozhovory… :) ale všetko to tak malo byť, pretože to malo svoj význam a ja z roka na rok prichádzam na to, aký veľký. ĎAKUJEM, že mi tak dlho a oddane držíte palce a rastiete so mnou, mám radosť zo všetkého čo mám za sebou a teším sa na to, čo mám pred sebou… pri písaní mojich pesničiek som často myslela aj na vás, pretože ak sa pocity jedného človeka v pesničke spoja s rovnakými pocitmi viacerých ľudí, vtedy pesničky liečia a to je jedna z najkrajších vecí na písaní a skladaní hudby na ktorú som za tie roky prišla. Je toľko ľudí, ktorým by som sa chcela poďakovať, ale teraz ešte nie, lebo táto stránka sa zroluje nižšie a zostane v zabudnutí, preto im tento rok vyhradím čestné miesto na booklete výberovky, ktorú chystám už na jeseň. Bude sa bilancovať a spomínať, teším sa na to ;) Objímam svet a posielam vám májovú vôňu stromov až ďaleko k vám domov ;) zu

17. Apríl 2013

Krátka prechádzka so psom, útok včiel, všade samé čvirikanie a na zemi žlté a modré fliačiky… také jarné obyčajno a ako poteší :) to je pre mňa asi taký pocit, ako keď vyjdem z wellness centra… je zo mňa nový človek so širokým úsmevom a s chuťou pustiť sa do všetkého nového… Myslím, že všetci sme už takýto pocit potrebovali, nie? :) Začali sme našu sériu akustických koncertov s jazzmanom Milom Suchomelom a musím vám napísať, že si to strašne všetci užívame! :) je to pre mňa výnimočný zážitok. Tak často sme trávili dni v skúšobni, pili kávu, zabávali sa, robili sme nové aranže, ja som sa znova učila niektoré moje staré texty a teraz, keď to všetko znie na pódiu pre vás, hreje ma pocit veľkej spokojnosti a nechce sa mi skončiť :) tak osobné a intímne koncerty som zrejme ešte nemala a o to viac ma to celé baví a napĺňa… Máme nového klávesáka, všimli ste si? :) Peťo Kunzo, šikovný, mladý chalan, ktorý má energie na rozdávanie a vždy nás ňou nakazí :) A aby som nezabudla! v deň, kedy sme odštartovali naše akustické koncerty som otvorila aj moju výstavu portrétov v River Gallery v Bratislave… uuh, úplne iný pocit mať vernisáž, ako mať krst albumu :) otvorená bude do 10.5.2013, kedy končíme aj prvú sériu akustických koncertov, preto kto chce vidieť portréty naživo, nech sa poponáhľa, pretože potom sa výstava presunie do Dubnice nad Váhom! Na jeseň by sme chceli so sériou akustických koncertov pokračovať, pretože o ne prejavili záujem aj iné mestá, takže sa už teraz môžete tešiť, že prídeme aj k vám “domov”! ;) pýtali ste sa na videopozdravy, bude nový, točíme zážitky z koncertov, tak buďte prosím trpezliví! :) majte pekný večer a radosti z jari!!! ;) zu

25. Február 2013

“Človek sa dostane ďalej aj vtedy, keď sa vysporiada s nejakou ilúziou” (Ruediger Dahlke) … aká svätá pravda! :) a koľko je okolo nás ilúzie! človek ju možno trochu potrebuje, lebo robí svet zaujímavým a záhadnejším, ale človeka nikam neposúva, len ho oblbuje! :) len si vybavte iluzionistov a kúzelníkov … alebo keď rodičia vytvárajú deťom ilúziu o tom, kto im nosí darčeky :) do istej miery príjemné, ale po zistení ako to vlastne je, občas aj trochu prekvapivé a bolestivé … jedna z naväčších ilúzií je aj šoubiznis … veľká nafúknutá ilúzia, virtuálny svet plný gýču a pretvárky … a toľko ľudí si chce privoňať … :)
Viete čo je pre mňa po tých desiatich rokoch v šoubiznise veľkým obohatením? že ma už len tak ľahko niečo nerozhádže :)) a to sa prejaví vo všetkom … ako krásne sa vytvorí a vymodeluje nadhľad, ktorý mi robí stále väčší a väčší úsmev na tvári … lebo úsmev je pre mňa tá najvznešenejšia odpoveď na všetky otázky … ;)
a teda, pre tých, ktorí sa ma často pýtali ako sa mám, tak s malou hrdosťou a s veľkým úsmevom môžem napísať, že práca na mojich portrétoch je dokončená, čo znamená, že som spokojná a veselá, pretože som na nich pracovala tri mesiace! :) Výstava je v štádiu príprav a podľa majiteľa galérie budem môcť vystavovať niekedy v polovici marca! á, ešte jedna vec z ktorej sa tak nesmelo výtvarnícky teším je, že moje portréty budú vystavené spolu s obrazmi Salvádora Dálího, juch! :)) viete, nejde o nič prehnane veľké, všetko som si to vymyslela len z mojej čistej záľuby kresliť tváre ľudí a zároveň som to celé chcela spojiť s niečim užitočným, takže ak to bude mať tento efekt, budem šťastná prešťastná :) možno je to moja prvá a posledná výstava v živote, ale veľmi sa na ňu teším ;)
Čo sa týka môjho hudobného života, pribúdajú nám koncerty a bookujeme festivaly na leto. Už si občas pripadám ako papagáj, keď opakujem stále
tú istú vetu, že sa teším na leto, ale čo chcete od človeka, ktorý sa v lete narodil?! :)) už ma nebaví pozerať sa na tú všadeprítomnú bielu … na zemi, aj hore … je možné, že sa ešte raz vyberiem na nejaký pekný slovenský svah a potom nech tá beloba čo najrýchlejšie zmizne! ;)
A vážení, niečo pre vás chystáme!! sériu špeciálnych akustických koncertov s hudobnými hosťami a prídeme až k “vám domov”! :) chystajte kávu a koláče!!! :) všetko sa to udeje koncom marca a v apríli, ale bližšie informácie vám budem posúvať neskôr, kým si aj my všetko ujasníme. Majte pekný zvyšok večera a pite zázvorový čaj s medom! ;) zu

4. Január 2013

fotoTak a je tu nový rok :) ahojte všetci tí, ktorí sem občas zablúdite! Opäť môj prvý príspevok… Viete koľkýkrát sa Vám už takto novoročne prihováram?? vlastne ani sama presne neviem, ale povedzme že deväť rokov! :) a ani neviete ako ma teší, že keď sa tu nejaký čas neozvem, po čase dostanem od Vás maily, že by som mohla zase niečo napísať do Notesa :) som rada, že ste si zvykli na tento môj malý priestor, kde si viem vypísať myšlienky, nálady a kde sa môžem s Vami podeliť o to, čo chystám a že to tu radi čítate… :) Aj dnes som si sem sadla s tým, že Vám napíšem pár viet, ktoré Vám dúfam pohladia dušu ako mne. Cez sviatky zvyknem veľa čítať. “Vypínam” svoje pracovné vnemy a povinnosti odkladám niekam, kde ich neuvidím a vyťahujem pár nedočítaných kníh, nad ktorými som počas roka vždy úspešne zaspávala, až mi ušla niť a už som sa k nim nevrátila … :) Takto som sa teda vrátila ku knihe Aimého Duvala “Prečo bola noc taká dlhá” (kto nečítal, nech vyskúša ;)… Našla som v nej veľa múdrych viet, ktoré aj mňa prinútili zamyslieť sa nad tým, aké je dôležité užívať si prítomnosť. A hoci sa Vám to niektorým môže zdať, že je to veľmi jednoduché, nie vždy je to tak :) A teda tento novoročný príspevok ukončím citáciou práve z tejto knihy a prajem Vám, aby ste si v roku 2013 (a nie len v ňom!) dokázali užívať naplno každý jeden deň, netrápili sa nad tým, čo už bolo, ani nad tým, čo bude :) … “V každom týždni sú dva dni, pre ktoré by sme nemali byť ustarostení. Jedným z týchto dní je včerajšok so všetkými svojimi chybami a starosťami. Ani za všetky peniaze sa nám včerajší deň už nemôže vrátiť. Druhý deň, kvôli ktorému by sme nemali byť ustarostení je zajtrajšok so všetkými svojimi možnými nebezpečenstvami, záťažami, veľkými prísľubmi a zlými realizáciami. Zajtra vyjde slnko a to buď vo svojom plnom lesku, alebo zakryté oblakmi. No jedno je isté: vyjde! Kým nevyjde, nemáme byť ustarostení kvôli zajtrajšku, lebo ten ešte nenastal. Zostáva teda iba jeden deň: dnešok. Každý človek môže viesť iba jednodennú bitku. Stroskotávame preto, lebo ty aj ja dávame dovedna bremeno dvoch strašných večností – včerajška a zajtrajška.” (Aimé Duval) dovidenia drahí fanúšikovia, teším sa opäť na stretnutia s Vami! ;) zu

28. Október 2012

Dnes ráno som dala jedno hlasné “čoooo?!” keď som cez okno uvidela zasneženú záhradu… Stále sa neviem vnútorne zmieriť s tým, že zima je už za rohom, že neviem, kde som si dala svoju čiapku, že mám zase ťažké nohy zo zimných topánok, že mať sneh po kolená už nie je také super, ako keď som mala desať rokov, že stáť s autom na diaľnici v kolonách za kamiónmi je viac než nudné a únavné, že zo sviatku, na ktorý som sa ako dieťa vždy veľmi tešila sa stal veľký biznis, ktorému neviem prísť takýmto spôsobom na chuť a zostávam už iba v akejsi prapôvodnej tradícii, lebo viem, že vtedy budem zase s rodinou a o bombardovaní televízie vianočnými reklamami som radšej ticho. Nech akokoľvek samú seba presviedčam o tom, že toto ročné obdobie je vlastne fajn, (veď si idem vždy zalyžovať, čo naozaj zbožňujem!) aj tak nakoniec prídem k záveru, že lyžovačka je pre mňa na zime vlastne to jediné dobré… Ešte čakám v najbližšom období zo všadiaľ otázku, či už mám nakúpené vianočné darčeky a bude to dokonalé :)) ale nebudem zase až taký pesimista … :) je to pre mňa naozaj oddychové obdobie a je pravda, že vanilkové rožky v lete fakt nechutia tak, ako v zime! ;) V poslednom čase sa ma veľa ľudí pýta, čo mám nové, tak teda, kto sleduje môj oficiálny Facebook určite zachytil, že som zložila pesničku pre nový slovenský kino-film “Miluj ma, alebo odíď”, ktorý bude mať premiéru v januári 2013. Dovtedy ale ešte stihneme natočiť k pesničke videoklip a pustíme ju do rádií ;) … Za druhé, koniec tajností okolo mojej pripravovanej výstave ;) Kreslím portréty pätnástich slovenských osobností, ktoré budú po dokončení vystavené v galérii, takže keď pôjdete niekedy v tom čase okolo, môžete ich vidieť aj vy :) a za tretie, stále máme s kapelou pred sebou zimné koncerty, takže sa do konca roka ešte určite uvidíme ;) Dovtedy sa majte spokojne a posielam jeden veľký úsmev na Vaše tváre … do tohto jesenno-zimného obdobia sa bude hodiť ;) zu

13. September 2012

mr.happyDnes je presne ten večer, kedy som si povedala, že je čas napísať práve tento príspevok … Pred pár hodinami som s divokým vetrom vo vlasoch a zababušená do svetra rýchlo nastúpila do svojho auta a vydala sa na cestu do Bratislavy. Cestou mi umýval okno prudký dážď, ktorý sa prestal hrať na tú príjemnú letnú sprchu, ale svojim chladom a intenzitou mi dal jasne najavo, že leto už svoju pesničku dospievalo. Doma som si urobila šalviový čaj, zapálila sviečku, otvorila svoj kalendár a urobila si malú bilanciu nášho koncertného leta… Bolo jedno z tých najkrajších, najveselších, ale bolo aj náročné a chvíľami veľmi únavné. Od prvého júna do desiateho septembra sme odohrali asi 34 koncertov, precestovali zhruba 14000 kilometrov, vypotili 30 litrov potu :), dvakrát sa vyhli zrážke so srnou, trikrát čelným sklom zrazili vtáka :(, stratili jednu moju ústnu harmoniku, nikekoľkokrát sa unavení vracali domov
o tretej v noci, zakaždým vstávali veľmi skoro ráno na ďalší koncert (čo ešte dnes viacerí dospávame) a veeeľakrát sme sa nasmiali a výborne zabávali … :) toto všetko patrilo a vlastne vždy patrí k nášmu festivalovému letu a preto ďakujeme aj Vám, ktorí ste stáli pod pódiami, spievali, tlieskali, tancovali a skákali … bez Vás by festivaly nemali tú šialenú dávku adrenalínu a energie, ktorú my všetci muzikanti od Vás potrebujeme! :) a ja si dnes po tom všetkom líham s maximálnou spokojnosťou a radosťou … majte dobrú noc ;) … Zu

11. Júl 2012

Keď sme s bratom vstúpili do hotelovej izby v Michalovciach, izbový teplomer mal nameraných 32 stupňov. Okná boli  spoľahlivo zapečatené PUR penou pred otvorením a možným vyskočením samovrahov a nad dverami sa skvela upevnená skrinka klimatizácie, ktorá mala symbolizovať našu “záchranu” … Mali sme vážnu dilemu, ako prežiť toto teplotné peklo bez kúska čerstvého vzduchu a zároveň sa nezobudiť s nádchou a zápalom priedušiek vďaka klíme, ktorej sa snažím v lete všemožne vyhýbať. V noci sme budili jeden druhého na hlasné preklínanie tepla a klíme sme na smeny dali vždy len niekoľkominútové polohlučné vystúpenie a zase sme sa “osviežení” snažili zaspať. Išlo ma roztrhnúť, keď som počula, ako brat spokojne odfukuje a ja som len zúfalo pozerala niekam do stropu … :) Ranné stretnutie s ostatnými členmi kapely bolo poznačené nočným peklom. Vaky pod očami, únava a ako bolo zrejmé, každý z nás to prežíval po svojom … :) Manažéra Pala ste mohli zastihnúť, ako sa prechádza, a ako tak chladí o tretej ráno niekde v uliciach v centre mesta, gitarista Dušan si pre zmenu v izbe naklímoval námrazu a cencúle a ďalší traja sa radšej vybrali na dlhú cestu do Zvolena a Bratislavy :) … tak asi toto je to pravé leto, keď vám nedá teplo spať a prenasleduje vás na každom kroku … :) … K tomu naše dlhé prejazdy v horúcej dodávke, festivalové pódiá a nočné príchody domov. Dúfam, že si leto užívate po svojom, máte ho plné smiechu a zážitkov … opatrujte sa! ;) zu

14. Jún 2012

Do dňa, ako býva tento, sa vždy budím trochu inak … Hoci ničím zvláštny, ničím úžasný, občas upršaný, občas horúci, niekedy cestovný, niekedy lenivý, ale vždy aj tak pravidelne usmiaty a čarovný … :) Akokoľvek by bol vystrojený a pompézny, s mašľovými darmi a prekvapeniami, nikdy by to nenahradilo tú obyčajnosť, ktorú mám na ňom aj tak najradšej … Cítiť blízkosť tých, ktorí ma vždy doteraz svojou blízkou a vzdialenou prítomnosťou ubezpečovali, že nech sa pohnem kamkoľvek a nech urobím čokoľvek, budem ich mať stále na dosah. Aj dnes mi tento upršaný deň vymaľovali úsmevmi, bozkami, objatiami, kvetmi, ovocnou tortou a slovami, ktoré tak krásne zahriali … :) zo srdca ĎAKUJEM, že ste sa k nim pridali! ;) zu

12. Máj 2012

Vždy, keď prší, mám tendenciu spomaliť svoj život na menšie otáčky. Po dome sa pohybujem nejak úspornejšie, odpovedám pokojnejšie, zastavím sa pri okne a svoj pohľad zabodnem niekam do útrob tej kvapkajúcej vody. Kávu si vychutnávam oveľa intenzívnejšie a v duchu si trochu prajem, nech je to všetko iba takto. Vtedy mi všetky moje hudobné nástroje podávajú ruky a chcú, nech sa s nimi porozprávam na nejakú molovú tému :). Mám rada tieto chvíle. Vtedy často tvorím, vtedy mám na svoj vlastný vnútorný život čas … Je to už nejaká doba, čo som Vám sľúbila nový singel a videoklip, ale kto neverí-uverí a je to tu :) nasledujúci týždeň uvidíte vo videopozdravoch making of video z natáčania klipu a postupne budete počuť aj pesničku z rádia ;) … vďaka, že ste boli a stále ste takí trpezliví! … Pozreli ste si koncerty na leto? :) ako býva mojim dobrým zvykom, neviem sa toho všetkého už dočkať :) dúfam, že Vás opäť často uvidím! Budem mať pre Vás nové podpiskarty k albumu Dvere a tiež avizované tričká a iné vecičky, ktoré Vás snáď potešia. Majte sa zatiaľ dobre, mňa čaká na stole polievka, tak nech mi nevychladne :) paa, zu ;)

18. Apríl 2012

Tá španielska záhrada, do ktorej som chvíľu patrila, ma absolútne pohltila a dovolila mi mať svoj čas iba pre seba … Odovzdala som myseľ relaxu a pokoju, ktorý som niekde vo vnútri už veľmi dlho potrebovala, ale stále som ho nevedela nájsť … Byť taká vzdialená všetkým svojim povinnostiam, rozhodnutiam, pohľadom, miestam a pravidlám, ktorým som sa doma vedela vyhnúť iba ťažko a môcť si takto odkrajovať z voľného času jogou, golfom, tenisom, pinpongom, posedávaním pri káve s priateľmi a vychutnávaním si miestnej kuchyne … Chcela som aspoň na chvíľu stratiť hlavu niekde v nejakom údolí stratených hláv, nech ju potom nájdem plnú iných podnetov, inšpirácií, energie, schopnosti radovať sa a zároveň vedieť čeliť masívnemu útoku reality, ktorú som si vytvorila a ktorá ma zase po návrate domov počká a príjemne navnadí na všetko, na čo som sa tešila ešte pred odchodom. Som opäť doma, sypem piesok z tenisiek a keďže som na Vás myslela, mám pre Vás pár mušlí, ktoré mi na pláži cvrnkli do nosa ;) … teším sa na Vašu prítomnosť, je tu čas uviesť avizovaný singel s videoklipom a čoskoro sú tu aj prvé letné festivaly! majte sa dovtedy najfajnovejšie!!! :))  zu

19. Marec 2012

S týmto nekonečným čakaním na príchod jari si občas pripadám ako matka, ktorá sa denne pozerá z okna a čaká svojho syna z vojny … neviem, či som niekedy úpenlivejšie čakala na jar ako tento rok. Keď cestujem zo severu na juh, mám pocit, že sa premiestňujem v čase. Doma nastupujem do auta so šálom a so snehom na topánkach a v Bratislave sa obúvam do tenisiek, zimnú bundu odkladám do skrine a sedím v krátkom tričku na balkóne s kávou v ruke. Myslím, že nám všetkým urobí príchod jari dobre na duši. Môj pes Guru zažil tento víkend prvýkrát vo svojom živote prechádzku po tráve a keďže je celý čierny, myslím, že letné horúčavy bude tráviť väčšinou zalezený v tieni … Ja sa tento rok zrejme už naozaj vyberiem po šiestich rokoch na dovolenku mimo Slovenska. Poruším všetky svoje zásady nevylihovania na pláži a naozaj sa nechám na týždeň zhltnúť pieskom a množstvom slnečného vitamínu D … vrátim sa tak pripravená odohrať všetky letné festivaly, ktoré nás tento rok čakajú a nebude ich málo! :) Máme s kapelou novú skúšobňu, takže si ju budeme pomaly zariaďovať nástrojmi, kobercami, sedačkou, lampami a nacvičovať tam letný koncertný program. Do playlistu zaradíme aj pesničky z nového albumu Dvere, takže kto ho má už napočúvaný, dúfam, že si bude pospevovať so mnou :) … pomaly, ale isto sa stmieva, idem si dať ešte krátku prechádzku, večer si olúpem granátové jablko a konečne si vymením na chodbe prasknutú žiarovku :) majte pekný večer a zase niekedy tu, na tomto mieste ;) zu

5. Marec 2012

Ahojte! :) Sľubované sa stalo skutočnosťou, vitajte na mojej novej stránke! :) Novinkou je Guestbook, kde môžete pridávať svoje vlastné príspevky a v priebehu týždňa dokončíme aj sekciu Klipy! Už čoskoro budete môcť vidieť aj fotky a making of video z pripravovaného videoklipu k pesničke Dnes sa mi nechce nič … o všetkom Vás budem priebežne informovať! :) Ďakujem za Vašu priazeň a návštevnosť! ;) … pomaly sa ´zjarnieva´ :) do prvého jarného dňa zostáva ešte 16 dní, poďte strihať meter!! ;) majte pekný deň, teším sa na Vaše ohlasy … zu

 

21. Január 2012

Ahojte všetci!!! :) Toto je môj prvý príspevok do Notesa v tomto roku! To krátke sviatkové obdobie bolo pre mňa ozajstným vykúpením z povinností a zo stresu, ktorý ma ku koncu roka dosť výrazne prenasledoval. Dodržala som svoje predsavzatie a na dva týždne som si vypla mobil. Je až neuveriteľné, aký človek zostane slobodný (kto nevyskúšal, odporúčam! :) absolvovala som lyžovačku a nie je vylúčené, že si ešte jednu naordinujem! :) … S našim zvukárom Peťom sme stihli urobiť videoklip k pesničke “Dvere”, ktorý ste už všade možne mohli zachytiť. Ďakujem za všetky Vaše reakcie naň, teší ma, že sa Vám páči a že máte mnohí radosť z toho, že sa tam vidíte :) Tento rok ma čaká veľa práce a chystám pre Vás pár nových vecí. Začnem tým, že onedlho bude nový vizuál môjho oficiálneho webu. Prechádza kompletným re-designom, tak myslím, že sa máte na čo tešiť :) Na začiatku marca vypustíme do rádií nový singel z albumu Dvere, ktorý má názov “Dnes sa mi nechce nič” a spolu s ním vyjde aj videoklip. Koncom apríla plánujeme akustické turné po SR v desiatich mestách, držte palce, aby sa všetko pri jeho prípravách podarilo! ;) Leto bude plné festivalov, neviem sa dočkať! všetky aktuálne termíny budem priebežne aktualizovať na webe v sekcii Koncerty. Nemôžem zabudnúť aj na môj projekt, ktorý som chcela stihnúť ešte minulý rok, ale nezvýšil naň čas. Tento rok sa do toho pustím, nepôjde o nič spojené s hudbou, ale s kreslením :) viac neprezradím, ale veľmi sa na to teším! Chystám nové podpisové karty, tričká, odznaky a hrnčeky s kreslenou Z. Smatanovou :D! to je zatiaľ môj malý plán na tento rok … najbližšie sa vidíme 5.2. na stretnutí Fanklubu v Žiline, v Dome odborov! teším sa na Vás aj spolu s kapelou, dúfam, že Vás príde čo najviac! ;) majte sa krásne!!! zu

31. December 2011

Ak by sa ma niekto spýtal, čo si na svojom živote vážim, tak je to posúvanie svojho šťastia ďalej, aby boli aspoň o kúsok šťastnejší aj iní. Stretnutia so skvelými ľuďmi, ktorí mi svojim pevným, úprimným objatím a podaním ruky dajú veľkú silu a energiu do všetkého, čo mi príde do cesty. Istota, že keď sa obzriem, vždy tam niekto je, kto mi svojim pohľadom naznačí, že idem správnou cestou. Že aj tie praobyčajné dni žijem s pocitom, že všetko je tak, ako má byť a nech je aj zle, má to nejaký svoj skrytý význam, ktorý vždy prinesie niečo dobré. Že stúpanie po schodíkoch na pódium búra všetky ploty medzi mnou a ľuďmi a ja môžem byť k nim oveľa bližšie, nech sú aj na metre vzdialení. Že vždy, keď sedím nad rozpísanou pesničkou, už nemyslím len na seba, ale aj na tých, ktorí ju budú raz počuť, aby z nej cítili pre nich skryté venovanie, a keď večer zaspávam, hreje ma pocit, že žijem niečo výnimočné. Ďakujem všetkým, ktorí mi k tomuto pocitu dopomáhajú. Vám prajem, nech s týmto pocitom zaspávate každú jednu noc v roku 2012 aj Vy!!! … zo srdca Zuzana ;)

15. November 2011

Sadla som si na biely koberec v mojej kuchyni, preložila si nohy, oprela hlavu o kuchynskú linku a nechala som si tým zubatým novembrovým slnkom pichať do očí … zalialo mi celý byt a od chrbta ma príjemne hrialo pekne nakorenené, pečúce sa ružové kura :) utrela som riad, vyleštila zrkadlo, vložila nešťastnú kôpku vecí do práčky a dala si kávu … na koberci v kuchyni :) …. Máme to za sebou. Pokrstili sme album a tým ho oficiálne uviedli do života. Listovala som si vo svojom notese plnom čmáraníc, zápiskov a textov … bolo tam všetko to, čo som Vám chcela povedať, s čím som sa Vám chcela zdôveriť a vy to možete počúvať a snáď trochu chápať … Zajtra sa stretnem s režisérom, s ktorým natočím klip k singlu Dvere. Do videopozdravu Vám potom urobím “making-of” video, aby ste to mohli zažiť aj Vy :) … ďakujem za všetky Vaše ohlasy na album, mám obrovskú radosť z toho, že v niektorých pesničkách ste si našli vlastný príbeh, ktorý za Vás rozprávam … Majte pekný večer, mňa po dnešnom dni úspešne zhltne moja sedačka a televízor :) zu

13. Október 2011

Na to, aby som sa zase po čase dostala k Notesu, som asi zrejme potrebovala ochorieť … ahojte všetci tí, ktorí sa tu občas zastavíte! :) mám tu okolo seba kopec vreckoviek a horúci čaj … tento príchod jesene mi dal asi takto jasne najavo, že je čas vyhrabať z dna skrine odložené čiapky a šály … Mrzí ma, že sme museli zrušiť dva plánované koncerty, ale potrebujem to prechladnutie vyležať a mať hlasivky v kľude. Tento rok je ako odtrhnutý pes z reťaze … bláznivý a rýchly. Len nedávno sme ukončili prácu na albume a čochvíľa sa objaví v obchodoch :) … Žila som ním od februára tohto roku, veľakrát mi nedal spať, všade som chodila s poznámkami v ruke, hodiny som mlčky presedela pri klavíri a počúvala tóny v hlave, ktoré som potom ukladala rukami do niečoho uceleného, ignorovala som televíziu, zanedbávala svojich kamarátov a po tom všetkom som vyzerala asi trochu unavene, vypísaná z vecí, ktoré som nevedela ignorovať a preto som o nich musela písať, ale to všetko len pre to, aby som sa na konci tohto procesu mohla usmiať a povedať si, že všetko je uzavreté a som s tým spokojná … :) a teraz to budete môcť žiť so mnou, keď sa Vám album dostane do uší. Ďakujem za všetky Vaše reakcie na môj prvý singel Dvere! :) čoskoro budeme k nemu točiť aj videoklip a keď vyjde celý album, prebehne aj jeho tradičný krst … a potom? … Vianoce :) … veď už som dostala pár klasických otázok, či už zháňam darčeky … ja? nebláznite, ani náhodou! túto tému teda odkladám na inokedy … ;) ďakujem za Vaše maily, za stretnutia, za objatia, za každú Vašu prítomnosť na mojich koncertoch, za to, že ma obklopujete … majte sa dobre a neprechladnite, nech je nás tých usmrkaných čo najmenej! :) … zu

23. August 2011

Dopísaním poslednej pesničky som si vydýchla … uzavrela som ďalšie svoje obdobie, ktoré si pýtalo vyjadriť ho v textoch a v melódiách … bola som odhodlaná dostať zo seba tie najreálnejšie pocity a postoje k tomu, čo všetko ma za ostatný rok a pol stretlo a nebolo toho málo … Zakázala som si písať o všetkých veciach, ktoré som nezažila a hoci som si pred časom myslela, že tretí album Tabletky odvahy bol pre mňa najosobnejší, teraz ním pasujem práve nový album – DVERE. Dvere sú symbolické, znamenajú pre mňa prechod. Človek ich otvára každý deň a aj vďaka nim vie, čo je za stenou. Prešla som pomyselnými dverami do niečoho nového … hudobne, textovo a aj osobnostne, ale aj napriek tomu viem, že som to stále ja … Bude na ňom desať slovenských pesničiek a jeden duet s mojim kamarátom – spevákom Bystríkom. Album vychádza na jeseň. Dúfam, že sa na to otvorenie DVERÍ tešíte tak, ako ja ;) … zu

1. August 2011

Vždy, keď som prešla okolo toho mydla, čo mi ležalo na stole, nadýchla som sa jeho vône tým najhlbším nádychom … tento voňavý darček mi priniesla mama z Banskej Štiavnice … Takto podľa mňa vonia čistota … béžová kocka s dotykom niečoho sviežeho, citrusového, olejového, sezamového a levanduľového … vyvoláva vo mne čisté posteľné prádlo, detský púder, alebo čerstvo vypraté a vyžehlené tričko, ktoré si obliekam na koncert … Sú vône, ktoré si človek navždy zapamätá … keď prejde istý čas od ich dennej absencie a potom sa zase niekde objavia, všetko s nimi spojené sa zase okamžite vráti a chce pokračovať tam, kde kedysi skončilo … Pamätáte si vôňu toho prastarého zeleného brezového, či žíhľavového šampónu? :) na svoj prvý parfém, na parfém niekoho iného, kto pre vás niekedy niečo znamenal? Vône idú s človekom, ako osobní duchovia … ale viete, ktorá vôňa je na ľuďoch tá najkrajšia? … vôňa človečiny … všetkých Vás pozdravujem a prajem dobrú noc! :) zu

10. Júl 2011

Poznáte ten pocit, keď viete, že robíte niečo absolútne poslednýkrát? … napríklad takýto pocit som mala, keď som naposledy zatvorila internátnu izbu, ako čerstvo zmaturovaný študent. Všetky veci boli poctivo zbalené do cestovných tašiek a lúčila som sa so svojou strednou školou, do ktorej sa už nikdy nevrátim ako študent. Takéto lúčenia bývajú o niekoľko minút dlhšie ako tie bežné, keď viete, že sa zase niekam o rok vrátite … tá posledná chvíľa skrátka vonia trochu inak … Takto som pred pár dňami poslednýkrát pohladkala srsť môjho milovaného psa Nera. Bol to člen našej rodiny dlhých štrnásť rokov a mojim verným spoločníkom na prechádzkach do lesa. Bol to neuveriteľne oddaný pes a veľký bojovník do poslednej chvíle. Bude nám veľmi chýbať, ale verím, že tam, kde je, sa má dobre ……… Teší ma, že Vás vidím na mojich koncertoch, aj že s Vami môžem občas stráviť chvíľku po koncerte, dávate mi energiu … ďakujem!!! ;) zu

14. Jún 2011

Dnešný deň je na konci … rekapitulujem a mám spokojnosť na duši. Mama ma ráno objala tým najsilnejším objatím a ja som jej zaďakovala za to, že to v tento deň, 27 rokov späť, statočne zvládla :) … oslavu, tortu, balóny, konfety a plný dom ľudí … nič z toho som neplánovala … chcela som len ticho, pokoj a malý dotyk prírody. Dnešný deň som venovala prechádzke, čerstvému vzduchu a tomu najvyššiemu miestu na súľovských skalách. Bol to skvelý pocit byť tam zase po čase a pozrieť sa na všetko s nadhľadom :) … nie som fanúšikom búrlivých narodeninových osláv, ale predsa len sa teším na malé posedenie, ktoré spojím ešte so všetkými mojimi, v júni narodenými priateľmi :) … jedno veľké ĎAKUJEM patrí VÁM!!! za Vaše maily, pozdravy a osobné priania, to všetko mi dnes urobilo neuveriteľnú radosť, že ste si spomenuli na moje narodeniny!!! mám v sebe toľko eufórie, až mám pocit, že zaspím niekedy nad ránom :) … majte dobrú noc a ďakujem, že ste mi dnešný deň naozaj zvýnimočnili ;)) … zu

3. Jún 2011

Podišla som k oknu, podoprela si hlavu a pozerala som niekam do diaľky … zelený les, silný vietor, oblaky príliš nahusto, rátam minúty, kedy začne pršať … priala som si, nech to príde. Silná smršť, nech sa vyčistí vzduch, ktorý je potom taký voňavý od hliny a umytých listov … Prišla. Rýchlo som vybehla pozbierať suché prádlo, skryla bicykel pod strechu a pohladila môjho opršaného psa, ktorý mi v tej rýchlosti so všetkým “pomáhal” :). Mám rada letné búrky. Ako malá som raz s mojim bratom a našimi kamarátmi bežala cez silný lejak z lesa, kde sme trhali maliny. Domov sme prišli premočení do nitky, z tenisiek sme vylievali vodu, a kdesi vo vnútri sme boli tak slobodne šťastní, pričom nám mama sušila uterákom zmoknuté vlasy, chystala suché oblečenie a ustarosteným hlasom sa nás pýtala, kde sme boli tak dlho. Malá hrejivá spomienka na letnú búrku, ktorá už dnes prší niečim iným. Nostalgiou, spomienkami na detstvo, na môjho otca a niečim nedefinovateľným, čo už nikdy nebude. Klikla som na červený krížik otvoreného súboru nových textov … vrátim sa k nemu neskôr … zostáva mi pár nedokončených viet, aby som mohla uzavrieť nový materiál na album. Teším sa naň. Teším sa, na to, keď sa spustí prvý record a tým zahájim svoj ďalší krok niekam ďalej. Teším sa, keď budem mať v ruke hotový master do tlače a tým uzavriem toto extrémne spovedné obdobie, ktoré mi ide tak odvážne a dotieravo v pätách … :) Dostala som chuť na ovsenú kašu, tak idem s tým niečo urobiť! :) majte sa zatiaľ krásne júnovo a zase niekedy, tu, na tomto mieste! ;) … zu

2. Máj 2011

Dnes je druhého mája. Od včera, kam sa pozriem, vidím tie vysoké symboly tohto mesiaca s ostužkovaným stromčekom na vrchu. Ako dieťa som mala postavený máj na dvore pravidelne a vždy som si priala, aby nám po prvom veternom dni nespadol na strechu. A dokonca si veľmi matne spomínam aj na to, ako som na prvého mája mávala našou trojfarebnou vlajočkou na nejakom pochode, či zhromaždení pred našim kultúrnym domom :) … Zbožňujem mesiac máj. Pre alergikov asi nič moc, ale pre mňa je toto kvitnúce obdobie asi tým najkrajším obrázkom prírody počas roka. Konečne bude teplo a nastáva pomalý “fade in” do leta! :) Tento rok ma toho čaká veľmi veľa. Pracujem na piatom albume, chystám projekt, o ktorom popíšem viac inokedy, letné festivaly, vydanie albumu, upgrade mojej webovej stránky, jesenné turné a popri tom mnoho iných vecí … Opäť sa na Vás teším, keď nás budete na koncertoch sprevádzať! Dovtedy sa majte fajn a užívajte lúče!!! ;) zu

8. Marec 2011

Včera som súkromne, ale oficiálne zahájila nahrávanie môjho piateho štúdiového albumu. Viac ako po roku som spustila “record” vo svojom mikro štúdiu a nahrala svoj prvý ucelený demo song, ktorý som poňala za štartovný a už je na svete :) … začala sa moja ďalšia, nová etapa v skladaní pesničiek, ktorá bude pokračovať až do konca leta. Veľmi sa na to teším, pretože obdobia písania a nahrávania albumov bývajú pre mňa niečim iné … plné emócií, zadumanosti, odriekania, nespavosti, ponocovania, spokojnosti, nespokojnosti, prívalov energie a všetko okolo vnímam oveľa intenzívnejšie, ako inokedy … svoj vnútorný svet, ktorý teraz žijem zhmotňujem do niečoho, čo si zase odložím na poličku medzi predošlé kapitoly, ktoré sú zatvorené v plastových obaloch s bookletom … Nastávajúce mesiace budem tráviť nahrávaním demo pesničiek a približne od júla začneme nahrávať v profi štúdiu spolu s kapelou, takže zase nás čaká skákanie priamo z pódia do štúdia a naopak :) držte palce, je noc, idem tvoriť … ;) zu

9. Február 2011

Ahojte všetci!!! :) zase som tu na skok, tak Vás chcem aspoň pozdraviť!!! ;) posledných pár dní sa to vonku začalo tváriť, že je jar a ja som sa musela ísť nadýchať do lesa toho čistého, sviežeho vzduchu, ktorý už vonia hlinou a ihličím! Neviem sa dočkať toho, keď definitívne zavesím na vešiak zimnú bundu a šál :) … odkedy sa začal tento rok, som zase oveľa častejšie pri klavíri a píšem nové pesničky, takže je celkom možné, že opäť tento rok na jeseň vyjde môj nový album … tak držte palce, nech sa všetko vyvíja tak, ako má ;) … ale dovtedy, niekedy v marci, ešte vypustím snáď asi posledný singel do rádií z albumu Gemini, nechajte sa prekvapiť, ktorý to bude ;) … teším sa na naše ďalšie stretnutie Fanklubu, ktoré bude ešte tento mesiac, tak dúfam, že Vás bude zase čo najviac!!! ;) ja mám pred sebou nasledujúci týždeň hŕstku koncertov, tak budem zase na cestách … opatrujte sa a zatiaľ paaaa!!! zu ;)

11. Január 2011

Začiatok roka vždy vnímam ako nový level v počítačovej hre … idem a čakám, čo mi príde do cesty, s čím sa budem musieť pobiť, kde získam silu a načo ju vhodne použijem, koľko bodov nazbieram, aby som sa dostala ďalej … Vo svojom živote potrebujem prežívať šťastie aj nešťastie, osobné úspechy aj prehry, pohladenia aj kopacne od života, lebo len tak sa môžem dostať ďalej ako človek … to všetko potrebujem pre inšpiráciu na písanie nových pesničiek, na to, aby som bola schopná lepšie spoznať svoje Ja a tak sa stať lepším hovorcom svojho vnútra, ktoré sa učím počúvať … Nový rok som začala veselo, i keď aj s malým úrazom … sánkovačku s kamarátmi som ukončila s dvoma prasknutými rebrami :( ale nebojte sa, dávam tomu pár týždňov a bude to zase ok :) Dúfam, že vy ste po sviatkoch vyviazli bez úrazov a oddýchli si ako sa patrí! Ja som zlyžovala pár svahov a strávila čas s rodinou a s kamarátmi, takže ideálna kombinácia, ako “vypnúť hlavu” :) … v januári máme pár koncertov, takže nebude to dlho trvať a zase sa čoskoro uvidím aj s členmi mojej kapely … :) nový rok je pred nami a asi je ešte veľmi skoro písať o tom, čo všetko s kapelou chystám, ale určite Vás budem o nových veciach vždy včas informovať! Na stránke pribudol nový videopozdrav zo skúšobne, keď sme sa pripravovali na Gemini Joj Tour … až v marci pridám video priamo z ciest, zvukoviek a zo zákulisia turné … myslím, že sa zabavíte ;) pripravujem pre Vás aj nové zábery do Galérie priamo z turné a keď sa skončí zima, tak Vám ukážem, ako som ju trávila ja :) … opatrujte sa, mne sa varí voda na čaj … :) zu

31. December 2010

… sú dve hodiny do konca tohto roka … cnie sa mi :) ale viem, že s novým rokom príde zase veľa krásnych vecí … nech príde čokoľvek, teším sa na to … ešte raz, ďakujem za to všetko v starom roku a vidíme sa v roku 2011!!! ;) objímam Vás a prajem Vám všetko len to najlepšie!!!!!!!!!!! zu ;)

21. December 2010

Cestou z nášho posledného kapelového obeda v tomto roku mi hrala v aute Diana Krall … skvelý hudobný podmaz na to, aby človek s akousi malou nostalgiou bilancoval a rekapituloval celý uplynulý rok … dvoma slovami – bol to opäť SKVELÝ ROK! Pozerala som pred seba a v spätných zrkadlách mi do očí pražilo zimné, oranžové slnko … prešla som si všetky nezabudnuteľné zážitky tohto roka, listovala som v nich ako vo fotoalbume a pri niektorých som sa prichytila, ako sa smejem :) … potrebovala som tankovať, tak som zastavila na najbližšej pumpe … doteraz ma ten pocit Vianoc nejak obchádzal, mala som plnú hlavu turné a popri tom aj iné koncerty, ale až pri odchode z pumpy na mňa predavač zakričal niečo ako “… a majte pekné sviatky!” tak až potom som si naozaj uvedomila, že vlastne áno, konečne cestujem za Vianocami domov :) … Od minulého roka som sa naučila to, že Vianoce sú o úplne niečom inom, ako o tom, kto dá komu aký dar a či sa všetko dovtedy stihne nakúpiť a pripraviť …. na tom naozaj nezáleží … pre mňa sú Vianoce dovolenka, čas oddychu, spomínania, častejšieho objímania blízkych, vrúcneho podávania rúk a pečenia tradičných koláčov, na ktoré by som inokedy počas roka nemala chuť ani náhodou :) … na toto všetko sa vždy teším a vždy to prejde tak rýchlo, že si to nestihnem ani uvedomiť … Ďakujem Vám za tento rok … už som Vám veľakrát ďakovala, ale nejak mi to nestačí … bolo mi cťou pre Vás hrať a robiť všetko, v čom vidíte zmysel aj Vy … majte pekné sviatky, trávte ich s blízkymi, veľa oddychujte, choďte lyžovať, ale hlavne sa opatrujte!!! Pred Silvestrom sa ešte určite ozvem! všetko dobré Vám!!! ;) zu

27. November 2010

Milí moji fanúšikovia … mám opäť obrovskú radosť, ktorá sa snáď ani nedá opísať … Chcem Vám vyjadriť nesmiernu vďaku za všetko, čo pre mňa robíte … Včerajší večer bol pre mňa plný neuveriteľných prekvapení a po pravde, ešte stále tomu neviem uveriť … :) Zopakujem to, čo som povedala – všetky ceny, ktoré som získala sú aj VAŠE, pretože Vy ste tí, ktorí ma podporujete a vďaka ktorým som tam včera stála! Pokorne Vám za to Ď A K U J E M a teším sa na to, keď sa zase osobne stretneme!!! objímam … ;) zu

18. November 2010

Drahí moji fanúšikovia!!! prvé štyri koncerty Gemini Joj tour (Michalovce, Bardejov, Banská Bystrica a Košice) sa prekladajú!!! Veľmi ma to mrzí, ale stalo sa to, že som ochorela. Pred prvým koncertom v Michalovciach som si naozaj myslela, že to odspievam a robila som všetko preto, aby sme turné odštartovali. Na zvukovej skúške som však zistila, že to nepôjde a diagnóza od lekárky bola jasná – zápal hrtana, ktorý treba preliečiť. Tiež som len človek a choroba si nevyberá, ale dôležité je to, že koncerty sa nerušia, iba sa prekladajú. Lístky, ktoré ste si už kúpili, vám budú samozrejme platiť na nové preložené termíny!!! Napriek tomu všetkému sa na turné veľmi teším!!! Všetkým tým, ktorí prišli na koncert do Michaloviec ďakujem!! boli ste úžasní a chlapcom (Bytríkovi, Adamovi Ďuricovi a Petrovi Cmorikovi) ste vytvorili fantastickú atmosféru!!! Ďakujem moc za pochopenie, teším sa na vás!!! zu

6. November 2010

Moji drahí fanúšikovia! :) už je to zase viac ako mesiac, čo som sem nič neťukla, ale ako viete, v tomto období pred turné sa toho nakopilo toľko, že som si k Notesu nestihla sadnúť ani len na minútu … a dnes ma prepadla výčitka, takže som tu! :) V nasledujúcom týždni sa konečne pustím s kapelou do skúšania nášho koncertného programu. Pribudne veľa noviniek, ktoré ste nemali pred tým možnosť nikde počuť a so starými pesničkami urobíme malý “refresh”! Pripravujeme aj nové videoprojekcie, ktoré sa budú premietať počas koncertu. Fúú, ani si neviete predstaviť, koľko je za prípravami turné práce … ale aj napriek tomu sa na to všetko neuveriteľne teším! tie tri roky, kedy som nemala vlastné turné mi spôsobili veľký deficit práve tejto emócie, ktorú prežívam pred spustením toho všetkého a samozrejme aj počas. Bude to pre mňa turné kamarátov a skupinky ľudí s ktorými rada spolupracujem a už teraz viem, že keď sa to všetko skončí, budem chcieť hneď ďalšie :) Pripravili sme pre Vás súťaž spolu s Novým časom, takže si to pozrite a budeme radi, ak sa zapojíte! Módny návrhár Boris Hanečka tiež šije špeciálne na túto príležitosť sako, na ktorom bude vyšitý text pesničky Tam, kde sa neumiera. Počas koncertu si ho oblečiem a budem ho takto nosiť na každom koncerte v rámci turné. Kto oň prejaví záujem, môže si ho vydražiť a peniaze poputujú na nadáciu Srdiečko. Chcem Vám tiež poďakovať za reakcie na náš spoločný videoklip s Petrom Cmorikom, teší ma, že sa Vám páči! ;) Na nový videopozdrav si ale ešte chvíľu počkáte, pretože Vám chcem ukázať niečo zo skúšobne ako sa pripravujeme na turné, ale keďže nás to ešte len čaká, tak buďte prosím trpezliví! … zatiaľ je to všetko … ja som už vytiahla zimnú čiapku, lebo teplejším dňom vraj už čoskoro odzvoní, tak to nepodceňujte ani vy, zima prišla! ;) majte saaa!!! zu

3. Október 2010

Niekedy sú u nás také tmavé noci, že tma by sa dala chytiť do ruky. Nie je na obzore vôbec nič, o čo by sa dal zachytiť pohľad … je zvláštne nevidieť vôbec nič, aj keď má človek otvorené oči. Pozerať sa do priestoru, cítiť všetko okolo a zažiť niečo ako zrakové vákuum. Takto sa dá myslím dostatočne dobre vcítiť do kože ľudí, ktorí sú absolútne slepí a práve včera som si naozaj uvedomila, že mám šťastie, keď viem, ako to všetko okolo mňa vyzerá. Ostatné dni boli pre mňa veľmi príjemné, strávila som ich spolu so skupinou Vidiek, ktorí urobili pekný koncert na nábreží v Bratislave, kde som bola jedným z ich hostí a v ten istý večer som pokrstila nový, už tretí album môjmu kamarátovi Bystríkovi. O pár dní idem natáčať spomínaný videoklip k môjmu novému singlu “Čo má prísť, príde”, ktorý spievam spolu s Petrom Cmorikom. Našťastie nie sme odkázaní na počasie, pretože všetky scény budeme točiť iba v interiéri. Do konca októbra bude určite hotový, takže o jeho premiére budem zase informovať na mojej stránke. Na nový, októbrový videopozdrav si ešte chvíľočku počkáte, pretože v septembri sme vložili dva, ale nebude to dlho trvať a dočkáte sa zase niečoho, čo som v tomto období s kapelou zažila. Koniec koncov, čakajú nás veľké prípravy na novembrové turné, takže všetko, čo bude nové, Vám budem aktuálne pridávať do Noviniek. Často sa ma v mailoch pýtate na nové fotky z leta … tento týždeň sa dúfam v galérii ukážu, takže sa priebežne pozerajte :) … mmm, to je myslím na teraz všetko to nové, tak sa zatiaľ opatrujte a zase pííííšem!! zu ;)

31. August 2010

Tak … a máme po festivalovom lete … ani sa mi veriť nechce, ale musím si dať ruku na srdce a napísať Vám, že toto bolo pre mňa jedno z najkrajších festivalových období! :) … a čím je to? … zahrali sme cez dvadsať festivalov, vždy nám na koncerte záhadne vyšlo počasie, precestovali sme veľké množstvo kilometrov, stretávali sme Vás a to všetko nás jednoducho bavilo a hlavne mňa! ;) Teraz nás čakajú rôzne mestské slávnosti a vinobrania, takže budeme samozrejme radi, ak nás prídete pozrieť aj tam :) Veľmi sa tešíme na ďalšie tohtoročné STRETNUTIE FANKLUBU (5.9.2010), takže kto chce s nami stráviť príjemné popoludnie, môže prísť do Žiliny, do Domu odborov o 12:00 hod! Tento mesiac nasadíme do rádií nový singel – duet s Petrom Cmorikom “Čo má prísť, príde”, ku ktorému v priebehu septembra natočíme aj videoklip. O premiére singla aj videoklipu Vás budem aktuálne informovať v Novinkách. A aby som nezabudla, čoskoro pribudne aj nový videopozdrav a časom aj nové fotky do Galérie z leta 2010! Užívajte si posledné letné, i keď upršané, dni … zase sa ozvem! zu ;)

2. August 2010

(1.8.2010) … prešli sme hranice ČR … máme pred sebou náš štvrtý koncert za ostatné tri dni … míňame mestá, dediny, polia, hory, pred nami dlhá päťhodinová cesta do cieľa … Leto plné festivalov … šialené tempo, dlhé prejazdy, motorestové a benzínkové dobroty, krátky a prerušovaný spánok na tvrdej sedačke dodávky, automatová káva do ruky, dlhé debaty s členmi kapely, blato na teniskách, cesta vo “vlastnej šťave”, defekt na dodávke v daždi o tretej ráno, stretnutia s kamarátmi-kolegami, guláš v zákulisí, spievajúci dav, hotelové izby a ranné príchody domov …. toto je moje leto … moja dovolenka, ktorú by som za ležanie na pláži nevymenila!!! :) Ďakujem za to, že Vás vidím, že ma sprevádzate!! ;) … máme u nás novinku o ktorú sa chceme podeliť! od 2. augusta máme v kapele druhé kapelové dieťa – malú Terezku Jelenovú, dcéru nášho bubeníka Branka! :) veľmi sa z toho tešíme a veríme, že s Marošovým Hugom bude čoskoro kamarátka! ;)) … majte sa krásne a teším sa na Vás! ;) zu

29. Jún 2010

Drahí priatelia, chcem Vám iba takto narýchlo oznámiť, že duetá s Petrom Cmorikom a so skupinou Chinaski sú už hotové!! :) s Peťom sme sa v štúdiu stretli pred pár dňami a včera som sa zase vrátila zo štúdia Sono pri Prahe. Duet s Petrom Cmorikom sa volá “Čo má prísť, príde” a je to pesnička, ktorú mám na dvojalbume Gemini. V čase, keď som nahrávala album sme duet uskutočniť nemohli, preto som vtedy pesničku naspievala sama, ale sme radi, že sa to celé konečne podarilo a ten duetový song je na svete! :) v rádiách sa objaví na jeseň a natočíme k nemu aj videoklip. Skupina Chinaski pripravuje svoj nový, štúdiový album, kde sa objavím ako hosť v pesničke “Takmer svätý”! Album sa očakáva v septembri tohto roku! :) …. hotový je už aj videoklip k pesničke Lietajúci Cyprián, ktorý bude odpremiérovaný v priebehu niekoľkých dní! … majte sa zatiaľ krásne, zase sa ozvem! ;) zu

14. Jún 2010

S vysokopercentnou pravdepodobnosťou môžem s niektorými vecami vo svojom živote jednoducho rátať … Vždy, keď ma uvidí môj pes, nebude vedieť prestať štekať a labami mi zase zašpiní nohavice, keď zahrajú v rádiu “Over my shoulder” dám si ho hlasnejšie a keď mama uvarí kurací perkelt s kolienkami, zbehnú sa mi v ústach všetky slinky sveta :). Viem, že v dnešný deň môžem rátať s pusou na čelo od mojej mamy, silným objatím od môjho brata a viem, že otec by mi priniesol kyticu poľných kvetov z našej záhrady … Rovnako tak, v kútiku svojho Ja viem, že veľká väčšina z Vás jednoducho na tento dátum nezabudne a venujete mi záplavu krásnych slov a prianí … ĎAKUJEM VÁM ZA TO! … aj za skvelú tortu od členov Fanklubu v tvare klavíra, ktorú ste mi pred časom dali :) … odvtedy, čo som ju rozkúskovala do mrazničky sa mi odtiaľ ozýva Chopin :) ešte raz, veľká vďaka, že ste si spomenuli …. ;) zu

8. Jún 2010

Ahojte!!! :) Je čas, aby som Vám zase niečo ťukla do Notesa :) vonku je pekný úpek, tak si hovorím, že stiahnem žalúzie a na chvíľu sa pred slnkom schovám, hoci sa z neho posledné dni veľmi teším! :) Začnem tým, čo mám nové! Včera som sedela s režisérkou filmu o lietajúcom Cypriánovi a prebrali sme termín a dej videoklipu, ktorý natočíme k pesničke. Točiť budeme 21. júna v interiéroch a exteriéroch Červeného kláštora od skorých ranných hodín, takže držte palce, aby nám nepršalo a ani nič podobné! :) od začiatku júla by mohol byť klip hotový, takže potom Vás budem o všetkom informovať! ;) … a samozrejme urobím aj videopozdrav – “making-of” videoklipu a ten čakajte tiež v júli. K filmu je hotová aj rovnomenná kniha, ktorej autorkou je tiež režisérka Mariana Čengel – Solčanská a ja, spolu s hlavným hrdinom, hercom Markom Igondom ju 21. júla pokrstíme … toľko k Cypriánovi :) …. S kapelou sme začali skúšať nový program na leto, takže budete počuť aj pár nových vecí, ktoré sme ešte doteraz nehrali. Veľmi často sa ma v mailoch pýtate na môjho myšiaka Stuarta, ktorý je zvečnený na obale môjho dvojalbumu Gemini :). Pred dvoma dňami sa, neviem, akým spôsobom, dostal z klietky na slobodu a veselo si užíval priestory mojej izby :) … je to záhada, ale nakoniec ma opäť prekvapil, lebo sa “domov” dobrovoľne vrátil, keď mu zámerne nechala pootvorenú klietku moja mama :) … asi ocenil, že mu je pri mne fajn a má všetko, čo potrebuje :)) … zatiaľ je to všetko, ďakujem Vám za maily, za reakcie na Cypriána, veľmi si to vážim! Opatrujte sa a zase sa čoskoro vidíme, alebo počujeme ;) zu

14. Máj 2010

Zase som si sadla k Notesu neskoro v noci … hrá mi tu príjemné funky, vonku leje ako z krhly, tak Vám niečo napíšem :) … v stredu som sa vrátila domov z môjho dvojdňového pobytu v Prahe. Koncert v Lucerne bol veľmi milý a týmto sa chcem poďakovať všetkým, ktorí tam prišli a urobili skvelú atmosféru! :) … musím Vám napísať, že stretnutia s Vami ma veľmi bavia :) je fajn vidieť Vás v publiku a následne na to sa s Vami po koncerte porozprávať … dáva mi to príjemný kontakt s realitou a z koncertov tak vždy odchádzam so zdvihnutými kútikmi úst :) … Rovnako Vám ďakujem za Vaše reakcie na moju novú pesničku Lietajúci Cyprián k novému filmu Legenda o lietajúcom Cypriánovi. Myslím, že sa máme na čo tešiť, ten film už z ukážok vyzerá veľmi dobre! ;) k pesničke budeme tiež točiť videoklip, takže keď to bude všetko hotové, určite Vám to napíšem do Noviniek! … aaa, blížia sa letné festivaly!! :) nič iné si v lete ani neviem predstaviť :) budem sa tešiť, ak sa na niektorých ukážete, pretože ich bude toto leto veľmi veľa! Chystáme nový koncertný program a určite pridáme aj spomínanú pesničku Lietajúci Cyprián. Tak, funky pomaly doznieva, ja idem do postele, pretože najbližšie dni toho zase veľa nenaspím … majte dobrú noc a zase sa tu čoskoro ukážem! paaa! zu ;)

18. Apríl 2010

Vždy, keď som doma a vidím vonku slnko, zvyknem veľa času tráviť na záhrade … len tak … plním si pľúca tým čistým, voňavým vzduchom, ako keby som to mala cítiť posledný krát … Začínajú nám pučať jablone! :) majú neskutočne skvelé jablká! keď som písala album Gemini, robila som nočné výjazdy na záhradu a v tej tme, ktorá sa dala krájať, som len hmatom nabrala plné ruky jabĺk! :) Zbožňujem našu záhradu … mamine maliny a otcove jablone … všetko na nej mi pripomína detstvo, tvrdú prácu, oddych, opekačky … Hoci jar už dávno začala, tých slnečných dní je stále akosi málo :( tak nech už sú tu!!! :) zu

17. Marec 2010

Ahojte!!!! … až dnes som sa dostala k Vašim mailom a k písaniu do Notesa! :) …. v prvom rade Vám všetkým strašne moc ďakujem za Vaše hlasy do ankety OTO!!! :) … galavečer som si ani poriadne neužila, pretože som hneď po kategórii speváčka odišla odohrať koncert do Piešťan, takže som mala celkom nabitý sobotňajší večer a bol to snáď prvý koncert, kedy som hrala s gitarou vo večerných šatách :)) to ste mali vidieť! :)) … na stránke pribudli koncerty až do júna, takže si ich pozrite a verím, že mnohé vaše, pre mňa známe, tváre na nich opäť uvidím ;) koncerty budem ešte priebežne dopĺňať, tak snáď ešte niečo dovtedy pribudne :) … to je zatiaľ všetko, opäť sa sem čoskoro ozvem, idem pozrieť Vaše maily! ;) paa! zu

23. Február 2010

Niekedy vie byť čas strašne férový … k nám ľuďom, ale aj k veciam … to ako keď sa pozriem na mojich starých rodičov a mám pocit, že vyzerajú už dvadsať rokov stále rovnako. A niekoho stretnem po týždni a zdá sa mi, že sa zmenil na nepoznanie. Po ôsmych rokoch som zase otvorila dvere nášho internátu v Turčianskych Tepliciach … a príjemne ma prekvapil fakt, že jediné, čo sa zmenilo, boli obrázky na nástenke … mala som pocit, že som včera odtiaľ odišla s batohom na pleci … Ani neviem, kto je ten, čo určuje to, čo sa zmení a čo až po veľmi dlhom čase, ale chcela by som sa s ním skamarátiť :) Je príjemné vedieť, že stále existujú veci, ktoré nevybehli zo svojich starých, zabehaných koľají, pretože sú ľudia, ktorí si na ne neuveriteľne zvykli a nemenili by ich za nič na svete. Mám kamaráta, ktorý vždy smúti za svojim starým telefónom, hoci ho mal už tak opoužívaný, že čísla a písmená na tlačítkach už takmer nebolo vidieť … skrátka má rád to “staré, dobré” … aj ja mám takto svoj starý, dobrý bicykel, písací stôl, hrnček, papuče, CD-čka, kamarátov, aj Vás :) … Ďakujem Vám opäť za naše stretnutie Fanklubu! bolo to pre mňa, pre nás, veľmi príjemné, dúfam, že aj pre Vás!!! ;) zu

25. Január 2010

AHOJTE!!! Všetkých Vás zase pozdravujem v Novom roku!! :) toto je prvý príspevok, takže by bolo možno k veci, keby som Vám napísala, ako som strávila prechod z roku 2009 na rok 2010 :) … tak teda, na chate v Terchovej, spolu s mojimi kamarátmi :) Bol to skvelý Silvester a dovolím si tvrdiť, že snáď jeden z tých najlepších! Po dvoch rokoch som sa postavila na lyže a bez obáv môžem potvrdiť, že to vôbec nebolo zlé! (nohy aj ruky mám celé ;) … takto sme strávili lyžovačku vo Vrátnej a na ďalší týždeň sme sa zase presunuli na lyžovačku do Oščadnice, takže som si sneh užila a už môže pokojne zísť! :)) S kapelou máme za sebou už aj niekoľko koncertov, takže sme sa zase pomaly pustili do práce a ja sa z toho teším, pretože mi koncerty už veľmi chýbali!! Ešte stále je plesová sezóna, takže plesáme aj my, ale skôr pracovne, ako by sme boli v róbach :) V druhej polovici februára chystáme opäť stretnutie s Fanklubom, takže už teraz sa na Vás teším!!! :) termín upresním, keď bude nad slnko jasný! ;) Chystám pre Vás novú sériu fotiek, takže keď zachytíte oznam v Novinkách, nakuknite do Galérie ;) Ďakujem Vám za maily, dúfam, že ste si aj Vy užili lyžovačky a ste celí, teším sa zase na naše stretnutia na koncertoch, nech už je to tu!! ;) Majte sa fajn, zase sa čoskoro ozvem!! zu ;)

29. December 2009

… “áno” … to som odpovedala, keď sa ma známy spýtal, či si myslím, že tento rok bol výnimočný … veď vlastne, každý rok je výnimočný, lebo to všetko, čo sa počas neho stane, sa už nikdy nezopakuje a nech je to dobré, alebo zlé … takže “áno” aj tento rok bol výnimočný … priniesol mi toľko nespočetnej radosti, spokojnosti, zážitkov a do toho všetkého aj pár šokov, z ktorých každý jeden chutil inak … ale, za to všetko aj tak ďakujem … a kľudne by som to zakričala aj do nejakej ústredne, aby bolo jasné, že to všetko, čo ma v tomto roku stretlo sa podpísalo pod to, že aj ja som iba človek, ktorý si balí kufor, do ktorého si postupne ukladá skúsenosti, dary, rady, vedomosti, spomienky … no a keď už bude pre mňa ten kufor strašne ťažký, tak to potom niekomu rozdám :) … Ďakujem Vám za tento rok … viem, viem, už som sa Vám poďakovala vo videopozdrave :) ale, ono mi to nejak nestačí!!! :) … všetky tie koncerty, stretnutia, maily, listy, podpora, odozvy … to všetko od Vás si veľmi vážim a prikladám si to do kufra … bez toho by sa mi išlo ťažšie …… ;) dnes odchádzam na lyžovačku, tak Vám chcem ešte takto predčasne popriať všetko to najlepšie do Nového roku 2010!!! Chceme pripraviť veľké turné, takže držte palce, nech sa to podarí!!! ;) veľmi sa na Vás opäť teším!!!!!! papa!!!! zu ;)

24. December 2009

Moji drahí fanúšikovia … chcem Vám všetkým opäť po roku popriať príjemné Vianoce … nech viete, že to najväčšie bohatstvo, ktoré môžete na Štedrý večer mať je to, že ste s rodinou všetci spolu … ďakujem Vám za všetky priania a za všetko, čím mi prejavujete Vašu podporu … Šťastné a veselé!!! ;) zu

30. November 2009

AHOJTE VŠETCI!!! Je tomu už rok, čo som Vám tu v Notese ďakovala za Vašu skvelú podporu v rámci ankety Zlatý Slávik … tento rok to sem píšem s ešte väčšou vďakou, s ešte väčšou pokorou a s tým, že tá cena, ako som povedala v priamom prenose, patrí aj VÁM!!! máte na nej veľkú zásluhu, takže ešte raz jedno veľké ĎAKUJEM!!! Pozdravujem týmto aj všetkých členov môjho Fanklubu a tých, ktorí ma prišli pozdraviť po skončení galavečera! :) Pripravíme pre Vás ďalší videopozdrav, kde budú zábery zo zákulisia Slávika, ale aj z krstu môjho dvojalbumu, ktorý bude už túto stredu (2.12.)! Zatiaľ toľko, teším sa na Vás na koncertoch, ktoré chystáme ešte do Vianoc! zu ;)

5. November 2009

Sú chvíle, kedy musí človek v živote siahnuť veľmi hlboko do svojho vnútra, aby našiel silu zvládať životné situácie a facky, ktoré väčšinou nečaká …. to sa vtedy urobí na tvári jedna vráska navyše … na mieste, ktoré sa krčí iba párkrát v živote …. ale, my ľudia sme zvláštni …. vo chvíli, kedy máme pocit, že už neexistuje nič, čo by nás postavilo na nohy, zrazu sa rozjasní a aj krívajúc vieme ísť ďalej ….. hovorí sa, že nie je dôležité, čo sa človeku stane, ale ako sa k tomu postaví a ja ďakujem mojim rodičom za to, že ma naučili byť realistom …. a vraj svet potrebuje bojovníkov … tak … ja sa teda hlásim …. Veľmi Vám ĎAKUJEM za všetky Vaše maily, za útechu, a za to, že pri mne stojíte a dávate mi silu ….. zu

25. August 2009

Všetkých Vás zase pozdravujem!!! :) už je to opäť nejaký ten čas, čo som sem neťukla, takže idem to všetko napraviť a napíšem Vám, ako sa za posledné dni mám :) … začnem tým, že mám radosť, pretože DVOJALBUM JE HOTOVÝ! :) Prejde ešte mixážou a masteringom a môže ísť rovno do tlače … toto všetko musíme ešte stihnúť do konca augusta, aby mohol 12.OKTÓBRA oficiálne vyjsť … veľmi sa naň teším, pretože mať dvojalbum je pre mňa samú úplne nový pocit :)! pred týždňom som tiež absolvovala fotenie s fotografom Jakubom Klimom v jeho ateliéri a práve z tohto dňa Vám najbližšie zostriháme nový videopozdrav na september, aby ste videli, ako taký deň v ateliéri prebieha ;) … Rovnako tak Vám pridám novú galériu fotiek z nahrávania dvojalbumu a ďalšiu z nášho festivalového leta 2009! … je to až neuveriteľné, ale pred dvoma dňami sme odohrali náš posledný festival tohto roku … mám pocit, že toto festivalové leto bol iba krátky okamih … ale napĺňa ma zase pocit, že ste ma sprevádzali a robili nám radosť Vašou prítomnosťou :) chcem sa Vám veľmi poďakovať za Vaše maily a dary k mojim meninám! v tom čase som vôbec nestíhala sadnúť za pc, aby som Vám každému poďakovala, ale teraz sa mi to dúfam podarí, keď uzavrieme všetko, čo k výrobe albumu patrí … od zajtra budeme dokončovať s grafikom obal a celý vizuál, takže konečne dostane môj nový album aj tvár :) … dnes ma ešte čaká koncert a keď sa z neho vrátim, pustím sa do triedenia fotiek pre Vás ;) … ak ste niekde zachytili, že som si kúpila myš, tak aj tá mi robí v tomto období radosť :) je to vlastne myšiak Stuart (volám ho Stui), ktorý mi pred časom utiekol, pretože sa prehrýzol cez vrchnák malej prepravky :) ale, našťastie som ho s mojim gitaristom chytila a teraz sa oň pekne starám ;) … tak majte sa zatiaľ dobre, idem si pobaliť veci na koncert, odchádzam … ;) zu

28. Júl 2009

Ahojte!!! :) mám ešte krátku chvíľku pred tým, ako odídem s kapelou na koncert, tak Vám chcem zase pár viet napísať! :) každý deň trávime v štúdiu, dokončujeme prvý disk z nového albumu a čoskoro budeme už “finišovať” :) objaví sa na ňom aj jeden duet, s kým, zatiaľ neprezradím ;) … ďakujem Vám za maily, ktoré mi stále posielate, bohužiaľ nie vždy mám teraz na ne čas odpovedať, ale určite si na ne nájdem čas!!! teší ma, že chodíte na festivaly, rada Vás tam vidím! ;) … uf, musím bežať, dodávka už na mňa čaká :)) … zase sa ozvem!!!!!! zu ;)

1. Júl 2009

Ahojte, chcem Vás zase krátko pozdraviť! ;) práve som sa vrátila zo štúdia, tak Vám chcem podať “hlásenie” o tom, ako postupujeme :) Jeden disk z pripravovaného dvojalbumu je už hotový! Je to ten anglický, na ktorom sme pracovali celý jún. Od dnes sme začali pracovať na druhom – slovenskom disku, z ktorého už poznáte pesničku Daj ruku do mojej ruky a tomuto disku sa budeme venovať zase celý júl. Práca nám ide zatiaľ pekne od ruky ;) … za pár dní pribudne vo videopozdravoch nové video a tiež Vám budem čoskoro avizovať môj nový videoklip k pesničke Daj ruku do mojej ruky! :) … zatiaľ toľko v krátkosti, majte sa dobre a opäť sa ozvem!!! ;) zu

14. Jún 2009

Kedysi v detstve sa ma rodičia snažili naučiť to, aby som sa radovala aj z maličkostí … veď som sa aj :) … ale tie maličkosti boli vtedy predsa len veľké veci! veď také nálepky so Šmolkami boli veľká pecka! :) a dnes by mi urobili asi rovnakú, ak nie väčšiu radosť (a asi aj z toho dôvodu, že dnes už sa asi nevyrábajú) … bola som dieťa, ktoré si všetko farebné, trblietavé, milé, usmievavé, čarovné odkladalo … do krabičky, v ktorej mi kedysi mama darovala jej zbierku odznakov z detstva :) … a mám ju doteraz! :) z času na čas ju vyberiem a silno na každú tú vecičku fúknem a preleštím ju od patiny :) … mám tam malú brošňu – fialovú rybku, na ktorej ma vždy fascinovalo očko – malý fialový kamienok … nosila som ju na svetri do základnej školy :) a je tam aj mini papierová lodička, poskladaná z autobusového lístka cestou z tanečnej :) … rok čo rok mám takýchto čarovných maličkostí viac a viac a vždy ma každá z nich poteší … ale nejde len o vecičky … Ďakujem Vám, že ste mi dnes cez maily podali ruky a spomenuli si na môj dátum narodenia! :) Ďakujem aj tým, ktorí mi podali ruku osobne a doplnili darčekmi moju zbierku čarovných vecí o nové!!! :) veľmi si to vážim!!! :) majte usmievavý deň, ja idem krájať tortu!! ;) zu

24. Máj 2009

Väčšinou, keď nemôžem v noci spať, tak píšem … hocičo … napríklad aj to, že nemôžem spať … ako teraz :) … alebo triedim kvanta fotiek, ktoré som za ostatný mesiac nafotila … minule som sa bola takto v noci vonku prejsť … len tak … okolo domu :) mesiac všetko pekne osvietil, takže som videla každý detail našej záhrady … počula som len kŕkanie žaby a nejakého psa od susedov :) úplne skvelý pocit zvláštnej samoty, kedy všetci spia a vonku len nejaká osamotená kŕkajúca žaba, pes, mesiac a ja … :) a vzduch je čerstvý, voňavý od stromov a zeme … mám radosť z posledných dní, pretože ma baví sledovať to, ako sa všetko vracia do “starých koľají” … takých tých letných, o ktorých básnim celú zimu a neviem sa ich dočkať :) … zhruba o tri dni idem točiť môj nový videoklip k pesničke “Daj ruku do mojej ruky” … chceme natáčať vonku, no meteorológovia hlásia na konkrétny deň dážď! takže som zvedavá, ako to dopadne! koniec koncov, uvidíte to v závere mesiaca vo Videopozdravoch! ;) hoci nie je až taká neskorá nočná hodina, kdesi vonku hrá harmonika :) zdá sa, že nie som jediná, čo nemôže spať … idem von popočúvať! ;)) majte dobrú noc!!! ;) zu

7. Máj 2009

AHOJTE!!! :) tak sa zase po čase ozývam! :) dúfam, že sa máte dobre!! Ďakujem Vám za maily a za to, že Vás veľmi často vidím na mojich koncertoch! Teší ma, že ma takto sprevádzate a mnohí potom zase absolvujete dlhú cestu domov, vážim si to!!! ;) Mám hotový nový singel :) z Noviniek a z Videopozdravu už viete, že sa volá “DAJ RUKU DO MOJEJ RUKY”. Túto pesničku som napísala niekedy v zime 2008 … je jednou z mála, ktorá sa u mňa zaradila k tým, ktoré som napísala so všetkým, čo obsahuje doslova za okamih :) a to sa naozaj nedeje často … jej nahrávanie a následné naspievanie vokálov sme museli presúvať pre môj nedávny zápal priedušiek a nádchu, ale nakoniec sme to dotiahli do úspešného konca a teším sa, že ju už môžete počuť, zatiaľ iba cez moju stránku! :) … v rádiách by sa mala objaviť už čoskoro, nasadenie nového singla totiž vždy chvíľu trvá, tak prosím, buďte trpezliví! ;) … zároveň Vám ďakujem aj za milé reakcie a odozvy naň! :) pred dvoma dňami som mala stretnutie s režisérmi, ktorí natočia k pesničke aj videoklip, takže v ďalšom Videopozdrave Vás “zoberiem” na jeho natáčanie! ;) rovnako tak pesničku zaradíme aj do playlistu na koncertoch, takže ak ju zachytíte, môžete si ju už s nami zaspievať! ;) Momentálne už celkom intenzívne pracujeme na jednom z dvoch diskov 4.albumu. Je to pre mňa veľmi inšpiratívna práca. Mám hlavu plnú nápadov, ktoré sa snažím čo najrýchlejšie zachytiť, a dávať ich do tvorby, ktorá bude na novom dvojalbume veľmi rozmanitá a farebná! :) … mám teraz trochu času pred tým, ako pôjdem opäť k nahrávaniu, tak pozriem si Vaše maily a niečo Vám do nich ťuknem ;) užívajte si slnko a nech Vám dá čo najviac energie!!! majte saaa!!! ;) zu

20. Marec 2009

Všetkých Vás opäť pozdravujem!!! :) hmm, je toho toľko, že ani neviem, čím mám začať! … ale, určite tým, že Vám veľmi, veľmi ďakujem za Vaše hlasy do nominácie OTO 2008!!! ;) … mám za sebou pár koncertov a moc milých stretnutí, ktoré mi toho dali v poslednej dobe veľmi veľa!! ďakujem Vám zase za Vaše maily, vysypala sa ich na mňa pekná kopa!! ;)) mám na ne zase kúsok priestoru, takže sa budem snažiť venovať im svoj čas! Pripravujem pre Vás ďalší (marcový) videopozdrav, kde zostriháme cesty, zákulisie a koncerty, ktoré som tento mesiac s kapelou odohrala! :) a samozrejme, pribudnú aj fotky z Paríža, ktoré som Vám sľubovala! Od 2.apríla začínam s kapelou nahrávať prvú pesničku – singel, z pripravovaného dvojalbumu. Veľmi sa na to teším, pretože mi tá vôňa štúdia už naozaj chýbala!! :) takže, týmto dátumom oficiálne spúšťame nahrávanie štvrtého radového albumu – dvojalbumu, ktorý vychádza na jeseň! … už dávno si píšem pesničky, ktoré som na predošlé albumy nikdy nezaradila, pretože boli vždy niečim iné … odkladala som si ich s myšlienkou, že raz ich nahrám a predstavím Vám aj akusi inú, skrytú stránku môjho ja … :) a tak som sa rozhodla, že teraz je ten čas :) prvý disk bude obsahovať desať pesničiek v slovenčine a druhý disk desať v angličtine. Celé leto budem tráviť “na striedačku” v štúdiu a na festivalových pódiách, takže sa na to veľmi teším!!! ;) tak vážení :) prvý jarný deň už máme za sebou, tešte sa zo slnka čoskoro bude pekne páliť!!! :) paa!!! zu ;)

3. Marec 2009

23.2.2009 som z Bratislavy do Paríža odletela v poriadnej snehovej kalamite. Vôbec to nebol čas na nejaký výlet mimo nášho štátu, dokonca som už bola zmierená aj s tým, že lety budú meškať, prípadne vôbec neodletím … ale nič z toho sa nestalo a tak som šťastne aj s kamarátkou Zuzkou pristála v Paríži, kde nebolo po snehu ani stopy! :) náš trojdňový pobyt tam bol plný obchôdzok po pamiatkach, takže som sa domov vrátila s boľavými nohami, ale za to so skvelým dojmom z Paríža a s plným fotoaparátom fotiek, ktoré budú v galérii už čoskoro, ale video odtiaľ nájdete už v sekcii Videopozdravy! ;) … chcem sa opäť poďakovať všetkým tým, ktorí prišli na naše stretnutie Fanklubu do Žiliny, bolo to pre mňa, aj kapelu veľmi milé popoludnie! som rada, že sme sa mohli navzájom porozprávať, zasmiať, ale aj prebrať všetko to, o čom ste mi mnohí písali v mailoch … ďakujem Vám za dary, za Vašu energiu a odhodlanosť, ktorú investujete do Fanklubu!! … tento príspevok píšem neskoro v noci … ešte ma čaká posedávanie pri klavíri a dokončovanie nových skladieb … idem si uvariť bylinkový čaj a niekedy nadránom sa určite dostaví únava. V každom období písania nových pesničiek chodím spávať veľmi neskoro … múza mi nedá spať! ;) ale ja jej to nezazlievam!! :)) pripravujem totiž na jeseň dvojalbum! Bude na ňom dvadsať úplne nových skladieb a na jednom z diskov sa vrátim aj k angličtine :) … viac nabudúce!! ;) Vám teda prajem dobrú noc a čoskoro sa zase ozvem!!! zu ;)

3. Február 2009

Pred týždňom mi mama dala podľa jej slov “oneskorený vianočný darček” :) … štrikované ponožky!! :) absolútne ma tým dostala, pretože to bola pre mňa vec, ktorá sa mi spája s detstvom a teraz som držala v rukách úplne nové, už oveľa väčšie ponožky! :) a v tomto období ich naozaj oceňujem, pretože ešte stále je vonku pekná zima, tak sa pred ňou treba poriadne zahriať! ;) … máte sa dobre? Ja mám za sebou sériu januárových koncertov a tak nejak som sa kapelou prehupla do februára, kedy mám naplánovaných kopec vecí a jednou z nich je aj naše stretnutie Fanklubu, na ktoré sa veľmi tešíme! ;) termín zopakujem aj tu, bude to 22.2.2009 v Žiline, Dom Odborov, o 12:00 hod. Budeme sa tam mať možnosť rozprávať o fungovaní Fanklubu, a rovnako tak sa môžu zaregistrovať aj noví záujemcovia o členstvo!!! takže, radi Vás tam uvidíme! ;) čoskoro tiež plánujem krátky výlet do Paríža spolu s mojou kamarátkou Zuzkou, priateľkou môjho manažéra Paliho. Budem v Paríži prvýkrát, takže verím, že to bude pre mňa skvelý zážitok! … a inak trávim veľa času v mojom štúdiu. Neustále sedím za klavírom, s gitarou na nohách a skladám nové pesničky na môj štvrtý album. Verím, že to všetko stihnem pripraviť do leta, aby som mohla nové pesničky nahrať s kapelou v štúdiu. Takže budem sa snažiť byť pilná a Vy sa toho nového albumu dočkáte už na jeseň! ;) prvý singel nahráme už koncom marca, takže ho už zanedlho budete môcť počuť aj z rádií. Určite ste si všimli, že na stránke pribudla aj nová, spomínaná sekcia – VIDEOPOZDRAVY! :) takto budete môcť so mnou cestovať na koncerty, byť pri nahrávaní albumu, točení videoklipu, alebo hoci na káve! :) v tom ďalšom Vám v krátkosti ukážem kúsok Paríža, takže kto tam nebol, nenechajte si to ujsť! ;) … to je nateraz všetko, čoskoro budem písať znova! ;) … hmm, už nech je teplejšie, potrebujem slnkooo!!! :) zu

11. Január 2009

Všetkých Vás pozdravujem prvým príspevkom v novom roku 2009!!! :) môj silvestrovský pobyt na chate v horách so skupinkou priateľov dopadol na výbornú!! ;) nikdy som nebola veľkým fanúšikom petárd a zábavnej pyrotechniky, ale musím uznať, že taký ohňostroj, aký vyrobili moji kamaráti na chate, naozaj stál za to, vystáť si tie minúty vonku na mraze! :) … len dúfam, že ste sa mali aspoň podobne! ;) … Tak, je tu začiatok roka a ja sa opäť púšťam do práce. V tomto príspevku Vám napíšem pár vecí, ktoré ma tento rok čakajú a veľmi sa na to teším!! Čoskoro pribudne na stránke nová sekcia, ktorú Vám ale predstavím až nabudúce! ;) vo februári chystáme ďalšie stretnutie Fanklubu, na ktoré Vás dúfam príde čo najviac! ;) Na jar pustíme do rádií úplne nový singel z pripravovaného štvrtého albumu, ktorý by mal vyjsť už v jeseni! V tom čase plánujeme aj slovenské turné, na ktorom Vám nový album predstavíme! V lete bude veľa festivalov a verím, aj častých stretnutí s Vami! ;) a mimochodom, najbližšie dni si pozrite Galériu, pribudnú tam fotky zo zimy 2008 a tiež fotky z natáčania klipu k pesničke Včely! Tak, to je myslím zatiaľ všetko, ostatné novinky doplním priebežne. Teším sa na Vás, majte sa dobre a zase sa čoskoro ozvem!!!!!! ;) zu

11. Január 2009

DÔLEŽITÉ!!! (odkaz manažéra Pala Smolku) … V poslednej dobe som zaznamenal viacero hlasov nespokojných s fungovaním Fanklubu a spôsobom komunikácie medzi členmi, a v záujme riešenia týchto problémov som sa rozhodol napísať malý príspevok sem, do Zuzkinho Notesa, a vstúpiť tak do autonómneho fungovania Fanklubu; a zo svojej pozície zvolávam stretnutie spokojných, nespokojných, šťastných i sklamaných, členov, budúcich členov Fanklubu Zuzany Smatanovej. Uskutoční sa v druhej polovici februára 2009, presný dátum sa dozviete opäť na tomto mieste, bude pravdepodobne v Žiline, alebo vo Zvolene, aby ste mali všetci rovnakú šancu prísť. Naozaj je veľmi dôležité, aby sme sa stretli, my inak nemáme žiadnu šancu pomôcť vám vybudovať Fanklub tak, aby ste sa v ňom všetci cítili ako doma. Myslím si, že nie je fér, aby sme sa o nejakých problémoch dozvedali sprostredkovane. Ako najlepšiu, najúprimnejšiu, a najjednoduchšiu formu, aby sa veci naozaj dali do poriadku, vidím takéto veľké stretnutie. Prosím všetkých, ktorí majú záujem a chuť prísť, aby ma kontaktovali na adrese manager@zuzanasmatanova.sk , prípadne telefonicky na čísle 0904 680 679. Ďakujem. Palo Smolka

30. December 2008

A je tu koniec … teda, myslím, tohto roka :) … a keď tak nad ním uvažujem, som mu za veľa vďačná! … keby som si z tohto roka mohla vymodelovať človeka, určite by som ho s vďakou potľapkala po pleci a podala ruku za to, že mi všetky nové skúsenosti a pocity hádzal pod nohy v primeraných dávkach tak, aby som ich dokázala prekročiť, prejsť po nich, obísť, alebo si ich zobrať so sebou … ďakovala by som mu aj za to, že ma naučil byť trpezlivejšou, pokornejšou, samostatnejšou a vyrovnanejšou … a objala by som ho za to, že ma zoznámil s mnohými novými a skvelými ľuďmi, ktorí mi dali kus energie, odvahy, pochopenia, a hoci som s niektorými prešla iba malý kus cesty, aj to bolo pre mňa obohacujúce! … a rovnako tak by som ho objala aj za Vás!!! :) Zajtra je Silvester, a ja ho odchádzam stráviť spolu s priateľmi na chatu do hôr, preto Vám píšem posledný príspevok tohto roka už dnes. Chcem Vám všetkým, ktorí sa tu občas zastavíte a čítate tieto riadky popriať, aby všetko, čo Vás stretne v budúcom roku bolo len príjemné! Aby ste dokázali prejsť cez všetko, čo Vám budúci rok hodí pod nohy, aby ste si vedeli uchrániť zdravie a aby ste sa vždy obklopovali len skvelými ľuďmi, ktorí Vám vždy venujú lásku, odvahu, dôveru, priateľstvo a úsmev! Ďakujem za Vašu úžasnú podporu, maily, listy a ďakujem za každý koncert, na ktorý ste prišli, budem rada, ak sa zastavíte aj nabudúce!!! ;) majte sa dobre a “dopísania” v Novom roku!!! ;) zu ps: nové fotky pribudnú do galérie až budúci rok …

24. December 2008

Každoročne sa mi v tomto období v mysli vybaví úvodná scéna z filmu Denník Bridget Jonesovej, kedy Bridget vystupuje z auta, vonku husto sneží, a ona rozpráva o tom, ako zase prišla domov na “matčino každoroční krocaní karí” :)) … tak nejak som aj ja prišla konečne domov, užiť si Vianoce s rodinou, maminu kapustnicu, šalát, kapra a hŕbu koláčov :) veľmi som sa na Vianoce tešila, lebo sú moja prvá tohtoročná dovolenka! … pravdaže, aj ja som absolvovala to vianočné šialenstvo s nakupovaním darčekov, aj ja som si vystála dlhé rady nie len pri pokladniach, ale aj dlhé kolony do garáží nákupných centier, čím som vlastne aj porušila moju tradíciu nakupovať darčeky 23. decembra! :) … a mimochodom, mám ďalšiu vianočnú ružu! tá z minulého roka stále žije, ale aj vďaka opatere mojej mamy, ktorej som ju na isté obdobie zverila a stará sa o ňu doteraz :) no, tentokrát si tú zodpovednosť naozaj beriem na seba a uvidím, ako dlho mi ruža v mojom byte vydrží! nepoznáte nejaký zlepšovák na samopolievanie?! ;) … v sobotu sme odohrali náš posledný koncert tohto roka. Na druhý deň som si s kapelou zašla do Grobu na skvelú husacinu, lokše a pečienku a nejak takto chutne sme uzavreli náš rok, pospomínali sme si na niektoré zážitky z ciest a potom sme sa rozpŕchli všetci do svojich domovov :) … boli ste na vianočných trhoch?? ja hneď niekoľkokrát! :) s kamarátmi sme vymrzli s punčom v ruke a k tomu sme chrumkali pečené gaštany! je to skvelá atmosféra, užite si ju až kým sa nevytratí aj posledný stánok! ;) Ďakujem Fanklubu za pondelkové stretnutie na “čete” :) verím, že bude takých stretnutí viac!! … V poslednej dobe mi prišlo od vás viac mailov, kde píšete, že ste niektorí smutní z toho, že ste sa nezúčastnili na krste môjho CD a DVD Live! Niektorým som vysvetlenie napísala osobne, ale rozhodla som sa to napísať aj sem, do Notesa, aby v tom bolo jasno. Tí čelnovia Fanklubu, ktorí mi nosiče pokrstili, boli akoby zástupcovia Vás všetkých! O menách a počte som nerozhodovala! Naozaj sa nedalo v rámci kapacity klubu dosiahnuť to, aby Vás tam prišlo napr. sto, i keď by som to privítala s otvorenou náručou!!! Tak ešte raz, mrzí ma to, aj za Vás všetkých, a budem naozaj veľmi rada, ak budete medzi sebou viac komunikovať a zároveň aj so šéfom Fanklubu. Je úžasné, že sa staráte o fanklubovskú stránku, veľmi si vážim to, že Vám na tom záleží a rada Vás vo veciach podporím! Prajem si, aby ste fungovali ako tím … veď aj hráč, ktorý sedí počas zápasu hoci na lavičke náhradníkov a nedá žiaden gól, aj on je súčasťou tímu a výhra patrí aj jemu! verím, že si pre to nájdete pochopenie! ;) ďakujem!!! … sľubovala som Vám do konca roka ešte nové fotky, takže budem “naháňať” :) webmastra, aby boli čoskoro na stránke! Tento vianočný odkaz v Notese chcem ukončiť prianím, aby ste tieto sviatky prežili hlavne v pohode, a aby ste si oddýchli … už dávno si myslím, že Vianoce nie sú o darčekoch a o materiálnych veciach, ale o zdieľaní niečoho čarovného, čo sa deje iba raz do roka! Nech nikto z Vás nie je v tento čas sám!!! Prajem Vám všetko len to najlepšie!!! ;) zu

3. December 2008

Ahojte!!!!! Konečne som sa po sobote dostala k Notesu!! Posielam Vám zase jedno veľké Ď A K U J E M !!! Človek potrebuje vo svojom živote výstražné značky a pripomienky v akejkoľvek podobe … niektoré poradia, nasmerujú, a niektoré pripomenú to dôležité … ďakujem za kontakt s Vami a za to, že mi pripomínate, aké je dôležité zostať človekom!!! zu ;)

23. November 2008

Prvý sneh som si našla na aute, keď som vyrážala domov … už som aj zabudla aké to je zoškrabávať námrazu z okna a metličkou ometať kapotu! :) … teraz pozerám do okna a padá stále nový … ako deti by sme už mali dávno vytiahnuté sane a vôbec by nám nevadilo, že za sebou zanechávame ešte stále blatové čiary :) … máte sa dobre? snáď Vám padajúci sneh neuberá na nálade … ja som sa tentoraz cestou domov vyhla niekoľkým kolonám a v pohode som došla, ale viem, že ma to s kapelou čaká počas celej zimy. Raz sme takto v kolonách cestovali z českého Litomyšla do Tatier jedenásť hodín. Unavení z nekonečnej cesty sme ešte v ten večer odohrali koncert :) … Ale teším sa zase na lyžovačku, dúfam, že aj tento rok mi to vyjde! :) V utorok sa pokrstilo moje nové CD a DVD Live! Bol to pre mňa príjemný večer v spoločnosti mojej kapely, kamarátov, sponzorov, médií a ĎAKUJEM mojim krstným rodičom – skupinke milých ľudí z Fanklubu, ktorí mi poliali nosiče smotanou :) zároveň ďakujem aj za Vaše reakcie na CD aj DVD, teší ma, že sa k Vám už oba nosiče dostali a máte možnosť ich počúvať a pozerať! ;) Tento týždeň by sa mala tiež dokončiť postprodukcia môjho nového videoklipu k singlu Včely, takže oficiálnu premiéru Vám určite včas oznámim!!! Mám pre Vás zase kopec fotiek, tak všetky zmenším a budú zase na webe! ;) … majte sa zatiaľ dobre, dávajte si pozor na cestách a zase sa čoskoro ozvem!!! ;) zu

6. Október 2008

Uviazala som Vám malý, pomyselný balíček … balíček môjho života, ktorý žijem na pódiách, mimo nich, s kapelou, na cestách a hlavne … s Vami!!! … moje prvé DVD Live!! Minulý rok som absolvovala s kapelou svoje prvé veľké turné (Nokia Music Tour 2007), ktoré bolo pre mňa veľkou a jedinečnou skúsenosťou. Počas tohto turné sme navštívili osem slovenských miest a zo štyroch z nich (Košice, Ružomberok, Nitra a Bratislava) sme urobili koncertný záznam. (Samotný koncert vychádza aj na CD-audio) … Veľmi dlho som pripravovala všetok ten materiál, ktorý som si zberala a odkladala počas piatich rokov práve pre túto chvíľu … Fotila som množstvo fotografií, točila videá, robila si úžasné spomienky na momenty, ktoré boli a sú pre mňa neopakovateľné. Všetko to, pre mňa vzácne, som vložila do dokumentu, kde rozprávam o všetkom, čo sa týka môjho doterajšieho hudobného života. Ďakujem chlapcom z kapely za skvelé zázemie, ktoré u nich mám, ďakujem za každú chvíľu, kedy sa s nimi smejem a kedy mi podávajú “barličky”, keď ich práve potrebujem, ďakujem za úžasnú synergiu, ktorá medzi nami znie vždy, keď spolu stojíme na pódiu … Pri všetkom tom zhromažďovaní spomienok som sa vrátila aj k mojim doterajším videoklipom (mimo iného tam uvidíte aj etapy rastu mojich vlasov :)) a záznam z natáčania videoklipu Pocestný). Medzi bonusmi nájdete aj fotky, ktoré už dobre poznáte, ale aj tie, ktoré budú pre Vás úplne nové … Toto dielko vznikalo veľmi dlho. Boli ste trpezliví a ja som Vám vďačná za to, že ste vytrvali!!! … a teda jedno obrovské ĎAKUJEM patrí aj Vám! Bez Vás by sa toto celé neudialo … ďakujem za atmosféru a energiu, ktorú ste nám so sebou na koncerty priniesli (a stále nosíte!), zdieľali sme ich tam všetci spolu a to celé ma strašne moc posúvalo dopredu … Chcem sa s Vami o tento môj svet podeliť. Urobím to rada, a hlavne preto, lebo doň patríte!!! Prajem si a dúfam, že sa Vám bude tento balíček páčiť, a vždy, keď ho budete otvárať, budete mať z neho rovnako dobrý pocit, ako ja … ďakujem … zu ;)

1. Október 2008

Za oknom sa už dobrých pár dní ukazuje slnko … absolútne skvelý čas na to ísť von na krátku prechádzku … ale ja už som presne tých pár dní, kedy by som mohla hrať koncerty a tešiť sa z posledných teplých dní, zatvorená doma a liečim si svoj zápal priedušiek … uf, nič moc :( Chcem sa Vám, a zároveň aj organizátorom koncertov veľmi ospravedlniť za náhle zrušenie mojich vystúpení na ktoré ste sa chystali, ale po koncerte v Žiline na námestí som už naozaj nemohla vyjsť na ďalšie pódiá, pretože sa mi stav zhoršil. Ďakujem Vám za pochopenie a za Vaše maily, kde mi prajete skoré uzdravenie! Pracujem na tom!! pijem bylinkové čaje a od spievania si dávam chvíľu pauzu (na príkaz lekárky!), i keď dodržiavať to ide veľmi ťažko :) … ale potešujúce je, že sa každým dňom cítim oveľa lepšie! ;) … ale mám aj iné dobré správy!! Naša práca na DVD sa už skončila! Nikdy by som nepovedala, že to dá toľko práce, ale je hotové a teraz je už len otázka krátkeho času, kedy sa DVD vráti z tlačiarne a bude voňať “novotou” :) … Pred pár dňami sme nasadili do rádií nový singel Včely. Mám k tejto pesničke veľký vzťah. Napísala som ju ako prvú na album Tabletky odvahy. Pomáha mi v čase, keď mám pocit, že nie všetko je farebné a také, ako by som v tej chvíli chcela … a ak bude mať aj na Vás takýto účinok, bude ma to naozaj tešiť! ;) Natočíme k nej aj videoklip. S režisérom už vymýšľame tému, takže keď sa doliečim, pôjde sa točiť! :) …. ách, jeseň … posledné roky som sa s ňou trochu rozkamarátila. Hlavne kvôli náhlym teplotným zmenám, ktoré mi spôsobia aj takýto zápal priedušiek. Je veľmi náladová, a mnohých sa snaží pretvoriť na svoj obraz :) … a, už popadali gaštany? … ani neviem … ale pár si ich nazbieram, robím to každý rok. Ako malá som z nich robila zvieratká, aj Vy? :) … ale, už som z toho dávno vyrástla …srdečne Vás pozdravujem, idem zase k čaju pod deku a hneď, ako bude známy termín vydania DVD Live sa Vám zase ozvem!! Majte sa dobre a buďte zdravííí!!! ;) zu

17. September 2008

Leto je na konci a ja mám za sebou snáď tridsať odohratých festivalov, najazdených tisícky kilometrov, kopec nočných návratov z ciest a more fotiek … to bola v skratke moja letná dovolenka :) síce som nestihla nachytať bronz, ani sypať z topánok jemný piesok, ale inak si svoje leto neviem predstaviť … Mám pre Vás pár vecí, ktoré chceme ešte tento rok stihnúť. Čoskoro nasadíme do rádií nový singel, ku ktorému natočíme aj videoklip. Stále pracujeme na DVD Live. Tento týždeň dokončíme grafiku, odpozeráme hotové zábery, uzavrieme menu a máme “finish”. Verím, že v októbri bude DVD na pultoch v obchodoch … tak, mám ešte chvíľu čas, idem zmenšiť fotky z leta, aby sme ich mohli vložiť na web … tak zatiaľ sa mávajte dobre! ;) zu

11. August 2008

Začnem zase jedným veľkým – ďakujem!! … za Vaše maily k meninám, dary, listy, skrátka za všetko, čo pre mňa robíte!!! Toto leto má pre mňa zase skvelú chuť. Vidím Vaše tváre na koncertoch a festivaloch a mňa teší, že ma sprevádzate ;) … mám ešte niekoľko festivalov pred sebou a po nich sa už čoskoro dočkáte avizovaného DVD Live, ktoré pomaly dokončujeme. Tento týždeň ma ešte čaká pozeranie dokončených, postrihaných záberov, takže bude zo mňa na chvíľu akýsi “supervisor”, tiež dokončíme grafiku, menu, obal a potom to už bude Vaše! ;) na konci leta budem mať pre Vás zase kopec fotiek z ciest, takže hneď ako budú hotové, v Novinkách si nájdete odkaz! … zatiaľ sa majte a vychutnávajte leto!!! zu ;)

10. Júl 2008

Ahojte všetci!!! :) som tu zase iba “na skok”, takže Vás chcem iba pozdraviť a poďakovať za pár vecí, keďže som to pred časom takto nestihla! Trochu oneskorene, ale predsa, ďakujem Vám všetkým za darčeky k mojim narodeninám, naozaj ma veľmi potešili a tiež ďakujem moc za maily a osobné priania, veľmi si vážim Vašu podporu!! V tomto festivalovom období budem mať bohužial zase na Vaše maily o niečo menej času ako obvykle, takže akonáhle sa mi vyskytne priestor, aby som Vám odpísala, určite to urobím!! ;) … tak teda, vidíme sa na festivaloch, teším sa na Vás!!! ;) zu

14. Jún 2008

(14.6.1998)…”dnes mám štrnásť rokov!! ešte rok a dostanem občiansky preukaz, vau, to bude …” :) … a vlastne nebolo nič … :) takto som si to kedysi napísala do nejakého zošita, ktorý by sa dal nazvať denníkom. Nikto ho nesmel otvoriť, bol ukrytý na tajnom mieste a vyberal sa len v prípade, keby som si chcela poznačiť niečo s múdrym odkazom pre budúce generácie, ktoré ho raz vyhrabú zo zeme :) … dnes som o desať rokov staršia … ten občiansky ešte zďaleka nebolo také “vau” ako vodičák o pár rokov neskôr a ten zošitový denník som si prestala písať po mojej prvej pesničke, pretože som ho zrazu akosi nepotrebovala. Keď ho teraz z času na čas otvorím, čítam slová štrnásťročného človeka, ktorý začal vnímať svet strašne intenzívne, tak, že mu na tie pocity nestačili strany jedného denníka. Dnes mám o desať rokov viac a život vnímam ešte oveľa intenzívnejšie ako predtým … už sa nedesím maturít, ale s výzvami prijímam iné životné skúšky, ktoré ma vždy niekam posunú. Už dávno nesmútim za skončenými prázdninami, nekrčím noc nad “dospeláckym” pojmom “káva” :), prestala som zbierať nálepky, pochopila som, že brat nebol len zvláštny spolubývajúci, ktorý mi z neviem akého dôvodu nechcel požičať jeho gitaru a tú “krátkovlasú” fotku na občianke som dodnes už tretíkrát vymenila :) … Dnes pijem kávu, mám na telefóne svojho brata a obaja sa chceme stretnúť v našich uponáhľaných životoch oveľa častejšie, píšem si nový, elektronický denník, v ktorom sa o svoje pocity delím s Vami a svoje dnešné 24. narodeniny oslavujem s tými, ktorým som obrovsky vďačná za to, že si na mňa spomenuli!!!ĎAKUJEM VÁM!!! ;) zu

4. Jún 2008

Ten veľký, farebný, cirkusový stan na futbalovom ihrisku si nemohol nikto nevšimnúť… a navyše, všade avízo, že v ňom vystúpi nejaký kúzelník či kto … Mala som vtedy práve sedemnásť rokov, prázdniny sa práve začali, a tak si hovorím, prečo ich nezačať niečim “magickým”. Na túto udalosť sa prišlo pozrieť naozaj veľa ľudí a tak som sa aj ja pobrala s davom do toho plachtového prístrešku. Všetci chceli vidieť čo najlepšie, tak hneď obsadili prvé rady a ja som si s kamarátkou sadla do úplne posledného radu, do kúta. Show sa začala. Pred dav predstúpil maestro kúzelník vo fraku s klobúkom a jeho asistentka v niečom strašne ligotavom. To kúzelnícke umenie mal naozaj zvládnuté na jednotku, pretože po každom, nám nepochopiteľnom triku, ľudia pískali a tlieskali, až si išli ruky zodrať. Priznám sa, tiež som so zatajeným dychom skúmala každý jeho šikovný pohyb rúk a akým-takým spôsobom som si vysvetľovala odkiaľ vyťahuje a schováva všetky tie holubice a králiky. Po jeho “one-man-show” začala časť B – náhodný výber jedného z divákov. Kamarát mal smolu, sedel príliš blízko :). Vyskúšal na ňom snáď všetko. Rozsvietil na ňom neonky, žiarovky, prikladal mu na telo všetko kovové a samozrejme to na ňom držalo, uviedol ho do stavu hypnózy a následne na to si na ňon vyskúšal telekinézu. Bolo to viac ako zábavné, kým ho kúzelník nevyzval, aby mu z davu vybral nejaké dievča… Z akého dôvodu zamieril v tej tme smerom ku nám netuším, a už vôbec nie, prečo začal ťahať práve mňa. Po tomto malom súboji som sa nakoniec predsa len ocitla na malom, žiarovkami lemovanom pódiu, ktoré vo mne v tej chvíli vyvolávalo skôr zdesenie ako radosť. Po krátkom zoznámení mi s odhodlaním kúzelníka navrhol:”…odrežem ti hlavu!”…Súhlasila som :)… Posadil ma na stoličku, uviazal mi okolo krku plachtu ako u holiča a všetkým v stane sa pochválil lesklým mečom, ktorým to celé vykoná :). Vôbec to netrvalo dlho. Dva pohyby a už som v rukách držala niečo s vlasmi pripomínajúce hlavu. Jediné, čo som cítila, bola zvláštna, tupá bolesť na krku po kĺzaní, samozrejme, neostrého meča. Na moje prekvapenie ľudia tomuto kúzlu naozaj na chvíľu uverili a za hlasného pískania a tlieskania som si tou “odrezanou” hlavou pomyslela, aké je to kúzlo ´kúzelne´ jednoduché :) … o pár sekúnd som mala hlavu naspäť na krku, s čím hneď nasledovala kúzelníkova starostlivá otázka, či mi ju dobre nasadil a ja som využila moje občasné chrupnutie v krčnej chrbtici s poznámkou, že práve zaskočila na správne miesto :) … cestou z pódia som sa tešila, že môžem s týmto “čarovným” človekom zdieľať akési tajomstvo jeho umenia, a verte mi, mlčím o tom dodnes ;)..a čo bolo potom? Kúzelník odišiel, kúzla sa pominuli, ale ja, s tým ružovkastým šrámom na krku po meči, som ešte týždeň miestnym deťom oživovala to, čomu v tej chvíli naozaj uverili … ;)) Leto je už za dverami, nech je pre Vás kúzelné!! ;) zu

6. Máj 2008

V poslednej dobe sa stal zo mňa krížovkár :). Mám takú malú mániu na tieto vyplňovačky, takže ich denne “skonzumujem” aspoň desať… a je teda momentálne úplne bežné vidieť ma lúštiť pri obede, pri káve, v dodávke na cestách a vtedy so mnou vlastne vôbec nie je reč! :)) ak niekto z Vás “trpí” podobným “problémom” :), poznačte si: MOL Rakúska je “OE”, ruské sídlo “IKA”, a “hoci” sa po latinsky píše “ETSI” ;)) … Určite ste si už všimli, že vo fotogalérii pribudli tie spomínané Momenty, ktoré som zachytila počas piatich rokov. Sú to fotky, ku ktorým sa rada vraciam, lebo mi vždy niečo pripomenú z konkrétneho obdobia a tak som sa chcela s Vami o ne podeliť. Pribudli tiež fotky od Jakuba Klima, s ktorým som spolupracovala pri fotení môjho tretieho albumu. Majte teda príjemné prezeranie, ja idem k Vašim mailom ;) zu

19. Apríl 2008

Dnes nenormálne celý deň pršalo … ale fajn … dážď u mňa z nejakého dôvodu vytvára pocit pokoja. Po tých štyroch týždňoch neustáleho cestovania a stresu mi padlo vhod byť dnes celý deň len tak odstavená doma a pozerať von oknom, na to upršané aprílové počasie. Za celé tie štyri týždne som sa ani na chvíľu nestihla zastaviť na internete a pri Vašich mailoch, čo ma mrzí a zároveň Vám aj odpovedám na mnohé otázky, prečo som už dlho nič nenapísala do Notesa a neodpísala na Vaše maily. Dnes už konečne sedím tu, pri pc a sype sa na mňa hŕba Vašich mailov! :) čestné slovo, že si na to čochvíľa nájdem čas a dočkáte sa odpovedí! ;) sľubovala som Vám novú fotogalériu, takže sa nebojte, môj webmaster už na nej pracuje! a pozrite si tiež nové koncerty, festivalové leto sa už rozbieha! ;) … dnes iba krátko, bežím sa navečerať, majte pekný večéééér!!! ;) zu

16. Marec 2008

Dnes mi celý deň behajú v hlave melódie. Takéto dni sú strašne zvláštne. Niekto vám niečo rozpráva, ale vy ho počúvate akoby iba na jedno ucho … tým druhým registrujete tie melódie :) … a potom sa vás ten človek spýta, či ho vôbec vnímate, ale aj tú otázku počujete iba tak na pol ucha :)) … teraz sa ale budem sústrediť, pretože sa Vám chcem veľmi, veľmi poďakovať za Vaše hlasy do ankety OTO 2007!! teší ma, že na mňa myslíte, ja na Vás tiež, takže ďakujem!!! ;) včera som si listovala vo svojom pracovnom diári a pozerala som si, koľko ma v lete čaká festivalov! normálne sa mi v tej chvíli zdvihla nálada! :) je úplne skvelé, že začalo čím ďalej, tým viac svietiť slnko, lebo pri pohľade okolo, vídavam viac usmiatych ľudí! Fakt! a mne tiež táto “večná žiarovka” dodáva veľa energie! … často sa ma pýtate na Live DVD, ktoré pripravujeme. Vydanie sa muselo preložiť na jeseň, pretože, ako sme už spomínali aj na stretnutí Fanklubu, je na ňom strašne veľa práce, takže celý tím ľudí, ktorí sa na ňom podieľa, pilne pracuje, aby bol výsledok podľa našich predstáv. Nasadili sme tiež nový singel “Najhoršia vec”, ktorý už začína rotovať v rádiách. Natočíme k nemu aj videoklip, ale o presnom dátume Vám napíšem až nabudúce. V apríli pribudne do fotogalérie jedna špeciálna galéria “Momenty 2003 – 2008″, ktorá bude venovaná fotkám, ktoré si zbieram od chvíle, kedy som sa vydala na hudobnú cestu, v roku 2003 :). Tak, to je zatiaľ k plánom do najbližšej budúcnosti. Majte sa zatiaľ fajn, užite si Veľkú Noc a ja sa Vám zase čoskoro ozvem! ;) zu

19. Február 2008

V tomto krátkom príspevku sa chcem poďakovať za príjemne strávenú nedeľu v spoločnosti Fanklubu! :) Teším sa, že som Vás mohla osobne spoznať, bolo mi cťou! ;) a ďakujem za kvety a darčeky, všetko si to odkladám a mám z toho radosť! Dúfam, že ste mali všetci príjemnú cestu domov (ja áno :)! Toto stretnutie určite nebolo posledné, už teraz sa tešíme na ďalšie ;)! dovtedy Vás zase rada uvidím na koncertoch. Majte sa zatiaľ dobre a vďaka ešte raz!!! PS: pozdravujú aj chalani z kapely! ;) zu

5. Február 2008

Konečne som si našla čas na prvý tohtoročný príspevok do Notesa! :) so šálkou “čaju šťastia” (tak sa ten čaj volá :) sedím pri pc a sumarizujem všetko, čo Vám napíšem. Tak ako sa máte?? :) prichádza mi od Vás veľa mailov, listov, hľadám si na to všetko čas a snažím sa Vám čo najrýchlejšie odpísať.Minule som si ešte pred spaním pootvárala všetky nové listy a čítala si Vaše riadky :).Zase veľa koncertujem, hoci v sekcii ”koncerty” nie je teraz nič nové, ale teraz je taká naša ”zimná sezóna”, kedy hrávame na rôznych plesoch a večierkoch.Čoskoro ale zase začnú verejné koncerty, tak sa teším, že sa zase uvidíme! :) v najbližšej dobe chystáme veľa vecí. Okrem vydania DVD Live nasadíme do rádií nový singel z albumu spolu s videoklipom. Nedávno som tiež opäť spolupracovala s kapelou IMT Smile na ich pripravovanom albume “Pocta Jarovi Filipovi”, kde som si zaspievala pesničku “Čerešne”, ktorú v origináli spieva Hana Hegerová. Tento rok tiež chystáme turné, presný termín budem ale vediet až neskôr, takže Vám dám včas vedieť!…a je ešte jedna vec, na ktorú sa veľmi teším. S predsedom Fanklubu sme konečne zorganizovali stretnutie s členmi Fanklubu a s tými, ktorí majú o členstvo záujem. Stretnutie bude 17.2.2008 v Žiline. Presné miesto sa určí až po konkrétnom počte Vás, ktorí chcete na stretnutie prísť, takže sa stále môžete hlásiť na e-milovú adresu presedu Fanklubu - peter.hacek@gmail.com… tak, to je zatiaľ všetko, majte sa fajn a teším sa na Vás! ;) zu

31. December 2007

Mám ešte pár hodín na to, aby som Vám napísala do Notesa posledný príspevok roku 2007! :) Priznám sa Vám, že dnes som tak ticho bilancovala a uvažovala nad tým všetkým, čo ma tento rok postretlo a zhodnotila som, že to bol pre mňa veľmi pekný rok … aj vďaka Vám … chcem sa Vám poďakovať za každý koncert, na ktorý ste prišli, za každý Váš napísaný mail, list a rozhovor, za to, že počúvate, pozeráte a vnímate, za Vašu podporu a vôbec za to, že ste!!! ….. za týchto pár dní som už stihla lyžovačku, aj korčuľovanie na ľade, dnes už len spolu s rodičmi odrátam tie posledné sekundy roku 2007, zapálim tú jednu jedinú petardu, ktorú som doma našla :) a pôjdem spať …… vy si toho Silvestra poriadne užite a teším sa na Vás v ďalšom rokuuuuuu!!! ;) … Človek ako dospieva, sa naučí počas svojho života veľmi veľa vecí … že dva krát dva sú štyri, že názvy miest sa píšu s veľkým písmenom, že keď chce byť človek zdravý, mal by jesť veľa vitamínov, že červená na semafóre znamená “stáť” a nie je to len návrh, že na to, aby si ľudia porozumeli, musia sa veľa rozprávať, že mať okolo seba tých správnych ľudí robí človeka oveľa šťastnejším, že nie je dôležité čo sa človeku stane, ale ako sa k tomu postaví … a ja som sa ešte vďaka Vám naučila, že človek neprestane byť človekom vtedy, keď je schopný prijať druhých a bez ostychu im podať ruku a prispôsobiť im dĺžku svojich krokov, aby sa im kráčalo spolu lepšie … majte šťastný nový rok!!!!!!!! zu

24. December 2007

Včera večer som sa konečne vrátila z ciest. Mala som v Prahe svoje posledné vystúpenie so skupinou Čechomor na ich vianočnom koncerte. Dnes som už od rána ozdobovala stromček, balila darčeky a napchávala sa koláčmi :)) … chcem Vám všetkým popriať krásne prežitie tejto vianočnej atmosféry, aby ste nikdy neprišli o pocit domova a o tých, ktorí Vám práve v tento čas dávajú teplo svojej dlane a Vy im ho opätujte. Ďakujem Vám za všetky pozdravy a priania!!! Majte krásne Vianoce!!! zu ;)

5. December 2007

Konečne som sa po niekoľkých dňoch na chvíľu dostala k internetu … chcem Vám opäť vyjadriť jedno veľké Ď A K U J E M za to, že ma podporujete a ja si to od Vás strašne vážim!!! Bola som z toho naozaj dojatá … zo srdca Vám ďakujem!!!!!!!!! :) Určite sa Vám v nabližšej dobe ešte ozvem, teraz som tu iba ´na skok´ … majte ešte pekný večer, zase Vám napíšem! zu ;)

26. November 2007

Včera som si domov priniesla vianočnú ružu :) … a priznám sa Vám, že mať svoj vlastný kvet v kvetináči nebýva u mňa zvykom, pretože mám schopnosť zabúdať polievať tie rastliny a potom pri tejto mojej “starostlivosti” vysychajú … Občas si prajem, aby kvety vedeli pískať … vždy, keď by som išla okolo, a potrebovali by vodu, tak by zapískali a nemala by som voči nim také výčitky. Takže dúfam, že táto “moja” vianočná ruža vydrží aspoň do Vianoc a ja si budem môcť povedať, že som sa v polievaní kvetov zlepšila! ;) … dnes som skoro celý deň hrala na klavíri … mmm, aká sloboda prejavu! :) hneď ako Vám dopíšem tieto riadky, budem pokračovať. Fakt ma to baví a akosi podvedome doháňam tú chuť z detstva. Asi pred týždňom som stretla jedného obdivuhodného človeka … Bol večer. Ešte pred mojim koncertom som vyrazila z bytu a nasadla do môjho auta na parkovisku. Vzápätí mi niekto zaťukal na okno. Bola to veľmi stará pani, oblečená v kostýme, ktorá veľmi ťažko dýchala a potrebovala sa dostať na autobusovú zastávku, ktorú mala ešte ďaleko. Tak som ju okamžite naložila do auta a na tú zastávku som ju odviezla… ale nepíšem Vám to preto, aby som u Vás nabrala pocit, že robím tzv. “dobré skutky”, tá pani, ktorá mala takmer osemdesiat rokov mi pri vystupovaní z auta povedala: “Viete, robila som teraz prednášku z mikrobiológie a ponáhľam sa domov, pretože sa musím pripraviť na ďalšiu, ktorú mám zajtra!” … tak som s obdivom za ňou ešte chvíľu pozerala, ako ťažkopádne nastupuje do autobusu a mizne kdesi za najbližšou budovou … majte sa zatiaľ dobre, zase sa čoskoro ozvem! zu ;)

4. November 2007

Pred dvoma týždňami som si zacestovala v čase späť! :) fakt! :) Bola som totiž na stretnutí po piatich rokoch s bývalými spolužiačkami zo strednej školy! :) a prišla aj triedna profesorka, aj vychovávateľka z internátu! aaach … ani si neviete predstaviť, ako som sa tešila, že som ich všetky zase videla! niektoré spolužiačky neprišli, lebo majú už svoje rodiny a deti, ale tie, čo tam boli, tak s nimi som sa teda poriadne vyobjímala! :)) hmmm, už je to päť rokov … taká doba … pamätám si, že na konci štvrtého ročníka sme si kládli otázku, či sa vôbec ešte niekedy stretneme a ono to fakt vyšlo!!! ani jedna z nich sa nezmenila, to bolo pre mňa príjemné prekvapenie … vyzeralo to, akoby sme nadviazali na to, čo sme ukončili odovzdaním kľúčov od izieb internátu na vrátnici … rovnaké rozhovory, spomienky, vtipné zážitky a grimasy :), všetko sa to zdalo, že tých päť rokov vlastne vôbec nebolo … ak sem do Notesa náhodou zablúdia niektoré z nich: baby, vďaka za ten deň, bolo s vami zase fajn!!! ;) … je práve 0:50 v noci … v poslednej dobe chodím spávať dosť neskoro, aj o tretej ráno … zatiaľ sa nechystám ísť spať, tak Vám ešte píšem ;). Z police som si zobrala nový, hrubý zápisník, do ktorého si začínam písať nové texty … takýchto zápisníkov a zošitov mám už niekoľko a vždy si ich po ukončení nejakého obdobia uložím späť do police. Sú ošúchané, plné papierikov, kresieb a poznámok … Po natočení všetkých pesničiek na album Tabletky odvahy som mala zápisník už úplne plný a včera som si ho konečne vybrala z kufra a založila do police medzi tie predošlé … Teraz mám nový … vonia :) práve som si doň napísala “2007/2008″ :) začínam ním novú etapu … a keď sa občas vraciam k tým starým, vždy sa pristihnem pri tom, že sa usmievam … aj teraz :) majte dobrú noc!!! zu ;)

26. Október 2007

Pred dvoma dňami som pokrstila môj tretí album… teda, lepšie povedané, pokrstila mi ho moja mama… Veľmi dlho som sedela nad zoznamom potencionálnych krstiteľov a márne som uvažovala, kto z nich by poznal všetky okolnosti, ktoré predchádzali napísaniu všetkých pesničiek na albume. Chcela som, aby to bola osoba, ktorá ma pozná najlepšie a najlepšie pozná spolu so mnou moje ja… v tomto prípade som prišla len na jedinú osobu a tou bola moja mama! Mojim rozhodnutím bola prekvapená, ale vážim si to, že to pre mňa urobila a obliala mi album tradične smotanou :) … a bol to veľmi pekný večer. Zahrali sme pár nových skladieb v unpluggedovej verzii, pretože klub, kde sme krstili, by sme v pôvodných rockových aranžoch asi zbúrali :))! Krstiť budeme ešte raz a to v Prahe, takže sa na to opäť teším! Chcela som Vám ešte napísať pár viet k mojej chatovačke s kapelou. Bolo fantasticky! Konečne pokoj, ticho, ďaleko od hlavných ciest a ulíc, skrátka iba šum lesa a spev vtákov … Celé dni sme si niečo varili (mimochodom, gitarista Dušan robí výbornú fazuľovú polievku! :), večer sme opekali špekačky, hrali na gitare, spievali :) a jeden deň sme si dali malú, ale vcelku namáhavú túru po horách… prišla som odtiaľ naozaj dobre zrelaxovaná! Toto som potrebovala, pár dní byť v inom svete ako je auto, dodávka, byt, pódium, koncerty, rozhovory… stlačila som gombík “pause” a tým som si chvíľu oddýchla! Mám teraz zase chvíľu na seba. musím sa prinútiť k tomu, aby som si doviezla domov klavír (môj detský sen :), a začala na ňom skladať niečo nové… opäť ma “kope” múza, tak ju nemôžem len tak ignorovať! :) asi je skoro o tom hovoriť/písať, ale už pripravujem pár vecí na štvrtý album. Mám už jasnú predstavu o tom, ako by mal vyzerať a čo by mal obsahovať! :) ok, ok, nechám si na to ešte čas, ale teším sa na to! A plánujem cez zimu lyžovačku, takú poriadnu, hoci týždňovú! tak dávno som už nelyžovala a u nás je toľko výborných lyžiarskych stredísk! Tento rok sa ešte pustím do výroby môjho prvého koncertného DVD. Bude obsahovať aj audio cd, to napríklad aj pre tých, ktorí radi počúvajú koncerty v aute! :) … tak, majte sa zatiaľ fajn, ďakujem Vám za maily, postupne sa ozývam a budem určite pokračovať!!! opatrujte sa! zu ;)

14. Október 2007

Ahojte! Tento týždeň som trávila veľa času v Čechách, a viem, že som sa zase dlho neozvala, tak sa to zase snažím trochu dobehnúť! sľubujem, že si k Vašim mailom určite sadnem a budem sa im venovať! mimochodom, ĎAKUJEM za všetky ohlasy na môj nový album, veľmi si ich vážim! Nedávno sme boli s kapelou hrať v Taliansku, v malom meste Merano. Bol to koncert pre Slovákov žijúcich tam, alebo tých, ktorí tam chodia sezónne za prácou. Vďaka všetkým za atmosféru!!! ;) a inak, prvýkrát som si práve v Taliansku sadla do horskej bobovej dráhy, ktorá išla teda poriadne rýchlo a celú tú trasu mám natočenú na video, takže ak sa Vám v budúcnosti dostane do rúk moje koncertné DVD, ktoré pripravujem vydať na jar, medzi bonusmi tam možno nájdete aj toto šialené bobové video! :)) Posledné dni som zažila niekoľko príjemných stretnutí s ľuďmi, ktorí vo mne veľa zanechali. Viete, keď ich vnímate celý život cez televíznu obrazovku a už vtedy na Vás pôsobí ich energia a sila ich osobnosti, tak to osobné stretnutie s podaním ruky spôsobí u človeka príjemný pocit podlomených kolien! :) takto som nedávno stretla pána Ladislava Chudíka, pána Zdeňka Svěráka, alebo Jaroslava Uhlíře … a píšem Vám to preto, lebo ma očarili … :) fakt … a chvíľu som mala pocit, že som fo filme! :) … hneď po tom, ako dopíšem tento príspevok do Notesa odchádzam na chalupu s mojou kapelou! fakt sa veľmi teším, pretože si tam konečne na pár dní oddýchneme! tak sa majte zatiaľ dobre, a keď sa vrátim zrelaxovaná, napíšem Vám, ako sme sa tam mali! ;) pa! zu :)

10. September 2007

Každá nová pesnička pre mňa znamená nový začiatok … zvykla som si zaspávať s notesom a s diktafónom na nočnom stolíku a dlho do noci mi v podvedomí hrali melódie, ktoré mi tak často nedali spať… Na písanie pesničiek som vždy potrebovala čas, nedokážem totiž zo seba mačkať pesničky na počkanie … potrebujem zotavenie mysle, vnútornej energie, potrebujem chvíľu zaostať za ostatnými … často som v pesničkách nachádzala akúsi útechu a odvahu, ktorá ma zbavovala všetkých tých pocitov, z ktorých som mala dojem, že do môjho ´ja´ nepatria a z ktorých som sa potrebovala vypísať. Sústredila som sa na moje vnútro, ako veci vnímam a následne na to sa s nimi vyrovnávam, preto sú pesničky na mojom treťom albume akési tabletky, ktoré mi vždy dodávajú energiu, radosť, eufóriu, a odpovede na vlastné otázky … :) Chcem sa poďakovať všetým ľuďom, ktorí pri mne stále stoja – rodina, chalani z kapely (Pali Smolka, Duško Kulich, Branko Jelen, Maro Kachút), kamaráti, vydavateľstvo Sony BMG a moji verní fanúšikovia!!! … zo srdca ďakujem a prajem Vám príjemné počúvanie môjho tretieho albumu “Tabletky odvahy”, ktorý vychádza 24. septembra 2007! zu ;)

13. August 2007

Opäť Vás pozdravujem zo štúdia … !!! :) ďakujem Vám za Vaše maily k mojim meninám, veľmi ma potešili!!! … dnes mám veľa práce, takže zase tu ťukám len pár slov, pretože o chvíľu idem naspievať ´spev´ do pesničiek, ktoré sú zatiaľ pripravené …  prajem Vám pekný deň a v Notese zase čoskoro! “dopísania” :)) !!!! paaaaaaa!!! zu

31. Júl 2007

Ahojte!!! …chcem Vás iba krátko pozdraviť zo štúdia. Od dnes sme sa s kapelou pustili do dokončenia môjho tretieho albumu, takže do konca augusta Vám ešte určite odtiaľto napíšem, ako sme pokročili! :) … hm, ani sa mi nechce veriť, že už sú to dva roky, čo som Vám písala zo štúdia takéto krátke správy … teším sa na to celé!!! ;) zatiaľ sa majte dobre, budem Vás priebežne informovať!!! papa … zu :)

14. Jún 2007

“Zuzi, poď za nami, chceme ti niečo ukázať!” oslovili ma dve, asi sedemročné dievčatká po priateľskom turnaji v stolnom tenise v Senci … “A čo mi chcete ukázať?” pýtam sa ich zvedavo … “To ti nemôžeme prezradiť!” odpovedali … Zdvihla som sa od stola a rýchlym krokom som ich nasledovala na malé pieskovisko. Tam s milým úškrnom na tvári ukázali prstom na zem … “Všetko najlepšie!” – zakričali! Bola tam malá, utľapkaná kôpka piesku, na ktorej bolo prstom napísané číslo dvadsaťtri, dve zapichnuté slamky od džúsu a v strede žuvačka, ako čerešňa! :) Fantasticky originálne! S úctou a neopísateľným pocitom som pozerala na to dielko, ktoré ma tak neuveriteľne potešilo! :) … ďakujem Vám, že ste si opäť spomenuli na moje narodeniny … ;) zu

22. Máj 2007

Dnes som dostala opäť chuť Vám niečo napísať … sadla som si k Notesu a ticho som naň pozerala :) … nevedela som, odkiaľ mám začať …! Čoraz viac cítim, že mi čas neskutočne rýchlo uteká a to všetko čo prežijem v priebehu týždňa, možno mnohí neprežijú za celý mesiac! :) Najviac to vnímam vtedy, keď sa vrátim domov z Bratislavy. Tam žijem veľmi hekticky, neustále sedím za volantom a som v spoločnosti mnohých ľudí … keď sa vrátim domov, vtedy sa zatiahne veľká ´ručná brzda´ a mám zrazu pocit, akoby ďalší deň ani nemal prísť :) toto sú dva extrémy, ktoré momentálne žijem, a bez nich si to ani neviem predstaviť … :) Zase sa to všetko rozbehlo. Diár mám plný koncertov až do konca leta a o nejakej dovolenke ani len nesnívam! :) … Nedávno sa mi stal jeden milý zážitok. Cestou na koncert sme sa s kapelou zastavili na večeru v malom, príjemnom motoreste, kde bolo pár ľudí a okrem nich tam sedeli traja praví, nefalšovaní, dovolím si ich nazvať “americkí” indiáni. Boli jednoducho famózni! :) Odetí v riflovine, dlhé, čierne vrkoče a započuť občas ich rozhovor v ich rodnej reči bolo pre mňa naozaj zážitkom! :) Keď sme po večeri odchádzali z motorestu, jeden z nich ma zastavil a lámanou slovenčinou si odo mňa vypýtal autogram … ešte dlhú chvíľu po tom som sa iba ticho usmievala a snažila som sa pospájať si nejaké súvislosti ……. neboli :) … Viete, nestáva sa mi to často, no každopádne si tento moment zapisujem do kolonky “nezabudnuteľné” … ;) … Opatrujte sa a užívajte si leto!!! zu ;)

3. Máj 2007

Až na druhý deň v dodávke, cestou z posledného koncertu v Michalovciach, som si uvedomila, že sa skončilo jedno pekné obdobie … hoci trvalo len dva týždne, mala som pocit, že je to už poriadne dlhá doba, ale napriek tomu som nechcela, aby sa to skončilo … Skončilo sa moje prvé, vlastné turné a do pomyselnej kolonky “splnený sen”, môžem dopísať ďalšie slovo :). Ani neviete, ako ma to naplnilo … sprevádzali ma veľmi milí ľudia, a ja som si opäť uvedomila, že zvyknúť si na niekoho naozaj dokáže byť chvíľková záležitosť a zrazu je človek obohatený o ďalších ľudí, z ktorých má ten fajn pocit, že si s nimi rozumie … Po každom koncerte som mala vďaka Vám veľkú energiu a chuť posúvať sa ďalej! … Zvyšok tohto odkazu v Notese chcem venovať všetkým tým, ktorí mi pri turné pomohli a sprevádzali ma, za čo som im veľmi vďačná – spol. NOKIA, rádio Expres, môj manažér Palo, ktorý dal do všetkej tej práce veľmi veľa úsilia a ktorému vďačím za veľa, produkcia – Palo Murín, Čiči, Hero, Electronic Plus (Braňo Kučerík, Janko Haliena, Viki, Duško Gajdoš (Mc Pipper), backline – Tomaxx :), Janko, technici, páni od videoprojekcie a páni kameramani (Image Media), Igor Derevenec – za výbornú prácu s vytváraním projekcií, chalani z Fanklubu (Peter Fiala a Peter Hacek – vďaka aj za tie kvety ;), Fly Fish za spoluprácu, hudobniny Mada Music, Maxim a Celebrity Lounge, môj drahý brat – za oporu a pomoc, moja kapela – za každý koncert, a Vám ďakujem za Vašu chuť prísť nás podporiť a zabaviť sa!! vďaka za všetky ohlasy, ktoré mi posielate, veľmi si ich vážim!! … všetkým tým, ktorí chytili loptičku a majú doma gitaru prajem pekné chvíle pri “brnkaní” ;) …. Včera som ešte dlho do noci triedila fotky, ktoré som počas turné urobila. Je ich veľmi veľa, a nejaké ešte pribudnú, tak sa posnažím, aby boli čo najskôr v galérii. Z turné sme robili aj záznam, takže na jar budúceho roku plánujeme vydať Live DVD! :) … po turné som si na pár dní urobila pauzu … teda, neviem, či sa tak dajú nazvať tie štyri dni, ale myslím, že mi to zatiaľ stačí … teším sa zase na letné festivaly a počas leta budem tiež nahrávať môj tretí album, takže to vidím ako dosť vyťažené obdobie, ktoré si ale určite rada vychutnám! tak, majte sa zatiaľ dobre, zase sa ozvem!! ;) zu

27. Marec 2007

Ahojte, tentokrát bude môj Notes slúžiť ako “info-tabuľa”, alebo ako “block” plný poznámok, ktoré si nezabudnite všimnúť! :) Chcem Vám napísať niečo viac o mojom prvom, vlastnom turné s názvom Nokia Music Tour 2007, ktoré sa začne už čoskoro. Začíname piatok 13.apríla v Banskej Bystrici, pokračujeme 15.apríla v Bratislave, 16.apríla v Nitre, 21.apríla v Ružomberku, 22.apríla v Košiciach, 24.apríla v Púchove, 27.apríla v Lučenci a končíme 30.apríla v Michalovciach. Obídeme športové haly, chystáme videoprojekciu a do programu pridáme aj pesničky, ktoré sme doteraz na koncertoch nehrávali. Zahráme tiež štyri úplne nové pesničky z pripravovaného tretieho albumu. Na koncertoch si budete mať možnosť kúpiť tričká, náramky a zaregistrovať sa do môjho nového Fanklubu a stať sa jedným z jeho členov. Na každom koncerte jednému z Vás darujem akustickú gitaru! :) a aby som nezabudla ešte jednu vec, na turné berieme hosťa – kapelu The Raindown, ktorá odohrá pred našim vystúpením svoj polhodinový koncert. Srdečne Vás všetkých pozývam, budeme sa na Vás tešiť !!!!!!! zu ;)

16. Marec 2007

Ahojte, chcem Vás všetkých takto krátko pozdraviť priamo zo štúdia, mám chvíľku, aby som sa Vám zase trošku ozvala. Hlavne som Vám chcela veľmi poďakovať za hlasy do ankety OTO veľmi si to vážim, že ste si na mňa opäť spomenuli! ;) už za krátky čas budete mať podrobné informácie o našom pripravovanom turné, o tom, čo všetko pre Vás spolu s kapelou chystám a hlavne miesta koncertov, kde Vám prídeme zahrať! :) tak, dnes naozaj iba takto v krátkosti, ďakujem Vám ešte raz a zatiaľ ahoooj! ;) zu

5. Marec 2007

Vždy, keď sa ráno zobudím na byte v Bratislave, je mojou záľubou založiť si ruky na parapetnú dosku okna a spoza záclony pozorujem všetkých tých ranných psíčkarov, ktorí mi prejdú popod okno :) … ich krátke rozhovory, keď sa stretnú dvaja známi a ich vzájomné snaženie sa odtrhnúť od seba svojich psov … mnohí v polospánku vydychujú hustú rannú paru a ticho sa nechajú jeden druhým viesť … hm :) nikdy som tento ranný rituál mestských majiteľov psov nezažila, ale páči sa mi to … :) ide z toho pokoj a vzájomný rešpekt ….. Všimla som si v diári že je už marec! no, jasné, hovoríte si “dobré ráno” :) ale často sa mi stáva, že nemám prehľad o dňoch a tak sa často v takýchto prípadoch stáva, že neustále pozerám do diára. Čoskoro sa s kapelou zatvoríme na pár dní do skúšobne, aby sme pripravili náš koncertný program na turné, ktoré sa začne v polovici apríla. Veľmi sa naň teším, nielen preto, že bude moje prvé vlastné, ale že môžem dať doň svoje predstavy a zúžitkovať skúsenosti, ktoré som nabrala či už na turné spolu s Desmodom, Chinaski, alebo Mekym Žbirkom a tak pripraviť pre Vás dlhší, možno zaujímavejší program spolu so štyrmi novými pesničkami z pripravovaného tretieho albumu … Termíny koncertov sa čoskoro dozviete z mojej stránky, a určite pribudne na web aj nová sekcia “Fanklub”, na ktorej pilne pracuje “šéf”, ktorého sme našli spolu s rádiom Expres. Pokúsim sa tiež stihnúť doplniť nejaké fotky do galérie …
No, tak je toho dosť, hor sa do práce! ;)) majte sa dobre!!! zu ;)

15. Február 2007

… po niekoľkých dňoch zase zajtra odchádzam na cesty. Mala som teraz s kapelou obdobie plné koncertov, no skrátka, tri týždne nonstop a popri tom pilne pracujeme na mojom treťom albume. Zatiaľ sú nahraté štyri pesničky, ďalšie nahráme priebežne, keď budeme mať čas popri koncertovaní … ale, nahrávanie sme museli prerušiť aj kvôli tomu, že ma prišla navštíviť “slečna chrípka” (dávajte si na ňu pozor, vie človeka poriadne otráviť! :), tak som ju musela poctivo vyležať! … ale už som zase zdravá a odvtedy som obehala zase kus Slovenska! a ešte k môjmu tretiemu albumu, vydať ho plánujem niekedy v septembri ´07, takže všetko okolo neho si chcem dobre rozplánovať a preto som začala s nahrávaním tak skoro, vlastne už v decembri ´06 … mám pre Vás ešte jedno info! na jar chystám s kapelou moje prvé, vlastné turné po Slovensku, takže sa snažíme, aby to všetko vyšlo a začíname pripravovať náš koncertný program! … hmm, dlho som Vám mnohým neodpisovala na maily, chcem sa Vám za to ospravedlniť, ale všetky si priebežne čítam a z každého sa veľmi teším, ďakujem Vám za ne!!! rovnako tak ďakujem za maily, ktoré mi prichádzajú z ČR, vďaka!!! :) mnohí z Vás ma cez maily žiadajú o autogram, tak všetkým tým chcem takto cez Notes našepkať, že na mojej stránke ”home” je sekcia “autogram” a tam je akoby návod na to, ako Vám ten autogram pošlem, i keď suma za známku sa zvýšila na 10 Sk! mmm, myslím, že zatiaľ je to všetko, opatrujte sa, na tento hárok zase čoskoro niečo napíšem! ;) papa! zu

16. Január 2007

Ahojte! :) snažím sa dať si načas s prvým príspevkom tohto roku! Sviatky prešli  rýchlo, ale pre mňa boli veľmi príjemné … hoci, na druhej strane nemám vôbec pocit, že som si oddýchla, pretože som denno-denne sedela v mojom domácom štúdiu a nahrávala nové pesničky, aby boli pripravené na nahrávanie s celou kapelou … prvú pesničku sme stihli nahrať ešte v starom roku a čoskoro nahráme ďalšie! Znova začíname koncertovať, tak si pozrite sekciu koncerty a príďte sa s nami zabaviť! :) … čo poviete na túto zimu? :) hm, ja som celý uplynulý rok uvažovala nad tým, kde mám lyže, a keď som ich teraz nakoniec našla, sú mi vlastne aj tak na nič … :) ale, na cestovanie je toto počasie úplne ideálne. Tento mesiac sa opäť chystám hrať do Prahy a zájdem s kapelou aj do Rakúska, tak sa na to teším … to je zatiaľ všetko, majte v novom roku šťastné kroky a rozhodnutia! ;) pa, zase sa ozvem!!! zu

30. December 2006

Hm :) … ďalší rok za nami … bol pekný … teda, aspoň pre mňa a pre moju kapelu … plný skúseností, zážitkov, plánov, radosti, prekvapení, pochopenia … cítim, že som za tento rok zase pochopila veľa vecí, ktoré ma posunuli v uvažovaní, v tvorbe a v pohľade na veci, ktoré som doteraz vnímala možno trochu inak … chcem sa Vám za tento rok veľmi poďakovať, za Vašu prítomnosť, ktorú cítim, a ktorá mi dodáva energiu k mnohým veciam … Posledný deň v roku strávim opäť na chalupe v horách spolu s mojimi najbližšími, tak som sa Vám chcela ešte ozvať pred tým, ako odídem! ……. už týždeň mi na okne v izbe sedí motýľ … je zamrznutý, ale teší ma, že je tam … je farebný a vždy keď sa naň pozriem, nosí mi domov leto … :) … urobte si peknú rozlúčku so starým rokom a nech je ten ďalší rok pre Vás ešte lepším!!! ;) opatrujte sa!!! pa! zu ;)

Narodila sa 14. júna 1984. Vyštudovala Pedagogickú a Sociálnu Akadémiu v Turčianskych Tepliciach a angličtinu na Štátnej jazykovej škole v Žiline. Už odmalička sa venovala kresleniu, tancu a spevu. Na strednej škole bola štyri roky členkou speváckeho zboru Cantus Cantilena, s ktorým koncertovali po celej Európe. Počas štvorročného štúdia sa učila hrať na klavír, flautu, a ako samouk na gitaru. Už ako dvanásťročná napísala svoj prvý text a ako pätnásťročná sa začala venovať skladaniu pesničiek naplno.

V roku 2002 vyhrala prvé súťaže – Amatérska gitara, Zlatý štít Liptova a v roku 2003 vyhrala autorskú súťaž Coca-Cola Popstar. V tom roku nahrala svoj debutový album „Entirely good“. V roku 2005 album „Svet mi stúpil na nohu“, 2007 „Tabletky odvahy“, 2008 „CD a DVD Live“, 2009 dvojalbum „Gemini“ a v roku 2011 ostatný album „Dvere“.

Úspechy a ocenenia:
2003 – Aurel – cena akadémie – objav roka
2004 – OTO – speváčka roka
- Grand Prix Rádio – speváčka roka
- Aurel – cena akadémie – speváčka roka
- Aurel – cena akadémie – za spoločnú pieseň so skupinou Desmod Pár dní
2005 – OTO – speváčka roka
- Zlatý slávik – speváčka roka
- Hit roka – Nech sa deje, čo sa má
- Rádioslávik – so skupinou Desmod za pieseň Pár dní
2006 – Zlatý slávik – speváčka roka
2007 – Zlatý slávik – speváčka roka
2008 – Zlatý slávik – speváčka roka
2009 – Zlatý slávik – speváčka roka
2010 – Zlatý slávik – speváčka roka a Absolútny slávik
2011 – Strieborný slávik – speváčka roka

Úspešné spolupráce:
Titulná skladba k seriálu Keby bolo keby z produkcie televízie JOJ „Stačí si priať“
Titulná skladba „Lietajúci Cyprián“ k celovečernému historickému filmu Lietajúci Cyprián.

Ak chcete fotografiu Zuzany Smatanovej s jej podpisom (vložíte do svojho listu čistú obálku so známkou v hodnote 0,60€, a obratom Vám fotografiu zašleme), alebo jej chcete poslať list, alebo pozdrav, môžete písať na adresu:

Obchod Zuzany Smatanovej
P.O.BOX 45
Bytča, 014 01